Psichologija filmuose - Psichologijos namai

Psichologija filmuose

Meilė / Amour

Tai sukrečianti istorija apie pagyvenusius sutuoktinius – Žoržą ir jo žmoną Aną, kurią ištiko insultas.

Vyras palieka darbą ir slaugo Aną. Kokius išbandymus teks atlaikyti porai ir kiekvienam asmeniškai?

Filmas buvo apdovanotas „Auksine palmės šakele“.

Ačiū, gal galima dar“ / „HappyThankYouMorePlease

Ką reiškia mylėti ir būti mylimam? Pavyzdžiui, dabar nesijaučiate mylimas. Bet tai nereiškia, kad taip pat jausitės rytoj. Visi sako, kad reikia pirmiausia pradėti mylėti save… O, kad tai būtų taip lengva… Šiame filme ir bandoma atsakyti į šį amžiną klausimą. Trys pagrindinės istorijos: nušvitimą ir vidinę ramybę atradusi mergina, pora, kuri tai skiriasi, tai taikosi, ir geradaris vyrukas. Visi jie – herojai, kurių mes nekenčiame, kai apninka bloga nuotaika.

Meilė stipresnė už mane / Reign Over Me

Ilga, bet įdomi psichologinė drama. Vienas vyrukas, praradęs savo šeimą lėktuvo katastrofoje, užsisklendžia savyje ir gyvena apsimetėlio gyvenimą, norėdamas viską pamiršti. Tačiau tenka po truputį viską prisiminti, o tai be galo skaudina. Staiga į gyvenimą sugrįžta studijų laikų draugas, kuris bando padėti. Iš pradžių nesėkmingai. Tačiau vėliau abu vyrai susidraugauja ir nukentėjęs sutinka lankytis pas psichologą. Kas iš viso to išeis?

Monos Lizos šypsena / Mona Lisa Smile

Nežinome išmintingesnio moteriško filmo. Jis moko orumo, narsos, kryptingumo. Bet daug svarbiau yra kita: filmas sąžiningai ir atvirai parodo, kaip svarbu galvoti savo galva. Todėl, o taip pat dėl puikiai parinktų aktorių filmas nėra banaliai feministinis, bet lengvas ir įvairiapusis, visai kaip moteriška intuicija.

Trumpai apie filmo siužetą: Katerina Vatson atvyksta į prestižinį Velso moterų koledžą dėstyti istorijos. Ji siekia, kad jos studentės pasinaudotų gyvenimo suteiktomis galimybėmis ir skatina jas priimti sprendimus pačioms. Tačiau netrukus paaiškėja, kad tam pritaria ne visi.

Visko teorija / The Theory of Everything

„Visko teorija“ yra filmas apie vieną žymiausių ir genialiausių mūsų laikų fizikų Stepheną Hawkingą ir Jane Wilde, menotyros studentę, kuri jį įsimylėjo septintajame dešimtmetyje. Iš Hawkingo, gabaus, bet nenuoseklaus kosmologijos studento, nebuvo tikimąsi daug, ypač šiam diagnozavus nepagydomą ligą būnant vos 21-erių. Tačiau pasidavus jo kūnui, jo akademinis pripažinimas tik išaugo, o asmeniniam gyvenimui teko patirti jaudinančią dramą.

 

Mūsų pirmosios atostogos / Our Happy Holidays

Marion ir Benas susipažįsta per „Tinderį” ir jau po pirmo pasimatymo nusprendžia kartu praleisti atostogas. Bedę pirštu į žemėlapį, savo kelionės tikslu jie pasirenka Bulgariją. Tačiau greitai paaiškėja, kad jų tobulų atostogų vizijos gerokai skiriasi. Marion svajoja apie nuotykius, Benas – apie penkių žvaigždučių viešbutį. Jam tenka savaitę praleisti su išsiblaškiusia ir vėjavaikiška mergina, jai – apsiprasti su vyruku, nesiskiriančiu su rankų dezinfekavimo skysčiu. Ar „Tinderyje“ užsiplieskę poros jausmai atlaikys pirmųjų atostogų išbandymus?

 

Truputį blogas / Little Evil

Filmo siužetas tarsi kažkur girdėtas – Gary (vaidina Adam Scott) pradeda įtarti, kad jo naujasis posūnis, Lucas (vaidina Owen Atlas) gali būti antikristas. Tačiau rašytojas-režisierius Eli Craig turi paruošęs keletą gudrybių, kurios visiškai sujauks įprastą siaubo filmų modelį.

,,Mažasis blogis” yra satyra, o ne paprastas siaubo filmas. Pasakojama istoriją apie žmogų, kuris iš esmės kovoja su šėtonu ir patenka į visas nuspėjamas grėsmes: girdi garsus, sklindančius iš plyšių, trikdančią ir nerviškai veikiančią muziką, naktį patenka į kukurūzų laukus, kuriuose kaip žinoma, nieko gero niekada neatsitinka.

 Stebuklinga žaislų krautuvėlė / Mr. Magorium‘s Wonder Emporium Komedija

Tai nuostabi galimybė vaikams ir jų tėveliams iš naujo atrasti vaikystės stebuklus.

Ponas Edvardas Magorijumas (akt. Dustin Hoffman) – didžiulės žaislų parduotuvės savininkas. Jam 243 metai. Sulaukti tokio garbaus amžiaus jam pavyko tik todėl, kad darbe jo niekada nekankino nuobodulys. O ir kaip galėtų apimti nuobodulys pačioje didžiausioje, spalvingiausioje ir stebuklingiausioje žaislų parduotuvėje?! Tai tiesiog neįmanoma – čia žaislai atgyja ir ima kalbėti, kuria istorijas ir linksmina darbuotojus bei svečius. Vieną gražią dieną ponas Magorijumas nusprendžia, kad jam jau pakaks – kada nors vis tiek ateina metas mirti. Jis nutaria, kad jau pats laikas ruoštis mirti, tik prieš tai reikia sutvarkyti parduotuvės reikalus. Ponas Magorijumas tikisi, kad jo keistoji parduotuvėlė, įsispraudusi tarp šiuolaikinių monolitų, ir toliau sėkmingai gyvuos. Juk vaikai ją taip mėgsta!.. Tačiau kam patikėti vadovavimą? Ponas Magorijumas nusprendžia, kad tai bus jo jaunoji vadybininkė Molė Mahouni (akt. Natalie Portman). Tačiau mergina labai nepasitiki savo jėgomis ir abejoja, ar ji pasiruošusi tokiai atsakomybei. Kartą Molė jau patyrė didelę nesėkmę ir jos šmėkla persekioja merginą visą gyvenimą. Ponas Magorijumas, nepataisomas optimistas, nutaria, kad jis privalo padėti Molei išbristi iš šito liūno. Todėl drąsiai skiria Molei parduotuvės valdytojos pareigas. Tačiau… Kitą vieną ir visai negražią dieną parduotuvėje pasirodo apskaitininkas Henris Vestinas (akt. Jason Bateman) ir stebuklingos žaislų parduotuvės padangės apsiniaukia. Matote, apskaitininkų darbas tikrinti buhalterines knygas, o pono Magorijumo buhalterinės knygos dingo be pėdsakų labai seniai – maždaug prieš 200 metų… Tai nieko gero nežada. Žaislų parduotuvės laukia finansiniai nemalonumai, o galbūt ir uždarymas. Išgirdę tokią siaubingą žinią, pono Magorijumo parduotuvės skliautai apsiniaukia tiesiogine prasme – žaislai paslaptingai nutyla ir netenka spalvų. Prieš tokius nemalonumus užsimerkti negali net ponas Magorijumas. Tačiau jis nesijaudina tiek, kiek Molė. Matote, jis žino vieną paslaptį, apie kurią net Molė nenutuokia. Pasirodo Molė, nepaisant jos nepasitikėjimo savimi, turi stebuklingų galių. Jos širdyje slypi magiška kibirkštėlė, kuri ir padėjo pono Magorijumo parduotuvei tapti tikru vaikišku rojum su gyvais žaislais. Vienintelė ir didžiausia problema – tai Molės nepasitikėjimas savimi. Ponas Magorijumas nepajėgia vienas ištraukti jos iš duobės. Jam į pagalbą atskuba Erikas (akt. Zach Mills) – vienas iš daugelio vaikų, dievinančių stebuklingąją parduotuvę. Jis ištisas dienas praleidžia pono Magorijumo parduotuvėje ir pažįsta ją kaip savo penkis pirštus. Labai gali būti, kad Erikas apie žaislus žino tokių dalykų, kurių net neįtaria nei Molė, ne pats ponas Magorijumas…

Komedija „Stebuklingoji pono Magorijumo parduotuvė“ – nuostabi dovana visai šeimai.

Meilės riba / The edge of love

Filmas pagrįstas tikrais ryšiais tarp Velso poeto Dilano Tomaso (akt. Matthew Rhysas), jo žmonos Ketlinos (akt. Sienna Miller), jo gyvenimo draugės Veros Filips (akt. Keira Knightley) ir jos vyro Viljamo Kiliko (akt. Cillianas Murphy’is).

Praėjus 10 metų nuo Veros ir Dilano paaugliško meilės romano, jie vėl susitinka Londone, kur Vera dirba dainininke, o Dilanas štampuoja siužetus propagandiniams vyriausybės filmams.

Du buvę įsimylėjėliai dar kartą pajunta aistrą vienas kitam, bet Dilanas yra vedęs nuotykius mėgstančią Ketliną. Nepaisant konkurencijos meilės fronte, tarp abiejų moterų užsimezga keista draugystė. Ketlina taip pat mėgaujasi meilės romanais ir pripažįsta tokią pačią nuotykių ieškančią savo vyro dvasią. Bet ji žino, kad jo ryšis su Vera yra kitoks, pavojingas. Veros gyvenime tebesitęsia romantiška suirutė. Ji išteka už savo atsidavusio gerbėjo Viljamo Kiliko, tačiau negali nugalėti tarp jos ir Dilano tebevyraujančios traukos. Kaip išsispręs ši meilės suirutė?

 

Nerimo dienos / Revolutionary road

Tai neišsipildžiusių svajonių, sudaužytų vilčių ir įsivaizduojamos meilės istorija. Eipril ir Frenkas Vyleriai (akt. Kate Winslet ir Leonardo DiCaprio) – jauna šeima, su dviem vaikais gyvenanti Konektikuto priemiestyje. Laikas skaičiuoja šeštąjį XX amžiaus dešimtmetį.

Iš pažiūros ši šeima – kaip ir daugelis aplink – yra užtikrinta dėl savo ir savo vaikų ateities, puikiai jaučiasi viešumoje ir randa laimę už savo namų durų. Tačiau iš tikrųjų nugludintas fasadas slepia nesugebėjimo užauginti ir išauklėti savo vaikų baimę; neužtikrintumą dėl savo gabumų ir todėl nerimą dėl karjeros; nesugebėjimą mylėti ir nuolatinę jausmų vaidybą.

Frenkas dirba neblogai apmokamą, tačiau be galo nuobodų darbą biure, Eipril su dviem vaikais sėdi namuose ir kankinasi dėl to atsisakiusi savo galbūt daug žadėjusios aktorės karjeros. Diena po dienos rutinos pilkuma slegia sutuoktinius, kol galų gale abu nusprendžia kardinaliai keistis ir su vaikais išvažiuoti gyventi už Atlanto – į Prancūziją. Tačiau savęs dar niekam nepavyko apgauti: gyvenamosios vietos ir įpročių pakeitimas Eipril ir Frenkui atneša ne laimę, o nesiliaujančius kivirčus, nepagrįstus kaltinimus, pavydą ir dar didesnį susvetimėjimą.

Larsas ir tikra mergina / Lars and the Real Girl (2007)

Sergantis autizmu Larsas – labai drovus jaunas žmogus, gyvenantis mažame Šiaurės Amerikos miestelyje, manantis, kad surado savo tikrąją gyvenimo meilę. Tačiau yra viena problema – jo meilė nėra tikra mergina, tai – silikoninė lėlė, kurią Larsas užsakė internetu ir, regis, tokiu savo pasirinkimu yra labai patenkintas. Iš pradžių miestelio gyventojai nežino kaip elgtis, tačiau vėliau perlipa per savo įsitikinimus vien tam, kad padėtų Larsui.
Filme išryškėja artimų santykių tema. Tai rimta komedija, atskleidžianti vyro ir moters santykius nuo pat pirmųjų saldžių akimirkų iki pirmojo barnio ir skaudaus išsiskyrimo.

 500 vasaros dienų / 500 days of summer

Tai istorija apie vaikiną, kuris sutinka merginą. Vaikinas Tomas Hansenas užaugo manydamas, kad niekada nebus iš tiesų laimingas, iki tos dienos kol sutiko tą vienintelę.

Mergina Samer Fin taip nemanė. Po tėvų santuokos griūties ji mylėjo tik du dalykus. Pirma, savo ilgus juodus plaukus. Antra, kaip greitai ji galėjo juos nukirpti.

Tomas sutiko Samer sausio 8 dieną. Jis beveik iškart supranta, kad ji yra būtent tai, ko jis ieškojo. Tai istorija, kaip vaikinas sutinka merginą. Bet iškart supraskit tai – ne meilės istorija…

Paprasti žmonės / Ordinary People (1980)

Pagrindinės analizuojamos temos filme depresija ir netektis.
Kiekvienas šeimoje savaip išgyvena artimo žmogaus tragediją. Brolis bando nusižudyti, tėvas užsisklendžia savyje, motina stengiasi vaidinti, kad nieko nenutiko. Psichiatras yra tik šių įvykių liudininkas. Brolį praradęs Konradas klausia, ar sumokėjęs penkiasdešimt dolerių už valandą trunkantį seansą turėtų pasijausti geriau? Žinoma, ne, bet būtent pokalbiai su juo padeda Konradui suprasti, kad jeigu kažkas juokiasi, jam nebūtinai linksma, jeigu kažkas tyli, tai nereiškia, jog jam nėra ką pasakyti, o jeigu kažkas neverkia, jis nebūtinai yra laimingas. Išgyvenimai iš tikrųjų būna skausmingi, bet ar žmogus, nejaučiantis baimės ir skausmo, iš viso sugeba kažką jausti?

Daugiau filmų apie psicholus, psichiatrus ir psichoanalitukus atrasite  čia: https://kinfo.lt/top-7-filmai-apie-psichologus-psichiatrus-bei-psichoanalitikus/

Optimisto istorija / SILVER LININGS PLAYBOOK

Buvęs mokytojas Pat‘as Solitano (aktorius Bradley‘is Cooper‘is) praranda žmoną, darbą, namus. Po aštuonių mėnesių, praleistų psichikos ligoninėje, jis sugrįžta pas tėvus, nes daugiau nebeturi kur eiti. Vyras stengiasi nepasiduoti depresijai, neprarasti pozityvumo ir siekia pamažu vėl atsistoti ant kojų, nuolat kovodamas su vis sugrįžtančia neviltimi ir depresija. Vieną dieną jis sutinka Tiffany: paslaptingą jauną merginą su savomis problemomis. Ji pasisiūlo padėti Pat‘ui susigrąžinti mylimą žmoną – su sąlyga, kad buvęs mokytojas padarys kai ką labai svarbaus dėl jos. Pat‘as sutinka. Netikėtas ir keistas tarpusavio ryšys pamažu tampa tam tikra laimės terapija jiems abiems.
Šis filmas tapo dar vienu puikiu įrodymu, kiek daug gali padovanoti nuoširdus žmogiškas ryšys.

Dar po vieną/Another Round

Yra teorija, teigianti, kad žmogaus kraujyje nuo gimimo esama pusės promilės alkoholio deficitas – išgėrus tam tikrą kiekį, atsiveria mintys, išsisklaido nerimas ir užgimsta kūrybingumas. Įkvėpti tokios idėjos, Martinas ir trys jo draugai, gyvenimo išvarginti vidurinės mokyklos mokytojai, įsitraukia į eksperimentą – darbo dienomis palaiko nuolatinį girtumą. Iš pradžių draugus apėmęs pakylėjimas įkvepia eksperimentuoti toliau, tačiau ilgainiui tampa aišku, kad alkoholis gal ir įsiūbavo pasaulio istoriją, bet už kasdienius veiksmus tenka atsakyti. Filmas apdovanotas Europos kino akademijos aukščiausiu įvertinimu už geriausią metų filmą bei geriausią secenarijų. Aktorius Mads Mikkelsen pripažintas geriausiu aktoriumi, o Thomas Vinterbergas geriausiu režisieriumi.

Valentino diena/Valentine’s Day

Net penkios jaudinančios istorijos Los Andžele, kur žmonių likimai persipina laukiant tos vienintelės dienos, kai visų mintys sukasi apie meilę. Įsimylėję ar vieniši – jie desperatiškai ieško meilės ir artumo, nes nė vienas nenori Valentino dieną būti vienas.Julia Robets juostoje įkūnija seksualią karininkę, tiesiai iš Irako atvykusią atostogų į Los Andželą. Lėktuve ji sutinka žavų vyrą (B. Cooperis), kuris, kaip vėliau paaiškėja, yra homoseksualas. A. Kutcheris vaidina gėlių parduotuvės savininką, kuris šią ypatingą dieną paprašo savo išrinktosios (J.Alba) rankos ir širdies. Po kurio laiko vaikinas suvokia, kad įsimylėjo savo artimą draugę (J.Garner). O pastaroji išsiaiškina, kad jos draugas jau yra vedęs…S.MacLaine vaidina laimingą atsargos karininkę, J.Roberts herojės motiną, prisipažįsatnčią savo vyrui apie ilgai slėptą meilės romaną. A.Hathaway yra garsios Los Andželo talentų agentūros asistentė, kuri Valentino dieną paskiria pasimatymą paštininkui. Žaviąją J. Biel pamatysime nelaimingai įsimylėjusios viešųjų ryšių specialistės vaidmenyje, kuri galbūt meilės dieną sutiks viena.

Veidas į veidą/ Face To Face

Ingmarą Bergmaną visada domino šeimyninių santykių bei psichologijos temos, tačiau būtent šį režisieriaus juosta labiausiai susijusi su psichoanalize. Ar galėtų būti kitaip, kai du pagrindiniai herojai – psichiatrų pora. Dženi kankina depresija ir haliucinacijos. Ji grimzta į nevilties pasaulį, o Tomas negali jai padėti. Nepaisant jų abiejų profesijos, nei vienas nesugeba pritaikyti turimas žinias bei įgūdžius sau. Iš pradžių Dženi bando ignoruoti visus lygos požymius, tačiau praeities tragedijos trukdo sugrįžti į realųjį pasaulį. Pats režisierius buvo palyginęs „Veidas į veidą“ su itin aštriu skalpeliu, kuris tiesiog negali patikti žiūrovams.

 

Naktiniai gyvuliai/ Nocturnal Animals

Siuzana (aktorė Amy Adams) yra sėkminga Los Andželo meno galerijos savininkė, asmeniniame gyvenime nebejaučianti jokių šiltų jausmų savo vyrui Volkeriui (akt. Armie Hammer‘is). Tai – jau antroji Siuzanos santuoka. Prieš porą dešimtmečių ji išsiskyrė su Toniu – jautriu teksasiečiu, svajojančiu tapti rašytoju. Siuzana sudaužė jam širdį du kartus: palikdama Tonį dėl sėkmingojo Volkerio ir pasakydama, kad Tonis niekuomet netaps geru rašytoju.

Praeitis sugrįžta kartu su siuntiniu, kuriame – jai dedikuotas Tomo romano „Naktiniai gyvuliai“ rankraštis. Suintriguota Siuzana ima skaityti buvusio vyro kūrinį – pasakojimą apie bet kokį žmogiškumą praradusią Teksaso gaują, kuri medžioja paprastą stovyklaujančią šeimą. Sulig kiekvienu romano sakiniu Siuzana atpažįsta vis daugiau siaubą keliančių detalių iš savo pačios praeities…

Atostogos/ The Holiday

Dvi merginos Kalėdų proga nori pakeisti aplinką, todėl nusprendžia pasikeisti savo namais. Viena gyvena Amerikoje, kita – romantiškoje Didžiojoje Britanijoje. Viskas susidėlioja taip, kad sėkmingai apsikeičia ir gyvenimais…

Klausas/ Klaus

„Klausas“ – naujas kalėdinis animacinis filmas, kurį šių metų lapkritį išleido „Netflix“. Istorijos centre – nesvetingas miestelis, kuriame kaimynai dėl įsisenėjusių konfliktų nė nesisveikina. Vieną dieną į apylinkes atvyksta išlepintas laiškanešiu dirbantis jaunuolis, kuris pamažu susipažįsta su čia gyvenančiu žaislų meistru. Vienas geras darbas veda prie kito, tad visai netrukus miestelis ima keistis. „Klausas“ – linksmas pasakojimas, padedantis įsivaizduoti, kaip galėjo atsirasti Kalėdų tradicijos.

Kalėdų kronikos/ The Christmas Chronicles

Kuris vaikas nenorėtų pamatyti tikro Kalėdų senelio? Ne išimtis ir Keitė bei Tedis – brolis ir sesė, kurių planas yra Kalėdų senelį užfiksuoti kamera. Tiesa, jie nė nenutuokia, kokiais nuotykiais ši istorija baigsis. Vaikai ne tik susipažįsta su Kalėdų seneliu, bet ir padeda jam išsaugoti Kalėdas.

2018 metais pasirodęs filmas sulaukė itin teigiamų komentarų apie Kalėdų senelio vaidmenį atlikusį Kurtą Russelą. Ir nors tai ganėtinai įprasta Kalėdų pasaka, be jokios abejonės, ji suteiks daug pozityvių emocijų.

 

Legendos susivienija / Rise of the Guardians

Senelis šaltis, Velykų zuikis, Dantukų fėja, Smėlius ir Džekas Frostas – pasakų personažai ir geriausi vaikų draugai. Jie auga kartu su vaikais, su jais žaidžia, valgo ir miega… Suteikia jiems pačias gražiausias svajones, tikėjimą stebuklais ir gerais darbais.
Visi jie kadaise prisiekė saugoti vaikų svajų pasaulį nuo blogio jėgų. Nuo tos dienos tokie skirtingi, tačiau bendrą tikslą turintys Sergėtojai nenuilstamai vykdo savo pareigą ir neša mažiesiems viltį, stebuklus ir džiaugsmą. Tačiau net ir pačius gražiausius pasaulius kartais užpuola piktos jėgos. Taip atsitiko ir šįkart… Todėl Sergėtojai suvienija jėgas bandydami nugalėti ties pasakų pasauliu pakibusią grėsmę. Tačiau niekas nežino, ar susivieniję legendos pajėgs atremti blogio smūgį ir užtikrinti mažųjų ramybę…
Pasirinkusius žiūrėti šį filmą laukia veiksmo kupina kova už gėrį.

Teigiamos žiūrovų reakcijos sulaukusi juosta buvo nominuota Auksiniam gaubliui.

Filmą nemokamai peržiūrėti galite ČIA

Suaugusiųjų žaidimai/ Games For Adults

Sena draugų kompanija surengia gimtadienio staigmeną Micei ir susirenka nostalgiškai praleisti savaitgalį idiliškoje pajūrio viloje – visai kaip paauglystėje. Viskas pakrypsta negera linkme, kai paaiškėja, kad šventės kaltininkė visai nesižavi tokia staigmena. Įtampa išsisklaido, kai jos geriausia draugė Veronika atsiveža naują draugą, švedą Holivudo aktorių. Pažįstama aplinka ir seni ritualai priverčia vakarėlio dalyvius pamiršti savo amžių, o atviros išpažintys – permąstyti praeitį ir dabartį.

Mulai

Dokumentinis filmas „Mulai“ pasakoja apie tris jaunus žmones, už bandymą gabenti narkotikus, atsidūrusius Peru kalėjimuose. Trys skirtingi gyvenimai, akimirkos klaidos ir ta pati, dramatiška lemtis. Personažai, sutikę atvirai ir tiesiai į kameras papasakoti savo istorijas – lietuviai, tačiau nusikaltimo ir bausmės modelis – universalus ir aktualus plačiausiai auditorijai.

Filme pagrindinis vaidmuo teko kunigui, prelatui Edmundui Putrimui, kuris, be savo kasdieninės veiklos, dalį gyvenimo yra paskyręs už grotų atsidūrusių, daugiausiai Pietų Amerikoje kalinčių kalinių lankymui, rūpinasi apleistais ir likimo valiai paliktais žmonėmis. Jis iš Toronto atvykdavo į visas filmavimo sesijas Limoje, padėjo gauti reikalingus tam leidimus, buvo nepakeičiamas tarpininkas tarp filmavimo komandos ir kalinių.

Kiti personažai yra tie, kurie kažkurią savo gyvenimo akimirką nesugebėjo atsispirti greitų pinigų pagundai ir už tai jų likimai negrįžtamai pasikeitė: Ruslanas, neseniai iš kalėjimo paleistas vyras, užstrigęs ten ir dėl biurokratinių – finansinių priežasčių niekaip negalintis grįžti namo. Jis daro tatuiruotes, gyvena lūšnynuose, palaipsniui, atrodytų, jau stojasi ant kojų, tačiau ir vėl viskas griūva, ir žmogus eilinį kartą atsiduria gatvėje.

Jauna mergina, vardu Aira, vis dar kalėjime. Jai liko čia praleisti dar kelis metus. Aira dirba įkalinimo įstaigoje veikiančiame rankdarbių fabrike ir vis tikisi, kad į namus pavyks ištrūkti anksčiau laiko.

Trečiasis, jauniausias iš tų, apie kuriuos sukasi filmo „Mulai“ pasakojimas – vaikinas iš Mažeikių rajono, Gintas, kurio terminas kalėjime Peru filmavimo metu artėjo prie pabaigos. Išėjęs iš ten jis, padedamas kūrybinės grupės, grįžta namo po septynerių metų.

Filmą nemokamai peržiūrėti galite ČIA

Telma/ Thelma

Tavyje yra kažkokia galia. Jeigu ko nors stipriai užsinori, smarkiai užsigalvoji, ta galia išpildo tavo norą. Telma – drovi mergina, atvykusi studijuoti į Oslą. Nepažįstamame mieste ji netikėtai randa pirmąją meilę. Tačiau naujiems santykiams trukdo ne tik konservatyvios jos šeimos pažiūros, bet ir keisti pačios Telmos sugebėjimai. Kai ji nusimena ar susijaudina, pradeda dėtis nepaaiškinami ir bauginantys dalykai. Antgamtinis trileris „Telma“ – ko gero, drąsiausias ir labiausiai stebinantis pripažinto režisieriaus kūrinys.

Protėvių šauksmas/ The Call Of The Wild

„Protėvių šauksmas“ yra istorija apie Bucką, didelį ir nuoširdų šunį, mišrūną, kurio nerūpestingas gyvenimas netikėtai apsivertė aukštyn kojomis, kai jis buvo pavogtas iš savo namų Santa Klaros grafystėje, Kalifornijoje ir ištremtas į šiaurę, kad būtų parduotas Skagway, Aliaskoje. Šis filmas Jums sukels tokių emocijų, kurių tikrai nesitikėjote.

Afera/ The Hustle

Žozefina (akt. Anne Hathaway) – aukščiausios klasės aferistė. Jos planai – preciziški, o laimėjimai – šešiaženkliai. Penė (akt. Rebel Wilson) – visiška jos priešingybė – karjerą tik pradedanti aferistė tenkinasi greitais laimikiais ir mažomis vagystėmis. Sykį susitikus, Žozefina nutaria apmokyti Penę savo amato subtilybių. Kaip taip tobula aferiste? Visuomet būk pasiruošusi! Aukštakulniai, ryškūs lūpų dažai ir formuojantys apatiniai – būtinybė. Būk pasirengusi bet kurią akimirką apsiverkti – tai parklupdys ant kelių kiekvieną vyrą. Imk viską, kas blizga ir guli „ne vietoje“. Už kiekvieno milijono gali slėptis milijardas – būk drąsi ir patikrink! Tarsi smagus nuotykis prasidėję moterų santykiai komplikuojasi, virsdami konkurencine kova – kuri iš jų pasirodys esanti geresnė aferistė? Pasiryžusios kartą ir visiems laikams išsiaiškinti tai, moterys imasi vienos aukos – nieko nenutuokiančio IT specialisto, kurį jau netrukus aplink pirštą apsuks tik viena iš jų…

 

Argi ne romantiška?/ Isn’t it romantic?

Niujorko architektė Natali sunkiai dirba, kad būtų pastebėta darbe, bet jos dažniau paprašo atnešti kavos ir riestainių, o ne suprojektuoti kitą miesto dangoraižį. Jei to dar nepakanka, Natali, visą gyvenimą ciniškai žvelgusi į meilę, susiduria su vagimi, dėl kurio ji praranda sąmonę, taip ji staiga suvokia, kad gyvenimas tapo tikru košmaru – romantiška komedija – o ji yra pagrindinė šio filmo veikėja.

Ne ta Misė / The Wrong Missy

Vyras susipainiojo ir pasikvietė į kelionę merginą, kuri iš pirmo žvilgsnio nepatiko. Bet vėliau.. Sužavėjo jos vidinė laisvė ir antipatija pavirto į simpatiją. Kas visgi iš viso to išvirs?

 

Išgyventi vasarą / Summer Survivors

Tikrai ne visiems – tik gero kino žiūrovams. Apdovanojimų „Sidabrinė gervė” laureatės Marijos Kavtaradzės debiutas pripažintas geriausiu Baltijos šalių filmu, sulaukė didžiulio susidomėjimo tarptautiniuose kino festivaliuose. Juostoje, kurio premjera įvyko išparduotuose prestižinio Toronto kino festivalio seansuose, pagrindinius vaidmenis sukūrė kylantys jaunosios kartos aktoriai Gelminė Glemžaitė, Indrė Patkauskaitė ir Paulius Markevičius. Spalvingame ir šviesiame kelio filme kalbama mums visiems labai svarbia psichinės sveikatos tema. Ambicinga pradedanti psichologė Indrė sutinka į kliniką pajūryje nuvežti du pacientus: bipoliniu sutrikimu sergantį Paulių ir savyje užsisklendusią Justę. Ši vasariška kelionė tampa pirmuoju žingsniu pasveikimo link. Tai šilta ir jaudinanti istorija, kuri – kaip ir vasara – kupina šviesos, netikėtumų ir vilties, kad viskas yra įmanoma…

Dar daugiau filmų:

Posted in PSICHOLOGIJA GYVENIMUI
Susisiekite su psichologe

Vardas

Paštas

Telefonas

Jūsų klausimai

Kontaktai:
Psichologė Dorota Oleškevič
tel.: +370 686 80288
el. paštas: psichologijosnamai@gmail.com
skype: dorota.oleskevic

Mindaugo 21, Vilnius (pilkos durys ant kampo)