Laiškas pirmokų tėvams "Pamąstykite, kaip tai veikia Jūs" - Psichologijos namai

Laiškas pirmokų tėvams “Pamąstykite, kaip tai veikia Jūs”

rugsejo-1Mieli, pirmokų tėveliai,

Ačiū Jums, kad skambinate, rašote ir ateinate pasidalinti savo mokykliniais išgyvenimais – taip , pirmoji klasė iš tiesų svarbus, nerimastingas ir stresuojantis įvykis. Tačiau kitaip negali būti – pirmos klasės be problemų nebūna. Net jeigu iš pradžių atrodo, kad viskas gerai, tai taip tikrai nėra. Iš savo praktikos ir iš mokslinių tyrimų žinau, kad problemos „išlenda“ po pusės metų. Ir tai normalu.

MIELI TĖVELIAI,

Mokykla – tai NAUJAS etapas vaiko gyvenime, o viskas kas nauja/nežinoma baugina, įtempia ir stresuoja (pamąstykite apie savo išgyvenimus panašioje situacijoje)

Mokykla – tai SĖKMĖS ir NESĖKMĖS (pvz., pažymiai -saulytės ir debesėliai ), kurie veikia vaiko motyvaciją reikalinga tolesniam mokymosi procesui (pamąstykite, kaip tai veikia Jūs )

Mokykla – tai TĖVŲ LŪKESČIAI. Visi norime, kad vaikai gerai mokytųsi, o tai vaikus įpareigoja, įtempia ir baugina (pamąstykite,  kiek atsakomybės, emocinių įtampų ir nerimo išgyvenate panašioje situacijoje ir ko Jums tada reikia).

Mokykla – tai NAUJI SANTYKIAI. Vaikai susiduria su naujais žmonėmis (mokytojai, bendraklasiai, kiti mokiniai koridoriuose), o tai įvairūs transpersonaliniai mechanizmai egzistuojantys žmonių bendravime (pamąstykite, kaip Jūs veikia kitų žmonių vertinimas/nuvertinimas, priėmimas/atstūmimas, draugystė/manipuliacijos…)…

Pirmokai susiduria su daug sunkumų ir tai NEIŠVENGIAMA, tačiau vaikai turi didžiulį palaikymą – SAVO TĖVUS, kurie gali padėti įveikti viską kas įtempia, vargina, gąsdina; tėvai gali parodyti būda   kaip ir ką daryti, kad siektųsi, kad draugautų, kad priimtų…

Mūsų seminaras KĄ DARYTI, KAD VAIKUI SEKTŲSI MOKYKLOJE yra būtent apie tai.
Jo metu viską aptarsime ir išspręsime.

Daugiau apie seminare čia http://www.psichologijosnamai.lt/seminaras-tevams-ir-visai-seimai/.

Psichologė Dorota Oleškevič

Posted in Straipsniai
Susisiekite su psichologe

Vardas

Paštas

Telefonas

Jūsų klausimai

Kontaktai:
Psichologė Dorota Oleškevič
tel.: +370 686 80288
el. paštas: psichologijosnamai@gmail.com
skype: dorota.oleskevic

Mindaugo 21, Vilnius (pilkos durys ant kampo)