10 taisyklių, kaip užauginti savarankiškus vaikus - Psichologijos namai

10 taisyklių, kaip užauginti savarankiškus vaikus

SAVARANKIŠKŲ VAUKŲ AUGINIMAS

10 TAISYKLIŲ (pagal C.M.Steinerį)

skater-569130_6401. Neturėkite vaikų, jei negalite užtikrinti jiems aštuoniolika metų trunkančio puoselėjimo bei apsaugos. Augindami vaiką stenkitės sutrumpinti laiką, kai vaikas negali apsieiti be šių dviejų dalykų, leisdami jam kaip galima ankščiau tapti savarankiškam.
2. Pagrindinis savarankiško vaiko auginimo tikslas – suteikti jam laisvės visiškai atskleisti ir išnaudoti savo imtimumo, suvokimo bei spontaniškumo gebėjimus. Joks kitas tikslas (disciplina, geros manieros, savikontrolė ir t.t.) nėra svarbesnis už savarankiškumą. Tėvai gali jo trokšti ir siekti, tačiau tik tuo atveju, jei tai neprieštarauja pagrindiniam tikslui – savarankiškumui.
3. Intymumą žlugdo prisilietimų ekonomika. Nedrauskite vaikui visiškai atvirai reikšti savo meilės ar jos trūkumo. Skatinkite juos suteikti, prašyti, priimti ir atstumti prisilietimus bei girtis.
4. Suvokimą žlugdo nuvertinimai. Nenuvertinkite savo vaikų racionalumo, jausmų ar intuicijos. Mokykite vaikus paaiškinti savo jausmus ir reaguokite į jų reikalavimus, kai jie mėgina tai daryti.
5. Niekuomet nemeluokite savo vaikams, nei kalbėdami netiesą, nei nutylėdami teisybę. Jei nuspręsite nuslėpti nuo jų tiesą, pripažinkite tai ir paaiškinkite kodėl.
6. Spontaniškumą žlugdo abejotinos taisyklės, taikomos žmogaus kūnui. Nesistenkite kontroliuoti vaikų judėjimo, regos, klausos, lytėjimo, uoslės ar skonio pojūčių, nebent tai akivaizdžiai kliudo jūsų pačių gerovei ar kelia jiems pavojų, ir net tuomet tai darykite remdamiesi bendradarbiavimo principais. Prisiminkite, kad jūsų kūno išmintis pralenkia jūsų vaiko beveik visais atžvilgiais. Taip pat per daug rimtai nepriimkite ,,ekspertų,, (mokytojų, gydytojų) patarimų; jie klydo anksčiau ir klys ateityje. Niekada fiziškai nepulkite vaikų ir laikykite jų kūną jų šventove. Priešingu atveju tuoj pat nuoširdžiai atsiprašykite, tačiau nedidinkite klaidos- negelbėkite jausdami kaltę. Prisiimkite atsakomybę už savo veiksmus ir nekartokite tų, kuriems nepritariate.
7. Negelbėkite ir vėliau nepersekiokite savo vaikų. Nedarykite dėl savo vaikų to, ko nenorite daryti. Prieš mėgindami padėti suteikite vaikui galimybę apsiginti.
8. Nemokykite vaikų konkuruoti. Varžytis jie užtektinai išmoks žiūrėdami televizijos laidas bei skaitydami laikraščius. Rodydami pavyzdį mokykite juos bendradarbiauti.
9. Neleiskite vaikams jūsų engti. Jūs turite teisę turėti laiko ir erdvės sau bei asmeninį intymų gyvenimą, nepriklausantį nuo vaikų. Reikalaukite, kad ir į jūsų poreikius būtų atsižvelgta; jie tai darys iš meilės jums.
10. Tikėkite žmogaus prigimtimi ir savo vaikais. Už tokį pasitikėjimą jie atsidėkos jums meile.

Turite klausimų dėl vaikų auklėjimo?
Susisiekite su psichologe:

Vardas

Paštas

Telefonas

Jūsų klausimai

Posted in Kolegų straipsniai, Straipsniai
Susisiekite su psichologe

Vardas

Paštas

Telefonas

Jūsų klausimai

Kontaktai:
Psichologė Dorota Oleškevič
tel.: +370 686 80288
el. paštas: psichologijosnamai@gmail.com
skype: dorota.oleskevic

Mindaugo 21, Vilnius (pilkos durys ant kampo)