Testo "Slaptos tavo baimės ir norai " rezultatai/interpretacijos - Psichologijos namai

Testo “Slaptos tavo baimės ir norai ” rezultatai/interpretacijos

1 užduotis: Įsivaizduok, kad prieš tave driekiasi didžiulis bekraštis laukas. Kaip jis atrodo? Aprašyk jį kuo smulkiau. Nepamiršk paminėti augalų, dangaus, gyvūnų, žinoma, jeigu jų ten yra. Kur tu stovi? Į kurią pusę žiūri? Ar tau patinka prieš tavo akis atsivėręs vaizdas? Ką tu jauti, žiūrėdama į jį?
Interpretacija: Laukas – tai tavo gyvenimas ir tai, kokį tu jį įsivaizduoji. Kažkam tai saulės spindulių užlietas auksinių kviečių laukas. Kažkam gali pasirodyti, kad jo gyvenimas – tai juoda apleista žemė be pradžios ir pabaigos. O kai kas tai įsivaizduoja kaip išdegusią stepę. Ką pamatei tu? Ar tau patiko prieš tave atsivėręs vaizdas? Ar norėjosi tiesiog eiti per lauką pirmyn? Prisimink savo potyrius nuo pamatyto vaizdo.

2 užduotis: Pačiame lauko pakraštyje, toli nuo tavęs matyti tamsus miškas. Ką jauti, žiūrėdama į jį? Ar tave traukia tenai?
Interpretacija: Tamsus miškas simbolizuoja mirtį. O tavo požiūris į šį gūdų mišką, atitinkamai perteikia tavo požiūrį į mirtį. Ar tu jos bijai, ar į ją žiūri su pagarba ir nuolankumu? Tuo atveju, jeigu tave iš visų jėgų traukia į tą tamsą, vadinasi šiai dienai tavo gyvenime ne viskas klostosi gerai. Galbūt tu jau kuris laikas ieškai išeities iš susidariusios padėties ir jau esi visiškai nusivylusi… Pagalvok, o gal ne taip jau viskas blogai?

3 užduotis: Tau reikia pereiti lauką, rinkis kelią. Kuriuo keliu eisi? Įsivaizduok jį ir aprašyk: kas yra šalikelėje? Kur kelias veda? Ar tolumoje jis nesuka į mišką? Ar tavo kelią apšviečia saulė? Tavo kelias: tiesus ir lygus? Ar nusėtas įdubų ir iškilimų? Pasistenk nepraleisti nė vienos detalės.
Interpretacija: Kelias – tai tavo gyvenimo kelias. Jis gali būti panašus į siaurą, tačiau labai gerai pramintą takelį. O gali būti ir plati autostrada. Kaip ten bebūtų, kalba eina apie tavo pačios kelio pasirinkimą ir sprendimą eiti pirmyn. Galbūt tu pasirinkai tokį kelią, kuriuo iki tavęs mažai kas ėjo. O galbūt priešingai, tu, nenorėdama būti pradininke, renkiesi jau pramintą kelią. Pasistenk suprasti, kodėl būtent tą kelią pasirinkai. Ar tau sunku eiti pirmyn?

4 užduotis: Staiga danguje pasirodė debesėlis ir pakibo tiesiai virš tavęs. Nulijo šaltas lietus. Kokie bus tavo veiksmai? Ar tu pulsi bėgti, ar toliau eisi lyg niekur nieko nebuvę? O galbūt dar kaip nors kitaip pasielgsi?
Interpretacija: Debesis ir šaltas lietus – tai visuomenės nuomonė, apkalbos ir intrigos. Atkreipk dėmesį į savo elgesį: ar tu stengiesi pasislėpti nuo lietaus, ar jis tau nemalonus ar tu jam visiškai abejinga? Jeigu nuo įsivaizduojamos stichijos tu prisidengei skėčiu, lietpalčiu ar pasislėpei po stogine, tai ir realiame gyvenime tu sugebi atlaikyti įvairius užsipuolimus ir apginti save nuo piktų liežuvių. Jeigu, patekusi į lietų, tu kiaurai permirksi, tai ko gero visuomenės nuomonė tau daro didelę įtaką. Galimai, bijodama kitų pasmerkimo, tu ne itin stengiesi rodyti iniciatyvą ir renkiesi būti tokia, kaip visi.

5 užduotis: Tu eini toliau lauku ir netikėtai prieš tave išnyra katė. Kaip ji atrodo? Ar ji graži, ar nelabai? Sveika ar ligota? Lygaus plauko ar pūkuota? Aprašyk ją kiek įmanoma tiksliau. Kaip ji reaguoja į tave? Kokias ji tau kelia emocijas? Ar tau norisi ją pašerti, paglostyti? O galbūt ji tau sukelia nemalonius jausmus? Kaip tau atrodo, ar ji blogai jaučiasi šiame lauke? Kaip ji čia pateko? Kur ji ketina eiti?
Interpretacija: Katė rodo tavo požiūrį į moterį. Ir, kažkuria prasme, į save pačią. Atkreipk dėmesį į tai, kaip gyvūnas atrodo. Jeigu katė pūkuota, simpatiška ir išpuoselėta, tai sprendžiant iš visko, ir tau svarbus grožis bei išvaizda. Jeigu ji gerai jaučiasi vidury lauko, vadinasi ir tu adekvačiai žiūri į gyvenimą ir jautiesi esanti savo vietoje. Jeigu katė tau pasirodė negraži ar lauke ji blogai jaučiasi – tai verčiantis sunerimti ženklas. Galimai ir tau pačiai šis laikotarpis – ne pats palankiausias. Panašu, kad šiuo metu tu nesijauti laisvai.

6 užduotis: Po kurio laiko savo kelyje tu sutinki vilką. Kaip jis elgiasi tavo atžvilgiu? Draugiškai ar agresyviai nusiteikęs? Kaip jis atrodo? Apibūdink jį. Ar tu jo bijai ar jis tau net simpatiškas? Kaip įvyko jūsų susitikimas? Kaip vilkas atsidūrė lauke ir kaip jis jaučiasi šioje aplinkoje? Kur link jis juda?
Interpretacija: Vilkas simbolizuoja vyrišką pradą ir tai, ko tu tikiesi iš vyrų. Kokie bruožai miško plėšrūno tau pirmiausia krenta į akis? Jeigu tai – aštrios iltys ir stiprūs raumenys, tai iš vyro tu pirmoje eilėje tikiesi užtikrintumo ir dominuojančio elgesio. Bet tai tik tuo atveju, jei vilkas iš principo tau patinka. Bent jau jei jis nekelia tau neigiamų emocijų. Jeigu tau baisu, o vilkas tavo akyse prilygsta pabaisai, tai galima kalbėti apie tavo baimės jausmą vyrams. Iš kur jis atsirado, tau pačiai ko gero geriau matyti. Tačiau vienaip ar kitaip, šiuo metu tu linkusi visus neigiamus dalykus primesti vyriškai giminei. Ypač dėmesio vertas atsakymas į klausimą: kur eina katė ir vilkas? Tai gali paaiškinti, kaip tu supranti vyrų ir moterų išsikeltus gyvenimo tikslus. Kaip taisyklė, katės ir vilko tikslai nesutampa. O ir jaučiasi, atsidūrę lauke, jie skirtingai.

7 užduotis: Tu keliauji toliau. Ir staiga, po tavo kojomis ima skilinėti žemė. Ir nors susidariusi properša nėra itin plati, bet ji tokia gili, kad baisu net pažvelgti žemyn. Kaip pasielgsi šioje situacijoje? Juk tau reikia eiti toliau.
Interpretacija: Properša žemėje – tai kliūtis ir tavo požiūris į ją. Ar tu ją lengvai įveiksi, ar apimta nerimo blaškysiesi, negalėdama rasti išeities iš padėties? Kaip būtent tu nuspręsi įveikti savo kelyje iškilusią kliūtį? Peršoksi properšą? Gal nutiesi lieptelį? O gal tu pasistengsi ją apeiti? Šis vaizdinys toks aiškus, kad net nereikia jo papildomai analizuoti.

8 užduotis: Tu priėjai lauko pakraštį ir pamatei eglyną. Apibūdink jį, kaip jis atrodo. Kaip atrodo eglutės? Ar jos dygliuotos? Ar ant jų yra kankorėžių? Ar eglutės gražios, tiesios ar neprižiūrėtos ir kreivos? Jos aukštos ar žemos? Ar matosi saulė, ar eglės ją uždengia nuo tavęs? Ar eisi per mišką? Ar vis tik pasistengsi apeiti jį šonu? Kodėl? Ką darysi išėjusi į kelią?
Interpretacija: Eglynas – tai žmonės. Ne kiekvienas žmogus atskirai paėmus, o visa visuomenė. Tavo santykis su ja nustatomas pagal išorinį šio eglyno vaizdą. Jeigu eglutės gražios ir tiesios, tai tu ko gero esi visuomeniška. Kuo eglutės negražesnės ir kreivesnės, tuo labiau tu nemėgsti žmonių. Kankorėžiai ant eglių – simbolizuoja talentus. Jeigu tavo eglutės aplipę kankorėžiais, tu žmones laikai gabiais ir talentingais. Tačiau jei medžiai labai aukšti, vešlūs ir žaliuojantys – tavo savivertė, greičiausiai, žemoka. Sprendimas eiti mišku pasako apie tavo ramų santykį su žmonėmis. Tačiau jei pakeliui tave bado eglįų spygliai, bendravimas su žmonėmis tave vargina, nervuoja ir veikia neigiamai. Jeigu nusprendei mišką apeiti šonu, tu ko gero esi itin mažai bendraujantis žmogus. Jeigu šalia viso to pakeliui matei ir sausuolių medžių, tuomet tai reiškia, kad tu visa siela ilgiesi vienumos. Bendravimas tave vargina.

9 užduotis: Tęsdama savo kelionę, horizonte pamatei boluojančius aukštus kalnus. Vieno iš jų viršūnėje stovi vyras. Jis žiūri tiesiai į tave ir kviečia tave pas save į viršų. Apibūdink jį, koks jis? Ar jis tau patinka? Kokius jis tau sukelia jausmus? Kaip tau atrodo, kodėl jis tave kviečiasi? Tu kopi pas jį į kalną ar tavęs ši perspektyva nevilioja?
Interpretacija: Vyras ant kalno – tai tavo mylimo žmogaus ir santykių su juo idealas. Ar kalno viršūnėje tu pamatei savo realų partnerį? Tai – geras ženklas, bylojantis apie tavo jausmų tvirtumą. Bet kuriuo atveju, atkreipk dėmesį į bruožus, kuriais pasižymi kalno viršūnėje stovintis vyras. Tikėtina, kad būtent juos tu norėtum matyti savo mylimajame. Kopimas į kalną – simbolizuoja tavo norą ir pasirengimą kurti šeimą. Vyras tave pašaukė ir tu nuėjai pas jį. Kaip manai, kodėl tu taip pasielgei? Tavo atsakymas leis suprasti, ką tau reiškia idealūs sutuoktinių tarpusavio santykiai. Noras, kurio vedama tu kili į kalną, parodo, kaip stipriai tu trokšti susukti šeimyninį lizdelį. Jeigu tu nesiryžai kopti į kalną, vadinasi, kol kas tau dar nesinori galvoti apie šeimą.

10 užduotis: Ir štai tu jau sėdi su šiuo žmogumi prie kalnų namelio. Jis siūlo tau pasirinkti: atnešti vandens arba užsiimti laužo kurstymu. Ką tu pasirinksi ir ką pasiūlysi atlikti jam?
Interpretacija: Vanduo ar laužas – tai pareigų pasiskirstymas šeimoje. Jeigu tu pasirinkai ugnies stichiją, pasilikdama kurstyti ugnį, tai tu, būdama stipraus temperamento, esi linkusi šeimoje prisiimti aktyvios, dominuojančios moters vaidmenį. Jeigu nusprendei eiti atnešti vandens, tau, ko gero artimesnis paklusnios ir rūpestingos žmonos vaidmuo. Jeigu tu apskritai nesiimi nei vieno, nei kito darbo, vadinasi tu kol kas nepasirengusi prisiimti atsakomybės už šeimą.

11 užduotis: Aplink jūsų gūžtą sukinėjasi smulkūs gyvūnėliai. Jie prašinėja maisto, glaustosi, siekdami užsiropšti tau ant kelių. Kokie tai gyvūnėliai? Ar tau jie patinka? Ar tau norisi padaryti jiems kažką gero – pamaitinti, paglostyti, paimti ant rankų? O galbūt jie tau nepatinka?
Interpretacija: Maži gyvūnėliai – tai vaikai ir tavo santykis su jais. Gerai, jeigu gyvūnėliai mieli, simpatiški ir tu su malonumu jais užsiimi. Jeigu jie tau tik trukdo, vadinasi, tu dar nesi pasirengusi motinystei arba esi stresinėje būsenoje dėl problemų, susijusių su vaikais.

12 užduotis: O dabar pabandyk įsivaizduoti, kad tu stovi ant aukšto kalno, kuris yra pasaulio pakraštyje. Ką tu matai? Kaip tu jautiesi: gerai ar blogai? Kokias emocijas tau sukelia nuo kalno atsiveriantis vaizdas? Ar ant kalno tu stovi viena, ar šalia tavęs kas nors yra?
Interpretacija: Pasaulio pakraštys – tai tavo gyvenimo tikslas, tavo svajonių riba. Kas atsivėrė tavo akiratyje? Ką tu jauti, būdama taip arti savo svajonės?

13 užduotis: Tame pačiame kalne, ant kurio tu dabar stovi, yra nedidelis pereinamas urvas. Įeik į jį. Ką tu išvydai jo viduje? Apibūdink tai, kas išniro prieš tavo akis. Ar tu norėtum tai, ką išvydai, paviešinti, ar tau maloniau tuo gėrėtis vienai?
Interpretacija: Urvas – tai tavo slaptas noras, kurį galbūt, tu slepi net pati nuo savęs. Tu galėjai išvysti konkretų daiktą arba įsivaizduoti kokį nors peizažą (urvas juk pereinamas). Tai, ką tu išvydai, ir yra tavo svajonė. Beje, ar tau norėtųsi, kad tuo metu, kai tu žvalgeisi po urvą, kas nors šalia tavęs stovėtų? Jeigu taip, tai ko gero tau norėtųsi su kuo nors pasidalinti savo svajonėmis ir fantazijomis arba leisti kam nors iš aplinkinių jas įgyvendinti.

Prašome nevertinti testo rezultatų vienareikšmiškai ir tiesiogiai.
Visuomet galite pasikonsultuoti su psichologu, kuris atliks testą ir profesionaliai padės interpretuoti testo rezultatus.

Registruokitės telefonu +370 686 80288, el.paštu: psichologijosnamai@gmail.com arba užpildykite šią formą:

Vardas

Paštas

Telefonas

Jūsų klausimai

Šaltinis.

Posted in Neviešai
Susisiekite su psichologe

Vardas

Paštas

Telefonas

Jūsų klausimai

Kontaktai:
Psichologė Dorota Oleškevič
tel.: +370 686 80288
el. paštas: psichologijosnamai@gmail.com
skype: dorota.oleskevic

Mindaugo 21, Vilnius (pilkos durys ant kampo)