Psichologija filmuose - Psichologijos namai

Psichologija filmuose

Mančesteris prie jūros / Manchester by the Sea

Nedideliame Naujosios Anglijos Mančesterio miestelyje augęs Ly Čandleris (aktorius Casey Affleck‘as) kažkada buvo kupinas optimistiškų vilčių. Tačiau siaubinga tragedija jo gyvenimą apvertė aukštyn kojomis. Negalėdamas susitaikyti su skausmu, vyras išsiskyrė su žmona Rende (akt. Michelle Williams) ir išvyko gyventi kitur.

Tačiau po keliolikos metų Ly priverstas sugrįžti į gimtuosius namus: jo vyresnį brolį Džo pakerta infarktas. Testamente Džo išreiškia norą, kad Ly taptų jo sūnaus Patriko globėju. Kažkada Ly puikiai sutarė ir su broliu, ir su savo sūnėnu. Tačiau prabėgę metai juos atitolino ir dabar 16-metis Patrikas pats netrykšta džiaugsmu dėl savo tėvo valios. Vis tik, nesant kitų variantų, Ly priverstas persikelti į Mančesterį ir stoti akistaton su savo skaudžia praeitimi. Laimę su kitu vyru kurianti buvusi žmona, sudėtingi santykiai su sūnėnu ir kiekviename gimtojo miestelio žingsnyje sugrįžtantys prisiminimai nepalieka Ly kito pasirinkimo. Jis priverstas iš naujo išgyventi praeityje paliktą skausmą ir pasistengti susigyventi su savimi.

Įtaigi, sukrečianti ir emocinga drama „Mančesteris prie jūros“.

Filmą galite pasižiūrėti čia: http://gerifilmai.net/mancesteris-prie-juros-manchester-by-the-sea-n13360.html

Medis / The Tree

Šeima ramiai gyvena jaukiame Australijos kaimelyje., tačiau vieną dieną skaudi lemtis šeimos gyvenime sukelia chaosą – miršta mylintis ir mylimas šeimos vyras ir tėtis. Netikėta Piterio mirtis sukrečia visus – viena lieka sielvartaujanti žmona ir keturi vaikai.
Jautriausiai į tėčio netektį sureaguoja aštuonmetė Simona. Mergaitė neigia skaudžią realybę ir nė už ką nenori patikėti, kad tėčio nebėra. Ji įtiki, jog jo siela įsikūnijo į medį, augantį šalia namų. Į tą patį medį, prie kurio kadaise jie kartu praleisdavo daugybę valandų. Simona tiki, kad per medžio lapus jie ir toliau bendrauja…
Tačiau senas medis pradeda kelti grėsmę šeimynos namui. Jį reikia nupjauti. Mergaitė pasiryžusi viskam, kad užkirstų tam kelią… Ji negali prarasti tėčio dar sykį…

Filmai.in žiūrovės komentaras: “Tai gražus filmas. Turintis prasmę. Komedijų mėgėjams nepatariu žiūrėti. Tai filmas apie žmogiškąsias vertybias, apie gamtos grožį, jos puosėlėjimą saugojimą ir didelę meilę jai, pasiaukojimą vardan jos. Filmas palieka pėdą viduje. Priverčia mus susimąstyti kas mums svarbiausia. Gyvenime galima rinktis pačiam – būti laimingam ar liūdėti.”

Filmą galite pasižiūrėti čia:  https://www.filmai.in/19601-medis-the-tree-2010-online.html

Švyturys tarp dviejų vandenynų / The Light Between Oceans

Pasibaigus Pirmajam pasauliniam karui, nuo mūšių žiaurumo pavargęs Tomas (aktorius Michael‘as Fassbender‘is) įsidarbina nuošalioje Australijos saloje, švyturio prižiūrėtoju. Atšiaurios vandenyno bangos ir visiška vienatvė guodžia apmirusią Tomo sielą, kuri, kaip jam rodos, niekuomet nebeatsigaus. Tačiau vieną dieną, nuplaukęs į žemyną su reikalais, Tomas sutinka gražuolę Izabelę (akt. Alicia Vikander) ir vėl pajunta gyvenimo džiaugsmą.

Po netrukus iškeltų vestuvių laimingi jaunieji vienui vieni gyvena saloje, o iki pilnos laimės jiems trūksta tik kūdikio. Deja, šis palieka savo tėvus per anksti. Gedulo bedugnėje, pasisukus vėjams, į salos pakrantę vandenyno bangų atplukdytoje valtyje sutuoktiniai randa verkiantį kūdikį – nuostabaus grožio mergaitę. Tomas pasiryžęs susisiekti su policija, kad ši imtų ieškoti mergaitės tėvų, tačiau motinystės instinkto užvaldyta Izabelė įtikina vyrą, kad tai – dangaus dovana jiems, atsakymas į visas jų maldas ir troškimus. Beprotiškai mylėdamas savo žmoną, Tomas nusileidžia ir priima svetimą kūdikį į savo šeimą. Tačiau nė vienas jų net neįtaria, kokios bus šio sprendimo pasekmės.

Filmą galite pasižiūrėti čia: https://www.filmai.in/27102-svyturys-tarp-dvieju-vandenynu-the-light-between-oceans-2016-online.html

Nelečiamieji / The Intouchables

Milijonierius Filipas susižeidė skraidydamas parasparniu ir tapo priklausomas nuo kitų. Polėkio nestokojantis jaunas imigrantas Drisas ką tik atliko bausmę kalėjime už smulkias vagystes ir ieško naujų nuotykių. Dviejų skirtingų vyrų likimai susipins visam gyvenimui, kurį kiekvienas iš jų supranta savotiškai. Nuo kaklo iki kojų paralyžiuotas aristokratas pasisamdys linksmų plaučių Paryžiaus priemiesčio vaikiną, visai netinkamą būti asmeniniu slaugytoju. Prikaustytas prie invalido vežimėlio Filipas ir jo energingasis pagalbininkas Drisas iškeis Vivaldi simfonijas į hiphopo melodijas, paveikslų tapybą – į automobilių lenktynes su policija Paryžiaus gatvėmis, mandagų bendravimą – į nešvankius keiksmažodžius, prabangius kostiumus – į sportines kelnes. Jie pereis ugnį ir vandenį, kol užsigrūdins nuoširdžiai, unikaliai, harmoningai draugystei, besitęsiančiai iki šiol.

Filmą galite pasižiūrėti čia: https://filmux.org/2514-nelieciamieji-intouchables-2011.html

Sekretoriatas / Secretariat

Filmas paremtas istorinėmis detalėmis. Jame jautriai paliečiami moters teisių klausimai, analizuojant juos per šeimos verslo pranašumus. Jauna moteris namų šeimininkė Penny Chenery, neišmananti žirgų verslo subtilybių, perima šeimos žirgų fermą. Nors šioje srityje dominuoja vyrai, o ji patiria didžiulį spaudimą, pagrindinė veikėja nusprendžia imtis sprendimų, kurie jai atrodo teisingi. Suradusi tinkamus pagalbininkus, moteris greitai perpranta verslą ir užsitikrina tolesnę sėkmę, nušluostydama nosis kritikams. Visų nuostabai tarp moters ir daugkartinio varžybų nugalėtojo, daugelio greičio rekordų savininko, nuostabaus žirgo Sekretariato užsimezga stipri ir neįtikėtina draugystė.

Filmą galite pasižiūrėti čia: https://filmux.org/2642-sekretoriatas-secretariat-2010.html

Džiulė ir Džiulija / Julie & Julia

Julia Child ir Julie Powel – dvi moterys, rašančios memuarus, kurių gyvenimai netikėtai susipina. Jos abi atsiduria gyvenimo aklagatvyje, tačiau nepaisant to, kad jas skiria atstumas ir laikas, moterys randa tą pačią išeitį, grįstą aistra, drąsa ir gausiai pateptą sviestu…

Filmą galite pasižiūrėti čia: https://www.filmux.org/3111-dziule-ir-dziulija-julie-julia-2009.html

“Šalutinis poveikis” / “Side Effects”

Šios juostos pagrindinė siužeto linija – žmogaus psichikos trapumas ir kartais visiškai nenuspėjamas medikamentų poveikis jai.
Laukdama ketverių metų bausmę kalėjime baigiančio atlikti savo vyro, jauna moteris, rodos, turėtų tik džiaugtis, tačiau ima jausti vis didėjantį nerimą. Vieno priepuolio metu nevalingai save sužalojusi, moteris patenka į ligoninę, kur jai paskiriami nauji, dar neregistruoti antidepresantai. Tačiau šalia pagrindinio poveikio jie turi ir netikėtą šalutinį. Sulig kiekviena tablete moters galvoje kyla vis žiauresnės ir drastiškesnės mintys, kurias seka atitinkami veiksmai. Ar vaistai gali priversti žudyti? Galbūt kai kuriais atvejais šalutinis poveikis yra būtent toks.

Filmą galite pasižiūrėti čia: https://www.filmux.org/2965-salutinis-poveikis-side-effects-2013.html

“Svetimšalė” / “Outlander”

Žiūrėdami šį serialą pamatysite ne tik kaip  auga kiekviena asmenybė atskirai, bet ir sveikų santykių tarp vyro ir moters vystymąsi.

Čia susipina romantikos, mokslinės fantastikos, istorijos ir nuotykių žanrai. Čia pasakojama apie Klarą, ištekėjusią antrojo pasaulinio karo slaugę, kuri per klaidą atsiduria 1743-iuosiuose. Ji staigiai atsiduria nepažįstamame nuotykių pasaulyje, kuris keičia jos gyvenimą. Kai Klara yra priversta ištekėti už Džeimio, kilnaus ir romantiško škotų kario, įsižiebia aistringas romanas, skaldantis Klaros širdį tarp dviejų visiškai skirtingų vyrų dviejuose nesuderinamuose gyvenimuose.

Filmą galite pasižiūrėti čia: http://www.filmai.org/4646-svetimsale-outlander-1-2-sezonas-2014-2016.html

“Gėda” / “Shame”

Brendonas – trisdešimtmetis vyriškis, susikūręs gerą gyvenimą Niujorke. Nors aplinkiniams atrodo šaltas intravertas, viduje jis pakvaišęs dėl sekso ir vienos nakties nuotykių. Griežtai sudėliotas Brendono gyvenimo ritmas ima strigti, kai nieko nepranešusi atvyksta jo aikštinga ir neurotiška sesuo Sisi. Jos trikdantis įsiveržimas į brolio gyvenimą dar labiau stumia Brendoną nerti į tamsų Niujorko pasaulį. Vyras bando išvengti sesers noro užmegzti ryšį, nes jam nemalonūs prisiminimai, kuriuos ji kelia.

Filmą galite pasižiūrėti čia: https://www.filmux.org/3961-geda-shame-2011.html

Juodoji Gulbė / Black Swan

Šis filmas – tai ypatinga gera pamoka visiems tėvams.
Nina – jauna ir talentinga balerina, visiškai atidavusi save baletui. Mergina gyvena su mama Erica, kuri kontroliuoja kiekvieną merginos žingsnį ir reikalauja maksimaliai gerai ir meistriškai šokti ir pasiekti balerinos… O Ninai belieka tik pateisinti motinos lūkesčius…

Filmą galite pasižiūrėti čia: http://www.filmai.in/11013-black-swan-2010.html

Pusė Nelsono / Half Nelson

Filmo traukos centru tampa jaunas patrauklus istorijos mokytojas Danas. Dieną jis – netradiciškai dėstantis charizmatiškas mokytojas ir krepšinio treneris, naktį – nevykėlis, pasinėręs į narkotikus, alkoholį ir atsitiktinius santykius. Tai filmas vėl pasakojantis apie sunkią mokytojo dalią, tik šįkart tai susitelkę ne į mokyklos mokinių problematiką, atvirkščiai, šįkart mokiniai itin paklusnūs ir jie išlieka kaip kontekstas, o iš tiesų narpliojamas sudėtingas dvilypis mokytojo gyvenimas. Kartu rutuliojasi ir paauglės gyvenimas, kuri įsitraukia į narkotikų pardavinėjimo ratą ir netikėtai susiduria su savo mokytoju…

Rekomenduojamas tikroviškų dramų, sudėtingų charakterių gerbėjams, mėgstantiems kraštutinumus, neskirstantiems gyvenimo į padorius ir nepadorius dalykus, taip pat tikintiems, kad gyvenimas yra geriausia mokykla.

Filmą galite pasižiūrėti čia: http://putlocker.plus/half-nelson-2006-full-movie-putlocker-megashare9.html

Kalėdų giesmė / A Christmas Carol

Senas niurzgalius ir šykštuolis Ebenyzeris Skrudžas gyvena be meilės. Jam niekas neįdomu, jo niekas nedžiugina, nestebina, nesuteikia džiaugsmo. Vienintelį malonumą patiria nuolat varinėdamas savo ištikimą tarną. Tačiau vieną stebuklingą naktį Skrudžo gyvenimas pasikeičia. Į nepakartojamą kelionę senąjį bambeklį pasiima trys šventų Kalėdų dvasios: Praeities, Dabarties ir Ateities Kalėdų. Dvasios jam aiškiai ir nedviprasmiškai parodo jo didžiuotis pagrindo nesuteikiančią praeitį, skaudžią dabarties pasaulio tiesą ir ateityje slypinčius pavojus, jei Skrudžas nepasistengs tapti geresniu žmogumi. Artėjant šv. Kalėdoms, Skrudžas pagaliau supranta ir pats save, ir suranda atsakymą – kur vis tik slypi tikroji laimė.

Filmą galite pasižiūrėti čia: https://www.filmux.org/2071-kaledu-giesme-a-christmas-carol-2009.html

The Royal Tenenbaums

Ši komedija pasakoja apie ekscentrišką Tenenbaumų šeimą, užauginusią tris vaikus – genijus ir susivienijančią, kai tėvas suserga nepagydoma liga.

Jaunieji genijai užauga, jų tėvai išsiskiria… Nors ir būdami labai gabūs, gyvenime jie patiria daugybę sunkumų ir problemų. Po 17 nesimatymo metų šeima suburia tėvo Royal Tenenbaumo tariama liga – jis apsimeta sergąs skrandžio vėžiu, nes nebeturi kur gyventi.

Kaip viskas pasikeičia jų santykiuose, kai šeimą suvienija tėvo liga?

Filmą anglų kalba galite pasižiūrėti čia: http://ffilms.org/the-royal-tenenbaums-2001/

“Pašoksime?” / “Shall we dance?”

Vidutinio amžiaus buhalteris Džonas Klarkas išgyvena krizę ir dažnai depresuoja. Viskas aplinkui jam kelią pasibjaurėtiną nuobodulį, kurį vienišius nusprendžia numalšinti… mokydamasis šokti.

Vyras užsirašo į nepaprastai žavios šokių instruktorės Paulinos, kurią dažnai paslapčia sekioja ir stebi pro langą, vedamas šokių pamokas. Su kiekviena treniruotėse praleista valanda gyvenimu nusivylusiam Džonui šokis pradeda teikti nepsakomą džiaugsmą. Kiekvieną trečiadienį Džonas grįžta namo žymiai vėliau, bet nesiryžta pranešti žmonai apie savo naująjį užsiėmimą. Beverli atkreipia dėmesį į periodiškus vėlavimus ir paveikta savo bendradarbių išpažinties apie liūdną gyvenimo patirtį, pradeda rimtai įtarinėti, kad Džonas yra jai neištikimas ir turi paslaptingą meilužę.

Labai gražus filmas apie sveikus santykius.

Filmą galite pasižiūrėti čia: http://www.filmai.org/3-pasoksime-shall-we-dance-2004.html

“Medžioklė” / “The Hunt”

Istorija apie keturiasdešimtmetį vyrą, kuris siekia dažniau matytis su sūnumi ir įsidarbina auklėtoju darželyje. Po sunkių skyrybų atsigaunantis keturiasdešimtmetis Lukas turi naują merginą, daug draugų glaudžioje bendruomenėje ir stengiasi pataisyti santykius su paaugliu sūnumi Markusu. Kartą supykęs vienas iš vaikų darželyje nepagrįstai vyriškį apkaltina nusikaltimu, nė neįtardamas, kad tai sukels negrįžtamų pasekmių.  Dėl netikėtų kaltinimų viskas ima žlugti. Iškritus sniegui ir įsižiebus kalėdinėms lemputėms, gandai paplinta kaip virusas. Viskas ima slysti iš rankų, nedidelėje bendruomenėje sklinda nepasitikėjimas ir isterija, o Lukas lieka vienas kovoti už savo gyvenimą ir orumą. Niekas nepatikrina gautos informacijos ir aklai ja tiki.

„Medžioklė“ – tai subtili, tačiau psichologiškai įtempta, emocinga drama apie žodžio galią formuoti ir keisti tapatybę.
Svarbu gebėti atsiriboti nuo apkalbų, patikrinti kiekvieną gautą informaciją ir įsitikinti jos patikimimu, o ne pulti į kraštutinumus. Svarbu ginti savo idėjas ir bendrauti, kad nesusipratimų ir apkalbų būtų išvengta.

Filmą galite pasižiūrėti čia: https://www.filmux.org/2335-mediokl-the-hunt-jagten-2012.html

“Optimisto istorija” / “Silver Linings Playbook”

Kartais gyvenimas nesiklosto taip, kaip planavome. Buvęs mokytojas Patas Solitano prarado viską – namą, darbą, netgi žmoną. Praleidęs aštuonis mėnesius psichiatrinėje ligoninėje Patas grįžta gyventi pas tėvus, bet kad ir kaip gyvenimo mėtytas, vyras nesiruošia nuleisti rankų ir bando viską pradėti iš naujo. Bandydamas atstatyti tarp jo ir žmonos sugriautus tiltus, Patas susipažįsta su Tifani – mergina, turinčia savų problemų. Ši pažada padėti Patui susigrąžinti žmoną, mainais paprašydama šio to asmeniško. Tačiau vis daugiau laiko praleidžiant kartu, tarp jų ima megztis nelauktas ryšys, į abiejų gyvenimus grąžindamas saulę.

Šis filmas sulaukė labai daug teigiamų psichologų įvertinimų. Atrodytų visiškai įprastame siužete atsiranda toli gražu nestandartiniai personažai su savo nevisai standartinėmis problemomis.

Filmą galite pasižiūrėti čia: https://www.filmux.org/2465-optimisto-istorija-silver-linings-playbook-2012.html

“Ilgo plauko istorija” / “Tangled”

Animacinis filmas apie per didelį pasitikėjimą mama (nes ji žino geriau) ir apie savo tikrų galių nežinojimą bei nuvertinimą.

Filmą galite pasižiūrėti čia: http://www.pasakos.lt/ilgo-plauko-istorija/

“Nežinomas” / “Unknown”

Pagal rašytojo Didiero Wan Cauwelearto romaną sukurtasįspūdingas mistinis trileris apie tai, kaip Liamo Neesono herojus Martinas kartu su žmona iškeliauja į konferenciją Berlyne. Viešbutyje vyras pasigenda svarbaus lagamino, bet grįždamas jo pasiimti patenka į avariją. Atsigavus iš komos paaiškėja, kad kažkas pasisavino jo tapatybę bei sėkmingai gyvena su jo artimaisiais. Kaip žmona ir kolegos nieko neįtaria? Vienintelis žmogus, kuris gali padėti – taksi vairuotoja Gina.
Ar Martinas atgaus savo gyvenimą?

Filmą galite pasižiūrėti čia: https://www.filmux.org/1871-nezinomas-unknown-2011.html

“Pavojingas metodas” / “A Dangerous Method”

Biografinė drama apie komplikuotus pradedančio psichiatro Karlo Jungo ir jo mokytojo Zigmundo Froido santykius.

Vieną dieną į ligoninę atkeliauja nestabilios psichikos gražuolė Sabina. Atvykėlė atpalaiduoja Jungo užslėptas emocijas, kai šis ima analizuoti jos tamsią praeitį. Jo potraukis Sabinai vis stiprėja, bendravimas intensyvėja… Jis atranda savą būdą, kaip prieiti prie sergančių žmonių ir juos gydyti.

Filme sužinosite nemažai įdomių faktų apie šias istorines asmenybes.

Filmą galite pasižiūrėti čia: http://www.filmai.in/20348-pavojingas-metodas-2011.html

“Angelas A” / “Angel A”

Filmas pasižymi netikėtumais. Pagrindinis herojus Andrė yra tipiškas nevykėlis. Jis geraširdis, bet žioplas nemokantis derėtis, nuolat pakliūnantis į bėdą, o prasiskolinti sugebėjo net pačiai mafijai. Dažniausiai Andrė iš keblių situacijų išsisukinėja melu, taip dar labiau pablogindamas situaciją. Todėl, kai jis pagaliau sako tiesą, juo ima niekas nebetikėti. Susiklosčiusių aplinkybių smaugiamas Andrė nusprendžia nusižudyti. Tam pasirenka tilto atbrailą, bet kol jis ilgai svarsto „būti ar nebūti“ pastebi nuostabaus grožio merginą šokačią nuo tilto  ir leidžiasi jos gelbėti.

Ji vardu Andžela. Neieško žodžio kišenėje. Charakteris tiesmukumo ir suktumo mišinys. Keikiasi, rūko kaip kaminas, geria ne ką mažiau, problemas sprendžia grubumu bei smurtu. Pasižymi ilgomis kojomis ir šviesiais plaukais. Tad, tikrai traukia akį.

Filmas apgaubtas prancūžiška elegancija ir amerikietišku brutalumu. Šie du komponentai atskleidžia kiekvienam žmogui aktualias ir artimas vertybes. Todėl, nors ilgokas, nufilmuotas neįprastu būdu ir reikalaujantis pastebėti smulkmenas „Angelas A“ vertas jūsų dėmesio.

Filmą galite pasižiūrėti čia: http://www.filmux.org/823-angelas-a-angel-a-2005.html

“Pagrindiniai globos principai” / “The Fundamentals of Caring” (2016)

Sugriuvus asmeniniam gyvenimui, ne itin sėkmingas rašytojas Bendžaminas nori pradėti gyvenimą iš naujo lapo. Fiziškai Benas yra stiprus, tačiau morališkai – palaužtas ir labai prislėgtas, tad šiuo atžvilgiu niekuom nėra geresnis už sunkiai sergantį žmogų. Jis nusprendžia atsisakyti savo ankstesnių įpročių ir ieškoti kitos veiklos. Praėjęs šešių savaičių kursus, padėjusius jam geriau suprasti sunkiai sergančių žmonių ir invalidų globos principus, Bendžaminas tampa aštuoniolikmečio vaikino Trevoro, sergančio raumenų distrofija, prižiūrėtoju. Jaunuollis prikaustytas prie invalido vežimėlio ir jam reikalinga pastovi priežiūra, tad dirbanti motina priversta ieškoti jam pastovios auklės. Nors ir neturėdamas tokio darbo patirties, Bendžaminas gauna šį darbą dėl savo žmogiškųjų savybių, svarbių Trevorui. Pirminė antipatija pereina į simpatiją ir tvirtą draugystę. Netrukus Benas ir Trevoras, norėdami prasiblaškyti, išvyksta į kelionę po JAV, suteikiančia abiems keliautojams naujų potyrių…

Netikėtai išvykus į kelionę abiems tenka patirti stiprybės išbandymų, dėl kurių jie supranta vilties ir draugystės svarbą.

Filmą galite pasižiūrėti čia:  http://filmux.eu/naujausi-filmai/6615-pagrindiniai-globos-principai-the-fundamentals-of-caring-2016-online.html

“Gyvenimo medis” / “The Tree of Life”

Filosifinis filmas jautriai nagrinėja kertines šeimos vertybes, tėvų ir vaikų konfliktus, žmogaus brandą nuo gimimo iki mirties. Jame atskleidžia fantaziją apie pasaulio astronominį, biologinį, mikroskopinį susikūrimą, gyvybės atėjimą, brendimą, charakterio susiformavimą, neišvengiamą išėjimą, bandymus susisiekti su likusiais ir naują gyvenimą. Jeigu pasaulis anapus už kalnų atrodo toks nuostabiai gražus, kaip fantazuoja režisierius Terrence’as Malickas, tai nėra jokios prasmės bijoti mirties.

Filmas provokuoja prieštaringas reakcijas. Proga pamatyti tokį kūrinį pasitaiko labai retai. Skirkite jam laiko. Tikime, kad nustebinsite save ir atrasite naujų gyvenimo spalvų.

Filmą galite pasižiūrėti čia: http://filmai.mhost.lt/dramos-filmai/4630-gyvenimo-medis-the-tree-of-life-online.html

“Ir vėl 17” / “17 Again”

Dažnas svajoja grįžti į praeitį ir daug ką pakeisti atsižvelgiant į savo sukauptą patirtį … Filmo herojui Maikui kaip tik pasitaikė tokia proga.

Maikas Odonelis mokyklos laikais turėjo viską, ko gali pavydėti kiekvienas jaunuolis. Viso to jis atsisako dėl savo merginos Skarlet, kuri nuo jo laukiasi vaikelio…
Dabar, praėjus 20-čiai metų, tobulu vyru ar tėvu Maiko nepavadintų niekas – ypač žmona ir vaikai. Viskas pasikeičia, kai Maikas supranta, kad likimas mesteli antrą šansą – vieną rytą jis atsibunda ne kaip pagyvenęs nusivylęs diedas, bet kaip tobulo kūno 17-metis! Jam suteikta proga viską pradėti nuo pradžių.

Filmą galite pasižiūrėti čia: http://filmai.mhost.lt/komedijos-filmai/278-ir-vel-17-17-again-online.html

“Riba” / “The Edge”

KIEKVIENAS turime savo LOKĮ-BAIMĘ…

Filmo siužetas:
Čiarlis – arogantiškas ir arisokratiškas turtuolis, Robertas – ambicingas fotografas, neslepiantis noro užkariauti Čiarlio žmonos, fotomodelio Mickey širdį. Čiarlis, Robertas ir pilotas ir kitas fotografas Stefanas nedideliu sraigtasparniu skrenda virš bekraščių Aliaskos miškų. Netikėtai jie patiria avariją ir priversti nusileisti ant ežero. Pilotas avarijos metu žūva, kiti vyrai išsigelbėja. Nors jie išvengia didelių sužeidimų, tačiau dabar turi priimti gamtos iššūkį. Žmonės neturi maisto, šiltų drabužių, orientavimosi priemonių. Tačiau Čiarlio patirtis ir išmintis gelbėja juos beviltiškoje situacijoje. Negano to, kad žmonės išalkę, išsekę, juos pradeda persekioti grizlis žmogėdra. Viena naktį jis klastingai užpuola ir nužudo Stefaną. Išlikę Čiarlis su Robertu kartu rengia planą kaip nužudyti juos tebepersekiojantį lokį.

Filmą galite pasižiūrėti čia: http://filmai.mhost.lt/nuotykiu-filmai/3926-riba-the-edge-online.html

“Skrydžio planas” / “Flightplan”

Skrydis iš Berlyno į Niujorką Kailei Prat (akt. Jodie Foster) tapo šiurpiausiu gyvenimo išbandymu. Be žinios pradingsta jos šešerių metų dukra. Keisčiausia, kad mažoji Džulija (akt. Marlene Lawston) dingsta didžiuliame keleiviniame “Boeing”, skrendančiame kilometro aukštyje…

Skrydžio metu pradingęs žmogus – iki šiol negirdėtas atvejis. Nenuostabu, kad panikos ir nevilties apimtos moters pasakojimu nenori tikėti nei lainerio įgula, nei kiti keleiviai. Nejaugi neseniai vyro mirtį išgyvenusi Kailė netenka proto? Nejaugi šis įvykis – tik liguistos vaizduotės vaisius? Lėktuvo įgulos vadas kapitonas Ričas (akt. Seanas Beanas) ir oro linijų pareigūnas Džinas Karsonas (akt. Peteris Sarsgaardas) norėtų padėti sielvartaujančiai motinai, tačiau, nuodugniai apieškoję lainerį, ir jie nuleidžia rankas. Kai lėktuvo keleiviai į Kailę pradeda žiūrėti kaip į beprotę, herojė suvokia, jog liko visiškai viena. Dabar mažosios Džulijos likimas priklauo tik nuo Kailės sumanumo ir ryžto. Kokios jėgos vykdo paslaptingą ir beprotišką planą? Ar pavyks motinai surasti savo dukterį? Žinoma… jei ji apskritai buvo šiame lėktuve…

Filmą galite pasižiūrėti čia: http://www.filmux.org/1465-skrydzio-planas-flightplan-2005.html

“Psichoterapija” / “Anger Management”

Deividas – ramaus būdo, gerai su žmonėmis sutariantis vaikinas. Tačiau kartais ir ramių žmonių kantrybė baigiasi… Įvykus konfliktui lėktuve, Deividui teismo nuosprendžiu rekomenduojama lankyti psichoterapeuto daktaro Budžio Rydelio seansus, kuriuose lankosi daugybė ekscentriškų ir nenuspėjamų vyrų bei moterų.

Daktaro taikomi netradiciniai gydymo metodai Deividą glumina, tačiau jam belieka rinktis: psichoterapija ar kalėjimas? Tada prasideda košmariškas, beprotiškas vyruko gyvenimas.

Filmą galite pasižiūrėti čia: http://www.filmai.in/1554-psicho-terapija-anger-management-2003-online.html

“Pragaras rojuje” / “The Impossible”

Filmas paremtas tikrais įvykiais. 2004 metais Tailande įvyko didžiulė tragedija – cunamis nusinešė tūkstančius gyvybių. Kaip pavyko išsigelbėti 5 asmenų šeimai ir ką jie patyrė, labai vaizdžiai parodyta šiame filme.

Filmo siužetas:
Henris (aktorius Ewanas McGregoras) su žmona gydytoja Marija (aktorė Naomi Watts) bei trejais sūnumis atostogų atvyksta į Tailando Kao Lako kurortą ir pasijunta lyg patekę į rojų Žemėje: auksaspalviai smėlio paplūdimiai, skaidriai permatomas Indijos vandenyno vanduo, menkiausio debesėlio neįsileidžiantis mėlynas dangus, naktimis ryškiai tviskančios žvaiždės ir prabangūs, visus įgeidžius pildantys viešbučiai. Tačiau nuostabios ramybės idilę akimirksniu sugriauna atsiritusios milžiniškos Žemės drebėjimo Indonezijoje sukeltos vandenyno bangos, akimirksniu sužalojusios ir be žinios pradanginusios daugybę žmonių.

Nevaldomai šėlstanti stichija išskiria ir Henrio bei Marijos šeimą. Sunkiai sužeista Marija pirmiausiai atranda vyriausiąjį sūnų Luką. Bandydama ką nors sužinoti apie kitus savo šeimos narius, ji neatsisako padėti dar labiau nukentėjusiems turistams ir kurorto gyventojams. Tuo tarpu per stebuklą išsigelbėjęs Henris desperatiškai ieško mylimos žmonos bei vaikų, nekreipdamas dėmesio į paniką provokuojantį chaosą bei įspėjimus apie prognozuojamą antrąją cunamio ataką.

Filmą galite pasižiūrėti čia: http://filmainemokamai.eu/567-pragaras-rojuje-the-impossible-2012-online.html

28 DIENOS / 28 DAYS

Filmas apie priklausomybes.

Gven gyvena pašėlusį gyvenimą su savo draugu Džaspersu. Porelė neišgyventų nė dienos be alkoholio ir naktinio siautulio.
Nelaimei, savo įpročių nebegalinti įveikti Gven prisigeria sesers vestuvėse, pavagia limuziną ir trenkiasi į namą… Teismas merginai leidžia pasirinkti – 28 dienos kalėjime ar 28 dienos reabilitacijos centre. Gven pasirenka gydymą ir atvyksta į visiškai kitokį pasaulį: be narkotikų, be alkoholio, be vaistų.
Čia ji sutinka įvairių problemų kamuojamų klinikos pacientų. Jie diena iš dienos jai vis mielesni. Po ilgų dvejonių Gven pagaliau susitaiko su centro tvarka ir po 28 dienų grįžusi į savo namus pasibaisi viskuo, kas ją supo… Ji nutaria amžiams atsisveikinti su praeitimi.

Filmą galite pasižiūrėti čia: http://www.filmai.org/4000-28-dienos-28-days-2000.html

“Mano geriausias meilužis” / “Prime”

Psichoterapeutams būna ir taip.

Ką tik išsiskyrusi 37-erių metų gražuolė suvilioja 23-ejų metų vyriškį, kuris pasirodo esąs… jos psichologės sūnus. Šiai pirmą kartą gyvenime tenka susidurti su savo teorijomis realybėje: ar iš tiesų amžiaus skirtumas – dėmesio neverta smulkmena?

Rafi (akt. Uma Thurman) – tipiška niujorkietė: daili, brandi moteris, padariusi sėkmingą karjerą ir… ką tik išsiskyrusi. Po sunkaus skyrybų proceso palūžusi moteris nebepajėgia pati žengti į kitą gyvenimo etapą, nebesijaučia stipri ir visiškai nebepasitiki savimi. Rafi, ieškodama pagalbos, užsirašo į priėmimą pas Lizą (akt. Meryl Streep) – nemažą profesinę patirtį turinčią psichoanalitikę. Liza, mačiusi ne vieną nusivylusią ir įskaudintą moterį, žino, kaip padėti išsiskyrusiai moteriai, taigi apsilankymai pas psichologę pamažu padeda Rafi atgauti vidinę pusiausvyrą. Gyvenimas vėl ima džiuginti Rafi ir ji pasijunta kupina jėgų. Išbridusi iš skyrybų slogučio, moteris žino, kad daugiau niekam neleis jos skaudinti. Dabar Rafi – laisva ir nepriklausoma moteris! Čia jai likimas pakiša siurprizą – patrauklų jauną vyrą Deividą ( akt. Bryan Greenberg). Romantiškas, jautrus ir išties žavus pradedantis tapytojas susižavi tiesiog spindinčia Rafi. Šilumos išsiilgusios širdys ima plakti greičiau ir nepastebimai įsimyli viena kitą. Viskas būtų tiesiog nepakartojamai žavu ir romantiška, jei ne viena smulkmena… Deividui dvidešimt treji, o Rafi – trisdešimt septyneri. Įsimylėjusi, laiminga, bet gerokai sutrikusi Rafi skuba į konsultaciją pas jai taip padėjusią psichoterapeutę. Na, o Lizos pareiga pagelbėti savo pacientei. Juk, anot Lizos, ar verta jaudintis dėl tokio menkniekio, kaip amžiaus skirtumas, jei visais kitais atžvilgiais santykiai yra brandūs ir tvirti? Psichologė iš visos širdies tvirtina, kad Rafi neturėtų nerimauti dėl 14 metų skirtumo, jei Deividas toks mylintis, atsidavęs ir atsakingas vyras. Gavusi psichologės palaikymą laiminga Rafi visa galva panyra į naują meilės nuotykį su Deividu ir kaskart Lizos kabinete papasakoja pikantiškų dalykėlių apie save ir jaunuolį.

Filmą galite pasižiūrėti čia http://www.filmux.org/704-mano-geriausias-meiluis-prime-2005.html

“Valgyk, melskis, mylėk” / “Eat, Pray, Love”

Paremtas tikras faktais apie pabėgimą nuo nelaimingos santuokos. Pagrindinė filmo herojė ištisus metus praleido kelionėse ir gyveno Italijoje, Indijoje bei Indonezijoje. Moteris mokėsi gaminti gurmanišką maistą, stebėjo ekspresyvias aplinkinių žmonių reakcijas, kaupė dvasinius patyrimus vienuolyne ir ieškojo naujos meilės egzotiškuose kraštuose.

Kiekvienai moteriai būtina susivokti savyje, atrasti harmoniją, suprasti, ko jai norisi iš gyvenimo ir galų gale tapti laiminga. Filmas “Valgyk, melskis, mylėk” idealus pasirinkimas tiems, kas stovi gyvenimo kryžkelėje ir nežino, ką pasirinkti.

Filmą galite pasižiūrėti čia: http://www.filmux.org/3313-valgyk-melskis-mylek-eat-pray-love-2010.html

“Lopas Adamsas” / “Patch Adams”

Filmas sukurtas pagal tikrus faktus. Adamso istorija prasideda psichiatrijos ligoninėje, į kurią jis patenka po ilgų depresijos metų ir bandymo nusižudyti. Per bendrus grupinės terapijos susitikimus su kitais pacientais ir gydytojais Adamsas pajunta stebuklingą humoro jėgą. Nebeturintis jokių suvokiamų stimulų gyventi žmogus staiga gauna patvirtinimą, kad gali gydyti savo pokštais.

Filmas pašiepia ir įsišaknijusį medikų požiūrį į pacientus kaip į vaikštančius „numerėlius” ir nustatytų ligų atvejus. Medikų teisme Lopas Adamsas sugeba įrodyti, kad kiekvienas pacientas – ne tik kokios nors ligos iliustracija, bet ir žmogus, turintis savo vardą, orumą, jausmus.

„Lopas Adamsas” kaip tik ir yra tas filmas, kurio autoriai siekia paskatinti žiūrovus susimąstyti apie tai, kokia neįkainojama vertybė yra pagalba kitiems. Kad nėra sunku pajuokauti, nusišypsoti, paliesti kenčiančio žmogaus petį. Ir nieko konkretaus už tai negauti. Tik dėkingumą.

Filmą galite pasižiūrėti čia: http://www.filmux.org/421-lopas-adamsas-patch-adams-1998.html

“Mums reikia pasikalbėti apie Keviną” / “We Need to Talk About Kevin”

Sukrečiantis ir priverčiantis susimąstyti filmas apie daug kartų matytą ir išanalizuotą temą. Filmas apie problematiškų vaikų auklėjimo problemas pateikiama originaliai ir ekspresyviai, naudojant minimaliai dialogų, šokinėjant per skirtingus gyvenimo laikotarpius.
Gedinčią ir kenčiančią motiną virtuoziškai vaidinanti Tilda Swinton priverčia pamiršti žiaurios dramos nuspėjamumą. Kiekvieną kadrą apgalvojanti ir vizualiomis metaforomis apie mamos santykius su sūnumi kalbanti režisierė jausmingai supančioja praeities prisiminimus, fantazijas, haliucinacijas ir tragišką tikrovę, o potekstėje juodomis spalvomis nudažo pakantumo ir atleidimo stokojančią JAV visuomenę.

Filmą galite pasižiūrėti čia: http://www.filmux.org/3334-mums-reikia-pasikalbeti-apie-kevina-we-need-to-talk-about-kevin-2011.html

“Vis dar Elis” / “Still Alice”

Stipriai paveikiantis filmas, kuriame pagrindinei herojei diagnozuojama Alzheimerio liga. Moteris turi nustabų protą ir atmintį, tad ji puikiai supranta, kokios jos laukia pasekmės. Iš pradžių Elis ištinka atmetimo reakcija, tačiau palaipsniui jai reikia vis labiau atsiremti į savo šeimą, o didžiausiu ramsčiu tampa jaunėlė dukra Lidija.
Režisieriai sugebėjo sukurti jautrų sergančios moters portretą, kuri lemtį pasitinka ramiai ir oriai.

Norite stiprių emocijų? Pasižiūrėkite šį filmą.

Filmą galite pasižiūrėti čia: http://www.filmux.org/5464-vis-dar-elis-still-alice-2014.html

“Skandalo užrašai” / “Notes on a Scandal”

Valdingu charakteriu pasižyminti Barbara Kovet dirba vienoje Londono mokykloje. Ji sugeba pažaboti pačius nepaklusniausius mokinius, tačiau iš tiesų po griežtumo kauke slypi vienišas, draugų ir artimųjų neturintis žmogus, vakarais savo mintis išliejantis nesibaigiančiame dienoraštyje. Kol vieną dieną mokykloje ir Barbaros gyvenime atsiranda Šeba. Nuoširdi, šilta dailės mokytoja, turinti gražią šeimą, randa kelią į Barbaros širdį. Įsiliejusi į Šebos gyvenimą, pagyvenusi moteris joje randa ištikimą draugę, kurios visada ieškojo. Tačiau viena netikėtai atskleista intymi paslaptis visam laikui pakeičia jų draugystę…
Šeba užmezga pavojingą ir neleistiną romaną su savo mokiniu. Sužinojusi apie tai, jos draugė grasina atskleisti paslaptį vyrui ir visai visuomenei. Šaltai manipuliuojanti pasimetusia moterimi, ji tampa tarsi pilkuoju kardinolu, sumaniai besinaudojančiu kito žmogaus pasitikėjimu, baime ir sumaištimi.

Filmą galite pasižiūrėti čia: http://www.filmux.org/3659-skandalo-uzrasai-notes-on-a-scandal-2006.html

“Subtilumas” / “La délicatesse” (2011)

Pozityvus filmas nuteikia šviesiai ir pakiliai nepriklausomai nuo to, kokios negandos ir išgyvenimai užgriūva gyvenimą.

Kavinėje susipažinusių Natali ir Fransua meilės romanas sprogsta nuostabiais laimės žiedais. Atrodo, kad visagalis likimas ir gardžios abrikosų sultys juos suvedė iki gyvenimo galo. Karščiausi jausmai pasiekia kulminaciją ištaigingomis baltomis vestuvėmis, tačiau pasakiška Pelenės iliuzija mikliai subliūkšta.

Bėgant krosą įprastu ryto maršrutu Fransua širdis sustoja, o svajingas ir daug spalvų žadėjęs Natali gyvenimas apsitraukia juodomis akimirkomis. Vis dar jaučianti stiprų prisirišimą prie mylimo vyro ji apsisprendžia gedėti mažiausiai trejus metus. Be jokio geismo ir minimaliausių aistrų! Natali atsiduoda vien tik karjerai ir darbui Paryžiuje veikiančioje Švedijos įmonėje.

Viskas taip ir tęsiasi pagal nusivylusios Natali planą, kol vieną gražią dieną…

 

Filmą galite pasižiūrėti čia http://www.filmai.in/20829-subtilumas-delicacy-2011.html

“Konfucijus” / “Confucius” (2010)

“Pavasarių ir rudenų” periodu Kinija nebuvo vieninga. Šalyje vyravo įtampa tarp feodalinių karalysčių ir mažų valstybėlių, kovojančių tarpusavyje dėl teritorijos ir valdžios. Lu karalystėje irgi nebuvo kitaip: oficialusis valdovas neturėjo autoriteto, o tikroji buvo suteikta trijų vietinių klanų rankose. Sužavėtas Konfucijaus, Džung Du miesto mero pasiekimais, Lu valdovas pasikvietė jį į karaliaus dvarą ir paskyrė teisingumo ministru. Išmintingas ir išsimokslinęs Konfucijus savo tarnybai buvo atsidavęs iš visos širdies, tačiau išdavystės ir intrigos privertė jį palikti tėvynę ir ilgus metus klajoti…

Filmą galite pasižiūrėti čia: http://onlinefilmas.eu/779-konfucijus-kong-zi-2010-online.html

“Mūsų meilės istorija” / “The Story of Us” (1999)

Žiūrovas turi išskirtinį šansą kartu su filmo herojais išjausti visus bendro gyvenimo santykių etapus. Tai įkvepiantis filmas daugeliui porų, kurios šiuo metu išgyvena įtemptus santykius su gyvenimo partneriu.

TV muilo operų scenaristas Benas (Bruce Willis) ir kryžiažodžių sudarytoja Keitė (Michelle Pfeiffer) susituokė laimingi, ramiai ir gražiai pragyveno 15 metų, užaugino du vaikus ir po penkiolikos metų bendro gyvenimo ir aistringos draugystės stažu vieną dieną suprato, kad daugiau nebegali gyventi kartu. Penkiolikos metų kraitis – du vaikai ir daugybė dramatiškų ir komiškų situacijų.

Vyras ir žmona jau nebenori būti kartu, svajingi prisiminimai apie švelnius ilgus Beno plaukus ir nuostabiai gražią Keitės vestuvinę suknelę jau išblėso. Jie nori išsiskirti ir tiek. Bet apie tokį sprendimą sunkiausia pasakyti vaikams, kurie nėra jau tokie maži. Benas ir Keitė gyvena ir kenčia vienas kitą tik dėl jų. Galų gale jie sugalvoja išleisti savąsias atžalas į vasaros stovyklą. Dabar net aštuonerias savaites jie galės gyventi normaliai ir … atskirai. Vis labiau artėja ta akimirka, kai namo sugrįš vaikai, kuriems reikės pasakyti visą teisybę. Benas ir Keitė ryžtasi suteikti vienas kitam dar po vieną paskutinį šansą. Jie išvyksta į nuostabaus grožio Veneciją, kurios kanalais tiesiog plaukioja nematomi angeliukai, ieškantys dviejų neramių širdžių…

Filmą galite pasižiūrėti čia: https://www.youtube.com/watch?v=Ud2Z3F1m5LA

“Žuviukas Nemo” / “Finding Nemo” (2003)

Animacinis filmas vaikams ir jų tėvams ypač tinkantis Tėvo dienai.

Nuostabiame povandeniniame pasaulyje, šiltuose ir spalvinguose tropikų vandenyse gyvena tėvas Merlin ir sūnelis žuviukas Nemo. Tėvas labai saugo sūnelį nuo gausybės vandenyne tykančių pavojų, žuviuką Nemo. Tačiau Nemo labai nori pažinti jį supantį pasaulį. Vieną dieną mažąjį žuviuką pavagia iš gimtųjų koralų namų ir jis atsiduria akvariumo nelaisvėje. Nusiminęs tėvas Merlin, lydimas žuvytės Dory, kuri turi labai gerą širdį, bet labai blogą atmintį, leidžiasi į nuotykių kupiną kelionę per visą vandenyną ieškodamas savo sūnaus. Vandenyne jų laukia susidūrimai su daugybe pavojų – čia gyvena pikti rykliai, nuodus skleidžiančios medūzos, vėžliai.

Ilga Nemo tėčio Merlino kelionė per vandenyną ieškant sūnaus tampa tikru išbandymu, o mažajam Nemo gyvenimas nelaisvėje – pamoka apie draugystę, drąsą ir pasiaukojimą.

Filmą galite pasižiūrėti čia: http://www.pasakos.lt/animaciniai-filmai/zuviukas-nemo/

“Viskas normaliai!” / “Everybody’s Fine” (2009)

Į užtarnautą poilsį pasitraukęs Frenkas gedi savo neseniai mirusios žmonos, tačiau džiaugiasi, kad artėja Kalėdos – kaip ir kasmet, į namus sugrįš visi keturi jo vaikai: dvi dukros ir du sūnūs. Deja, jo laukia nusivylimas. Vienas po kito Eimė, Rouzė ir Robertas autoatsakiklyje palieka žinutes, kad Kalėdoms nesugrįš, o iš ketvirtojo – išvis jokios žinios. Ir nei vienas nepaaiškina – kodėl.

Bijodamas pasilikti vienas per didžiausią metų šventę, kai anksčiau namai kasmet skambėdavo nuo juoko, Frenkas nusprendžia leistis į kelionę. Ir aplankyti visus savo vaikus. Kelionę, kurios metu visi šeimos nariai turės galimybę suprasti vienas kitą, atleisti už būtas ir nebūtas klaidas ir vėl pasijusti tikra šeima.

Filmą galite pasižiūrėti čia: http://filmux.eu/naujausi-filmai/4476-viskas-normaliai-everybodys-fine-2009.html

“Aš esu Semas” / “I am Sam” (2001)

Filme papasakota nepaprasta istorija apie Semą Dosoną, žmogų su nežymia protine negalia, kuris tiesiog pamišęs dėl garsiosios grupės THE BEATLES ir vienas, padedant artimiausiems draugams, augina dukrą.
Žmona paliko šeimą, vos gimus mažylei,ir Semui vienam teko būti ir tėvu, ir mama: keisti sauskelnes, šildyti pienelį, dainuoti lopšines, skaityti pasakas. Dukrai jis suteikė vardą pagal vieną Beatles dainą – Liusi Daimond. Ir mylėjo ją taip, kaip tik galima mylėti savo vaiką. Besąlygiškai…

Tačiau Semas turi įgimtą negalią, jo protinis išsivystymas lyg septynmečio vaiko. Kai jo dukrai sueina 7 metai, jam vis sunkiau ją suprastį. Dukra auga ir žengia pirmyn, ir Semo protinis atsilikimas tampa našta, bent jau taip atrodo socialiniams darbuotojams, kurie nusprendžia, jog Semas nebeturi teisės auginti Liusi. Per 8-ąjį Liusi gimtadienį Semas netenka dukros ir lieka vienas…

Jis neketina pasiduoti ir ieško advokato, kuris sutiktų imtis bylos, nors jai iškart prognozuojamas pralaimėjimas. Rita Harrison, užsispyrusi ir talentinga teisininkė, sutinka padėti Semui. Tiesą sakant, jos nesugraudina Semo istorija, ji tiesiog nori laimėti bylą ir sublizgėti kolegų akyse… Dviese jie bandys įveikti protingai sutvarkytą sistemą, kurioje nėra vietos jausmams. O gal?..

Filmą galite pasižiūrėti čia: http://www.filmux.org/1528-as-esu-semas-i-am-sam-2001.html

“Paskutinės atostogos” / “Last holiday” (2006)

Ką Jūs darytumėte, jei sužinotumėte, kad jums liko gyventi vos 3 savaites???
 
Filme “Paskutinės atostogos” pagrindinė veikėja Džordžia tyliai, ramiai, taupiai gyveno Luisianoje. Ir vieną dieną sužino, kad serga nepagydoma liga ir jai teliko trys savaitės. Moteris pasiima visas santaupas išvyksta į Europą, apsigyvena prabangiame viešbutyje, užsisakinėja geriausią maistą. Be abejo, ji kelia didžiulį aplinkinių susidomėjimą. Tačiau neturėdama ko prarasti, ji stengiasi būti savimi ir sakyti tai, ką galvoja…

Šis filmas prikausto ir leidžia išgyventi kartu su pagrindine veikėja jausmus, kurie iškylą, kai galvoji, jog gyveni paskutines savo gyvenimo dienas.

Filmą galite pasižiūrėti čia: http://www.filmux.org/394-paskutines-atostogos-last-holiday-2006.html

“Ten, kur širdis” / “Where the Heart Is”

Iš pirmo žvilgsnio šis filmas atrodo lyg banali istoriją apie neščią merginą, kurią palieka jos vaikinas. Gyvenimo draugo palikta mergina turi tik 5 dolerius ir 55 centus ir nemato jokios išeities, tad ji lieka gyventi parduotuvėje. Būtent čia po šešių savaičių jauna mergina pagimdo kūdikį.
Kas gi laukia jos ir mažytės dukrelės?
Gal gyvendama parduotuvėje mergina atras tai, apie ką visą gyvenimą svajojo?
Gyvenimas kupinas netikėtumų ir, nepriklausomai nuo aplinkybių, verta judėti pirmyn ir džiaugtis gyvenimu…

Filmą rusų kalba galite pasižiūrėti čia: https://rutube.ru/video/d42fdd80795f7f83f3143e69ed1670e1/

“Išmokyk mane mylėti” / “Fathers and Daughters” 2015

Meilė, kurią jaučiame tėvams, ir meilė, kurią jaučiame mylimiesiems, yra skirtinga. Tačiau vaikystėje negavę pakankamai šilumos ir jautęsi nemylimi žmonės neretai turi grumtis su savimi, kad įsileistų stiprius jausmus ir atvertų širdį suaugę. Dramoje „Išmokyk mane mylėti“ (angl. „Fathers and Daughters“) žiūrovai išvys jautrią ir romantišką istoriją apie tėvą, jo dukrą ir jos meilės paieškas.

“Išmokyk mane mylėti” – tai jautri ir šilta istorija apie tikrus jausmus ir gyvenimo išbandymus bei viską įveikiančią meilę.

Filmą galite pasižiūrėti čia: http://moviex.org/naujausi-filmai/5962-ismokyk-mane-myleti-fathers-and-daughters-2015-online.html

“Dirbtinis intelektas” / “Artificial intelligence”  (2001)

Filmas apie besąlygišką meilę…

Jame nagrinėjama dirbtinio intelekto tematika – kas būtų jei robotai taptų tokie tikroviški, kad pajėgtų mylėti?

Siekiant sukurti pirmąjį sąmoningą dirbtinį intelektą, susitinka du šios srities tyrinėtojai. Tyrėjas veteranas Vincentas slapčia tikisi išvystyti technologiją, galinčią padėti išgelbėti jo sergančią dukrą. Tačiau reikalai pasisuka bloga linkme, kuomet …

 

Filmą galite pasižiūrėti čia:  http://www.filmux.org/635-dirbtinis-intelektas-artificial-intelligence-ai-2001.html

“Tu nesi tu” / “You`re Not You” (2014)

Vienai gerai moteriai, atėjo vidurinio amžiaus krizė ir ne už ilgo, ją pradėjo kamuoti stiprūs galvos skausmai. Nusibodus tai kentėti, moteris kreipėsi į ligoninę, kur po atliktų būtinų analizių, buvo nustatyta, kad gyventi jai liko ne taip ir ilgai. Po išgirstos diagnozės, jos gyvenimas prarado prasmę. Dienos tapo pilkos, o aplink ji nieko nebepastebi. Bet viskas pasikeičia sutikus paprastą, kiek vėjavaikę, savanaudę, jauną merginą. Jai kiek daugiau nei 20 metų, bet susiklosčius aplinkybėms jos pamažu tapo geriausiomis draugėmis…

Kaip keičiasi žmogaus psichika, kai reikia prižiūrėti kitą žmogų??
Ar pozityvus mąstymas gali padėti?

Filmas apie tai, kaip išlikti stipriam sunkiausiomis gyvenimo akimirkomis…

Filmą galite pasižiūrėti čia:  http://www.filmux.org/4748-tu-nesi-tu-youre-not-you-2014.html

“Poliana” (“Pollyanna”)  2003

Istorija apie mergaitę Polianą, kuri išmokė aplinkinius žaisti „džiaugsmo žaidimą“. Tapus našlaite Poliana atsiduria griežtos tetos Polės namuose, kur vaiko atvirumas ir nuoširdumas susiduria su pareiga ir jausmus varžančiomis taisyklėmis, bet mergaitė sugeba užkrėsti optimizmu rūstų, taisyklėmis apraizgytą suaugusiųjų pasaulį. Nepaisant netekties ir ne ypatingai draugiškai nusiteikusios tetulės, Poliana randa kaip praskaidrinti savo ir aplinkinių gyvenimą. Ji žaidžia,ieškodama įvairiausių mažmožių, kurie praskaidrintų net ir tamsiausią dieną… Tokiu savo elgesiu ji ‘užkrečia’ net suaugusius, tuo pačiu padarydama visą miestelį laimingesnį.
Tinka bet kokio amžiaus žmonėms. Kiekvienas šioje istorijoje ras kažką sau. Galbūt pagalvos, kad gyvenimas nėra toks jau blogas, galbūt nusišypsos, o gal netgi pradės ‘žaisti’.

Filmą anglų kalba galite pasižiūrėti čia:  http://www.dailymotion.com/video/xx0egu_pollyanna-2003-part-1_shortfilms

Filmą rusų kalba galite pasižiūrėti čia: http://kinogo.co/2800-pollianna-2003.html

“Veronika ryžtasi mirti” (“Veronika decides to die”). 2009

Gyvename taip, tarsi būtume nemirtingi. Svajones atidedame rytojui ir nugrimztame į kasdienę rutiną ir imame merdėti. Atrodytų, Veronikai netrūksta nieko, kad jaustųsi laiminga ir džiaugtųsi gyvenimu. Ji jauna, protinga, graži, sėkmingai kopianti karjeros laiptais niujorkietė.

Filmą anglų kalba galite pasižiūrėti čia: http://www.1movie.eu/763-veronika-ryztasi-mirti.html

“Paslaptingas žodžių gyvenimas” (“The Secret Life of Words”). 2005

Išgyvenusi skaudžią gyvenimo tragediją, Hana tarsi sustoja laike, „užšaldo“ save kiaute ir eina per gyvenimą bijodama peržengti kasdienybės ribą. Išleista priverstinių atostogų mergina susiranda darbą naftos platformoje. Čia ji slaugo sunkius nudegimus nelaimingo atsitikimo metu patyrusį Džozefą, laikinai praradusį regėjimą. Apsigyvenusi naftos platformoje mergina laiką leidžia vienumoje, tik retkarčiais bendraudama su virėju, mechanikais ar okeanografu. Nuo Džozefo slėpdamasi tylos kiaute, pamažu Hana įgauna pasitikėjimą, o netikėtai jos gyvenime atsiradęs vyras pamažu griauna sienas, kuriomis apsistačiusi mergina saugosi nuo išorinio pasaulio smūgių. Tarp Hanos ir Džozefo ima megztis įdomūs ir keisti santykiai, paremti nutylėjimais, paslaptimis ir vis didėjančiu vienišų žmonių artumu.

Tai ypatingai gilus ir prasmingas filmas, kurio dėka galima susigrąžinti tikėjimą, jog įmanoma gyventi laimingai.
Šis filmas sukrečia ir paliečia kiekvieno žiūrovo sielos gelmes…

Filmą anglų kalba galite pasižiūrėti čia: http://www.filmai.in/11404-the-secret-life-of-words-2005.html

“Sniego tortas” (“Snow Cake”). 2006, Kanada / Didžioji Britanija

Psichologinis filmas apie autizmu sergančią moterį.

Atsėdėjęs įkalinimo laiką už žmogaus, mirtinai partrenkusio jo sūnų, nužudymą, Aleksas vyksta pas sūnaus motiną. Pakelės kavinėje filmo herojus susipažįsta su Vivjen – jauna mergina, keliaujančia autostopu. Šios merginos nešokiruoja, kad Aleksas – buvęs kalinys. Ji žavi, komunikabili, mokanti siekti savo tikslų, tad Aleksas yra priverstas merginą pavėžėti, tačiau netikėta autoavarija išskiria smagiai bendraujančius bendrakeleivius ir Vivjen žūsta. Jaučiantis kaltę už merginos žūtį Aleksas atvyksta atsiprašyti pas jos motiną Lindą, sergančią autizmu. Planuotas trumpas susitikimas prailgsta, sujaukdamas išankstinius Alekso planus…

Filmą anglų kalba galite pasižiūrėti čia: https://www.youtube.com/watch?v=CFHMoXSlL8g

“Viktorija. Jaunoji karalienė” (“The Young Victoria”), 2009 m. Didžioji Britanija

Ji valdė milijonus… Tačiau jos širdis priklausė tik vienam. Pasinerkite į karališkąsias intrigas ir amžiaus meilės istoriją gražiausiame metų filme “Viktorija. Jaunoji karalienė”. Nuostabaus grožio epas buvo apdovanotas OSKARU už geriausius kostiumus ir nominuotas dar 14 prestižinių kino apdovanojimų, įskaitant dar 2 OSKARUS.

Filmas atskleidžia nematomus karališkos šeimos konfliktus ir nesklandumus. Kas svarbiau – širdies balsas ar patriotizmas savo šaliai? Ar gali kova dėl karalienės skeptro apnuodyti net mamos ir dukters santykius? Ir pagaliau – ar įmanoma gyvenimą paskirti milijonams savo šalies žmonių, o širdį – vieninteliam vyrui, kurį myli?

Filmą galite pasižiūrėti čia: http://www.filmai.link/4652-viktorija-jaunoji-karaliene-the-young-victoria-2009.html

“Viskas bus gerai” (“Everything Must Go”), 2010 m. JAV

Tai istorija apie žmogų, kuris dirbo prestižinį darbą ir jį netikėtai prarado, bei buvo žmonos išvarytas iš savo nuosavų namų. Kartu su nevykėliu namo pievelėje atsiduria ir visi jo užgyventi daiktai, kuriuos jis turi parduoti per keturias dienas…

Tai dramatiška – gyvenimiška istorija, kuri prisodrinta vidinio kartėlio, tačiau papasakota su lengvu humoru. Joje žiūrovas turės galimybę atrasti gilią filosofinę potekstę.

Filmą galite pasižiūrėti čia: http://filmux.org/5294-viskas-bus-gerai-everything-must-go-2010.html

—-

„Feniksas“ („Phoenix“), rež. Christian Petzold, 2014 m. 

Istorija atspindi laikmetį po II pasaulinio karo. Nelė Lenc, žydų tautybės dainininkė, grįžta iš koncentracijos stovyklos. Moteriai atliekama plastinė operacija, kuri visiškai pakeičia jos bružus. Tame pačiame mieste turi būti ir jos vyras, kurį jį trokšta surasti… Jiems susitikus, Džonis jos neatpažįsta. Ir neįtikėtina, bet jis paprašo jos apsimesti Nele, planuodamas pasisavinti jos palikimą. Kaip Nelė reaguos į vyro išdavystę? Ar jai pavyks išsilaisvinti iš meilės buvusiam vyrui?

Filmą galite pasižiūrėti čia: http://www.filmai.org/4926-feniksas-phoenix-2014.html

Valentino diena / Valentine’s Day

Net penkios jaudinančios istorijos Los Andžele, kur žmonių likimai persipina laukiant tos vienintelės dienos, kai visų mintys sukasi apie meilę. Įsimylėję ar vieniši – jie desperatiškai ieško meilės ir artumo, nes nė vienas nenori Valentino dieną būti vienas.

Filmą galite pasižiūrėti čia: http://filmux.org/1819-valentino-diena-valentines-day-2010.html

Beprotiškai įsimylėję / Mozart and the Whale (2005, JAV)

Vertas dėmesio psichologinis filmas, atpasakotas pagal tikrus įvykius, įtikinamai pateikiantis žmonių, turinčių psichologinių sutrikimų, bendravimo ypatumus.

Filmą žiūrėkite čia: http://ffilms.org/mozart-and-the-whale-2005/

—-

Įkalinti laike / In Time (2011)

Apie vertybes…

 

 

Posted in Straipsniai
Susisiekite su psichologe

Vardas

Paštas

Telefonas

Jūsų klausimai

Kontaktai:
Psichologė Dorota Oleškevič
tel.: +370 686 80288
el. paštas: psichologijosnamai@gmail.com
skype: dorota.oleskevic

Mindaugo 21, Vilnius (pilkos durys ant kampo)