Psichologija filmuose 3 - Psichologijos namai

Psichologija filmuose 3

Niujorko šešėlyje/The Place Beyond the Pines

Naujojoje Dereko Cianfrance‘o kriminalinėje dramoje pagrindinius vaidmenis atlieka Ryanas Goslingas, Bradley Cooperis ir Eva Mendes. Pirmoje filmo dalyje pasakojama apie motociklininką kaskadininką Liuką (R. Goslingas), kuris dėl bandymo apiplėšti banką papuola į ambicingo policininko nemalonę. Liukas susitaiko su buvusia mergina Romina (Eva Mendes) ir sužino, kad tapo tėvu. Norėdamas išlaikyti naują šeimą, vaikinas baigia kaskadininko karjerą ir pradeda plėšti bankus, tačiau kelią jam pastoja policininkas (Bradley Cooperis). Filmo istorija apima penkiolika metų, o šiomis dienomis gyvenančius du jaunuolius persekioja jų tėvų padarytos nuodėmės. Tai istorija su netikėtais posūkiais, kurios svarbiausios temos – kerštas, prisiminimai ir likimas.

Filmą galite peržiūrėti čia: https://www.filmai.in/niujorko-seselyje-lietuviu-kalba

Kelionė/The Way

Nuostabi istorija apie šeimą, draugus ir iššūkius, su kuriais susiduriame nuolatos kintančiame ir sudėtingame pasaulyje. Amerikiečių gydytojas Tomas atvyksta į Prancūziją pasiimti sūnaus palaikų. Jis žuvo piligrimų žygyje per audrą. Užuot grįžęs namo, Tomas nusprendžia tęsti sūnaus kelionę ir netikėtai atranda skirtumą tarp gyvenimo, kurį pasirenkame, ir gyvenimo, kurį iš tiesų reikia gyventi…

Filmą galite peržiūrėti čia: https://www.filmai.in/kelione-lietuviu-kalba

 

Vaikystė/Boyhood

Nebanalių romantinių pasakojimų mėgėjai neabejotinai žino unikalų du dešimtmečius besitęsiantį projektą, kuriame vaidina Julie Delpy ir Ethan‘as Hawke‘as: 1995 m. filmą „Prieš saulėtekį“, 2004-ųjų „Prieš saulėlydį“ ir 2013 m. „Prieš vidurnaktį“. Šiose trijose juostose pasakojama dviejų netikėtai susitikusių įsimylėjėlių gyvenimo istorija. Natūraliai sendami aktoriai istorijai suteikia nepakartojamo autentiškumo.

Šios trilogijos režisierius Richard‘as Linklater‘is su nauju savo filmu „Vaikystė“ žengia dar toliau. Juosta pasakoja Meisono istoriją – nuo penkerių iki 18 metų. Pradėtas filmuoti 2002-aisiais, filmas seka tų pačių veikėjų gyvenimus ištisus vienuolika metų. Pagrindinio vaidmens atlikėjas aktorius Ellar‘as Coltrane‘as tiesiogine prasme užaugo priešais kino kamerą. Kai filmas buvo pradėtas kurti, jam buvo septyneri, dabar – devyniolika. Atitinkamai auga bei sensta ir visi kiti filmo aktoriai.

Unikalus kino projektas leidžia visiškai kitu žvilgsniu pamatyti kiekvienam įprastą ir, atrodytų, paprastą (ar net nuobodų) šeimos gyvenimą.

Filmą galite peržiūrėti čia: https://www.filmai.in/vaikyste-lietuviu-kalba

 

Švyturys tarp dviejų vandenynų/The Light Between Oceans

Pasibaigus Pirmajam pasauliniam karui, nuo mūšių žiaurumo pavargęs Tomas (aktorius Michael‘as Fassbender‘is) įsidarbina nuošalioje Australijos saloje, švyturio prižiūrėtoju. Atšiaurios vandenyno bangos ir visiška vienatvė guodžia apmirusią Tomo sielą, kuri, kaip jam rodos, niekuomet nebeatsigaus. Tačiau vieną dieną, nuplaukęs į žemyną su reikalais, Tomas sutinka gražuolę Izabelę (akt. Alicia Vikander) ir vėl pajunta gyvenimo džiaugsmą.

Po netrukus iškeltų vestuvių laimingi jaunieji vienui vieni gyvena saloje, o iki pilnos laimės jiems trūksta tik kūdikio. Deja, šis palieka savo tėvus per anksti. Gedulo bedugnėje, pasisukus vėjams, į salos pakrantę vandenyno bangų atplukdytoje valtyje sutuoktiniai randa verkiantį kūdikį – nuostabaus grožio mergaitę. Tomas pasiryžęs susisiekti su policija, kad ši imtų ieškoti mergaitės tėvų, tačiau motinystės instinkto užvaldyta Izabelė įtikina vyrą, kad tai – dangaus dovana jiems, atsakymas į visas jų maldas ir troškimus. Beprotiškai mylėdamas savo žmoną, Tomas nusileidžia ir priima svetimą kūdikį į savo šeimą. Tačiau nė vienas jų net neįtaria, kokios bus šio sprendimo pasekmės.

Filmą galite peržiūrėti čia: https://www.filmai.in/svyturys-tarp-dvieju-vandenynu-lietuviu-kalba

 

Tortas/Cake

Klerė Simons – nemaloni, bet žavi paramos grupės narė. Dėl padidėjusių jos lėtinių skausmų po nelaimės ir dar vienos narės savižudybės ji tampa tiesiog nepakenčiama, todėl yra išmetama iš grupės. Po šio įvykio ji bando atskleisti Ninos (buvusios grupės narės) savvižudybės detales, pradeda plėtoti skaudžius santykius su jos vyru, pati kovodama su savo asmenine šeimos tragedija.

Filmą galite peržiūrėti čia: https://www.filmai.in/tortas-lietuviu-kalba

Paslėptos figūros/Hidden Figures

Filmas paremtas tikra istorija! Apie mažai žinomą JAV istorijos dalį pasakojantis filmas, kuriame rodoma, kaip juodaodė mokslininkė (akt. Taraji P. Henson) ir jos kolegos apskaičiavo skrydžio trajektoriją, leidusią JAV apskraidinti pirmąjį savo astronautą aplink Žemę.

Filmą galite peržiūrėti čia: https://www.filmai.in/pasleptos-figuros-lietuviu-kalba

Nepaisant nieko/Mein Blind Date mit dem Leben

Istorija, pagrįsta realiais įvykiais, apie talentingą jauną žmogų, kuris svajoja apie stažuotę labiausiai prestižiniame Miuncheno viešbutyje. Niekas, net staigaus regėjimo susilpnėjimas, kurį jis saugo slaptai, neužkirs jam kelio. Šiek tiek sėkmės, draugų pagalbos ir tikėjimas savimi – tai jo sėkmės receptas.

Filmą galite peržiūrėti čia: http://gidonline.club/2017/06/nesmotrya-ni-na-chto/

 

Skilimas/Split

Kevinas (aktorius James‘as McAvoy‘us) pagrobia ir savo namo rūsyje įkalina tris jaunas merginas. Belaisvės pamažu sužino siaubingą tiesą: jos susipažįsta su skirtingomis Kevino kūne gyvenančiomis asmenybėmis. O jų yra net 23: nuo savim pasitikinčio vyro iki geraširdžio berniuko, nuo naivios merginos iki sofistikuotos moters. Tikrasis siaubas prasideda, kai iš jų visų ima formuotis 24-oji, save įvardijanti „Žvėrimi“. Tačiau net ir kiekvienas netikėtas Kevino asmenybės virsmas žiūrovo neparuoš kvapą gniaužiančiam galutiniam siužeto posūkiui.

Filmą galite peržiūrėti čia:  https://www.filmai.in/skilimas-lietuviu-kalba

Gražuolė ir Pabaisa/Beauty and the Beast

1740-aisias prancūzų rašytoja Gabrielle-Suzanne de Villeneuve parašiusi pasaką „Gražuolė ir pabaisa“ turbūt net nesvajojo, kad ši istorija gyvuos šimtmečius.
Bela (akt. Emma Watson) – miela ir kilniaširdė mergina, kuriai brangiausias pasaulyje yra jos tėtis. Šiam pakliuvus į bėdą, mergina nė nesusimąsčiusi ryžtasi pasiaukoti ir tapti Pabaisos (akt. Dan Stevens) įkaite prabangiuose jo rūmuose.
Nepaisant iš pradžių tarp jų tvyrojusio nepasitikėjimo ir baimės, Bela pamažu pradeda pažinti tikrąjį Pabaisos grožį – po siaubinga išore slypinčią didžiulę ir mylinčią jo širdį.
Tačiau vos tik jiems susidraugavus, Pabaisai iškyla mirtinas pavojus – gražuolės Belos gelbėti atvyksta medžiotojas Gastonas (akt. Luke Evans), kuris gailesčio nejaučia niekam…
Naujojoje „Disney“ studijos ekranizacijoje šįkart susipina klasikinė istorija ir pažangiausios šiuolaikinės technologijos, tad kompiuteriu sukurti magiški personažai atrodys tarsi gyvi.
Nuostabūs kostiumai, kerinti muzika, kurią sukūrė net aštuonių „Oskarų“ laureatas, kompozitorius Alanas Menkenas, ir nemari tikrosios meilės istorija užburs ir didelius, ir mažus.

Filmą galite peržiūrėti čia: https://www.filmai.in/grazuole-ir-pabaisa-lietuviu-kalba/27555

Apdovanotasis/Gifted

Frenkas Adleris vienišas vyras, auginantis savo dukterėčią Merę. Merei pradėjus lankyti mokyklą išryškėja jos neįtikėtini gabumai matematikai. Frenkas trokšta, kad jo dukterėčia gyventų normalų gyvenimą, tačiau pasirodžius jos močiutei viskas apsiverčia aukštyn kojomis. Frenkas stoja prieš Merės močiutę, kad mergaite gyventų normalų gyvenimą, kokio neturėjo jos mama.

Filmą galite peržiūrėti čia: https://www.filmai.in/apdovanotasis-lietuviu-kalba

Zoologijos sodo prižiūrėtojo žmona/The Zookeeper’s Wife

Varšuvos zoologijos sodo užuomazgų galima atrasti dar XVII amžiuje, kuomet paprastiems žmonėms būdavo atveriamos didikų privačių žvėrynų durys. Oficialiai zoologijos sodas Lenkijos sostinėje buvo atidarytas 1928 m. kovo 11 dieną ir tų pačių metų pabaigoje jo direktoriumi tapo Janas Žabinskis. Tačiau tikrąja sodo siela, gyvūnus mylėjusia kaip savo pačios vaikus, buvo jo žmona Antonina.

Visą ketvirtąjį praėjusio amžiaus dešimtmetį Antonina ir Janas (aktoriai Jessica Chastain ir Johan‘as Heldenbergh‘as) puoselėjo zoologijos sodą, augino savo pačių sūnų ir mėgavosi gyvenimu. Svajonė į šipulius sudužo 1939-ųjų rugsėjo 1-ąją, Vokietijai įsiveržus į Lenkiją ir pradėjus Antrąjį pasaulinį karą. Tačiau tikrasis siaubas buvo dar prieš akis. Netrukus prasidėjus žydų areštams, geraširdė Antonina daugybę savo namų užkaborių pavertė patikima slėptuve areštuotųjų vaikams. Slepiamųjų skaičiui artėjant prie 300, išgyventi darėsi vis sunkiau. Kiekvienas garsas, kiekvienas krepštelėjimas, kostelėjimas ar verksmas galėjo atkreipti nuolat aplink marširuojančių nacių dėmesį.

Ypatingą pavojų kėlė nuolat Žabinskių namuose laiką leidžiantis Berlyno zoologijos sodo vadovas Lucas Hekas (akt. Daniel‘ius Brühl‘is). Tikėdamasis su nacių pagalba pasigrobti Varšuvoje gyvenančių gyvūnų, jis atrado kur kas labiau geidžiamą grobį – Antoniną. Sulig kiekviena diena įtampa vis labiau augo, tačiau dariusi tai, ką reikėjo daryti, Antonina Žabinska sugebėjo išgyventi ir pasirūpinti visais, kurie glaudėsi jos namuose – zoologijos sode.

Filmą galite peržiūrėti čia: https://www.filmai.in/zoologijos-sodo-priziuretojo-zmona-lietuviu-kalba

Šilkas / Silk

1862 metais Prancūzijos kaimo mero sūnui Herve, verslininkas Baldabiou pasiūlo važiuoti į Afriką, kad atneštų sveikus šilkaverpių vikšro kiaušinius jo gamyklai. Herve iš pradžių susituokia su mylima nuotaka Helena ir tik tada išvyksta į ilgą kelionę. Vyrui pasiseka, randa tai, ko jo buvo prašyta ir tada jis (Herve) vėl pakviečiamas važiuoti, tik jau į kitą kelionę. Ši kelionė pakeičia jo gyvenimą. Jis įsimyli…

Filmą galite peržiūrėti čia: https://www.filmai.in/silkas-lietuviu-kalba

Zils Marijos debesys / Clouds of Sils Maria (2014)

Marija Enders pradėjo sėkmingą teatro aktorės karjerą būdama aštuoniolikos. Milžiniško dėmesio sulaukusioje pjesėje ji suvaidino Sigridą – jauną, ambicingą ir žavią merginą, privedančią gerokai vyresnę savo darbdavę Heleną prie savižudybės. Praėjus dvidešimčiai metų Marija gauna pasiūlymą dar kartą vaidinti šiame spektaklyje, tik šįkart jai tenka kitas – Helenos – vaidmuo, o naująja Sigrida tampa skandalingoji Holivudo žvaigždė Džoana. Zils Marijoje, Alpių miestelyje, aktorė pradeda ruoštis spektakliui, tačiau, susitikusi Džoaną, netikėtai pasijaučia taip, lyg prieš akis matytų kerintį savo pačios jaunystės atspindį…

Filmą galite peržiūrėti čia: http://filmux.eu/filmai/7784-zils-marijos-debesys-clouds-of-sils-maria-2014-online.html

Pasivaikščiojimas debesyse / A Walk in the Cloud

Viktorija ir Polas (akt. Keanu Reeves) susitinka autobuse. Ką tik iš karo grįžęs vaikinas apgina žavią merginą nuo dviejų įkyruolių. Už tai jį išlaipina. Pasirodo, kad visai netoli Viktorijos namų. Kaip tik ją, eidamas takeliu, ir susitinka Polas.
Viktorija prisipažįsta bijanti eiti namo, nes po romano su savo mokytoju ji pastojo, o jos tėvas už tai dabar gali ją net užmušti. Tačiau abu netikėtai susitikę jaunuoliai suranda išeitį. Polas turi apsimesti Viktorijos vyru, kiek su ja pagyventi, o po to neva išsiskirti.
Tačiau jų tokius praktiškus planus netikėtai sugriauna meilė…

Filmą galite peržiūrėti čia: https://www.filmai.in/pasivaiksciojimas-debesyse-lietuviu-kalba

 

Tarnaitės istorija / The Handmaid’s Tale

Veiksmas vyksta Gilejade – totalitarinėje bendruomenėje, anksčiau buvusioje Jungtinių Amerikos Valstijų dalimi. Gilejadą valdo fundamentalistinis režimas, moteris laikantis valstijos nuosavybe bei išgyvenantis aplinkosauginę krizę ir smarkiai krentantį gimstamumą. Beviltiškai bandant padidinti nuniokoto pasaulio populiaciją, kelios likusios vaisingos moterys yra laikomos seksualinėje vergovėje. Viena iš šių moterų, Ofreda, yra pasiryžusi išgyventi siaubingame pasaulyje ir surasti iš jos atimtą dukrą.

Filmą galite peržiūrėti čia: https://www.filmai.in/tarnaites-istorija-pirmas-sezonas-lietuviu-kalba

Pašiūrė / The Shack

Gedintis vyras gauna paslaptingą asmeninį pakvietimą susitikti su Dievu vietoje, pavadintoje “Pašiūrė”.

Filmą galite peržiūrėti čia: https://www.filmai.in/pasiure-lietuviu-kalba

Memento

“Memento” – tai išskirtinis filmas, kokio dar niekas niekuomet nebuvo sukūręs. Visas šio filmo unikalumas pasižymi tuo, kad jis prasideda pačioje pabaigoje (finale) ir režisierius pasuka tolesnius įvykius atgal, t.y. į pradžią – pagrindinis herojus stengiasi prisiminti netolimą praeitį ir išsiaiškinti, kas, kaip, kodėl, už ką nužudė jo žmoną ir nuo ko prasidėjo visas šis konfliktas. Jis mažais žingsneliais artėja į visų įvykių, kurių pabaiga jau yra aiški, pradžią (užuomazgą). Kiekvienas jo atsimintas faktas parodomas 3-8 min. trukmės segmentais, iš kurių yra sudėliotas visas filmas (kiekvienas segmentas prasideda tuo, kuo baigėsi ankstesnis).

Filmą galite peržiūrėti čia: https://www.filmai.in/memento-lietuviu-kalba

Šindlerio sąrašas / Schindler’s List

Septyniais “Oskarais” įvertintas kino meistro Stiveno Spilbergo filmas, jau tapęs legenda. Oskaras Šindleris tikėjo esąs gudrus ir apsukrus verslininkas, todėl Antrasis pasaulinis karas jam turėjo suteikti galimybių praturtėti. Jo fabrikuose dirbo tik žydai – pigi darbo jėga, su kuria galima daryti ką tik nori. Tačiau netikėtai Oskaras visiškai pasikeitė – tūkstančiams žydų išgelbėjo gyvybę…

Filmą galite peržiūrėti čia: https://www.filmai.in/sindlerio-sarasas-lietuviu-kalba

Mommy / Mamytė

Keturiasdešimt šešerių motina Diana, vadinama Di (tai – ketvirtasis aktorės Anne Dorval vaidmuo Xavier Dolano filmuose), jau trejus metus našlė. Ji nusprendžia pati rūpintis sūnumi Styviu, kuris kenčia nuo dėmesio trūkumo ir hiperaktyvumo sutrikimo sindromo (ADHD).

Anksčiau vaikinas leido laiką specialiose įstaigose. Po kiekvieno incidento Di skuba numalšinti kilusį chaosą ir užglaistyti nesklandumus. Bet jos kantrybė taip pat ne geležinė. Būtent tokiu sunkiu momentu Diana sutinka drovią ir iš depresijos išsikapsčiusią kaimynę Kailą (tai – trečiasis aktorės Suzanne Clement vaidmuo Xavier Dolano filmuose).

Dėl nervų išsekimo atostogų išleista mokytoja mielai priima pasiūlymą prižiūrėti Styvį. Keistoji trijulė susidraugauja ir pamažu atranda harmoniją bendrame naujame gyvenime.

Filmą galite žiūrėti čia: https://www.filmai.in/mamyte-lietuviu-kalbahttps://www.filmai.in/mamyte-lietuviu-kalba

Viki, Kristina, Barselona / Vicky Cristina Barcelona 

Neabejotinai smagiausias ir erotiškiausias kino veterano iš Niujorko Woody Allen filmas. Nuostabaus grožio Barselonoje kultinis režisierius sukūrė teisingą ir lengvą komediją, kurią sušildo romantiška aplinka, meilės daugiakampiai, atsipalaidavusios merginos, viliojimo lovon meną įvaldęs dailininkas, karšti bučiniai, linksmi nesusipratimai ir ironiškas moralas.

Seksualioji gundytoja Scarlett Johansson, pragmatiškoji britė Rebecca Hall, elegantiškasis ispanas Javieras Bardemas ir nevaržomą chaosą provokuojanti Penelope Cruz dovanoja nepamirštamą ir iš tiesų juokingą aistringiausių jausmų fiestą, kurioje intrigą palaiko meistriškai parašyti taiklūs Woody Allen dialogai. Jis padovanojo tikrą meilės giesmę Katalonijos sostinei Barselonai ir kino juostoje šį miestą pristatė tokiais meniškais vaizdais, kad iš karto po seanso gimsta neišvengiamas noras ten apsilankyti.

Aukščiausios klasės vaidmenimis tiesiog neįmanoma nesižavėti, o patyrusio scenaristo tekstai kaip visuomet spinduliuoja įžvalga, gyvenimo ironija ir dviejų skirtingų kultūrų išmanymu. Režisierius leidžia improvizuoti 14 metų kartu nedirbusiam geidžiamiausių ispanų duetui, o Javieras Bardemas ir Penelopė Cruz atsilygina pasakišku išradingumu. Netikėčiausiais momentais jie pamiršta anglų kalbą ir prabyla ispaniškai, taip sukurdami puikiai suveikiantį pokštą. „O dabar pakartok visa tai angliškai… ”

Filmą galite žiūrėti čia: https://filmux.org/4821-viki-kristina-barselona-vicky-cristina-barcelona-2008.html

Tobuli melagiai / Perfect strangers

Šis filmas nepalieka abejingų. Nacionaliniu fenomenu vadinama ir gausybę bilietų Italijos kino teatruose pardavęs filmas užduoda paprastą klausimą: kaip gerai pažįstate savo geriausią draugą ar vyrą (žmoną)?

Eva ir Roko ruošia vakarienę, į kurią pakviečia rūšinio vyno ekspertus Lele ir Karlotą bei neseniai susituokusius Bianką (viena garsiausių italų aktorių Alba Rohrwacher) ir Kosimo. Jų vienišius bičiulis Bepė buvo pasižadėjęs pagaliau pristatyti šį vakarą savo sužadėtinę, bet paskutinę minutę atšaukia ketinimus dėl mylimąją užklupusios ligos.

Tam, kad vakaras neprailgtų, Eva pasiūlo žaidimą: visi mobilieji telefonai sugula ant vaišių stalo, kiekviena SMS žinutė perskaitoma girdint kompanijai, į kiekvieną skambutį atsiliepiama įjungus garsiakalbį. Paprasta ir aišku.

Intriguojančio žaidimo tikslas – įrodyti, kad nė vienas neturi ko slėpti. Tačiau argi taip būna?

„Mobilusis telefonas yra tarsi mūsų „juodoji dėžė“, – intriguoja filmo režisierius.

Filmą galite žiūrėti čia: https://www.filmai.in/tobuli-melagiai-lietuviu-kalba

Pėdsakai / Tracks

Filmas paremtas tikra Robyn Davidson istorija. Ši moteris kartu su šuneliu ir keturiais kupranugariais nukeliavo 2700 km Australijos dykuma iki Indijos vandenyno.

Charizmatiškas „New Yorker“ bei „National Geographic“ fotografas Rikas atvyksta iš kito pasaulio krašto, kad užfiksuotų šią išskirtinę kelionę laukine gamta. Robyn (Mia Wasikowska) tik dėl kelionei reikalingų pinigų sutinka, jog jaunas vyriškis ją fotografuotų.

Moteriai nepatinka, jog Rikas kišasi į jos atsiskyrėlišką gyvenimą, tačiau ilgainiui šių skirtingų žmonių komplikuoti santykiai perauga į stiprią draugystę.

Kelionė buvo tikras Robyn fizinių ir emocinių galių išbandymas. Moteris suvokė, jog norėdama sugrįžti į gyvenimą kartais turi visiškai nuo jo atitrūkti.

Filmą galite žiūrėti čia: http://moviex.org/filmai/3907-pedsakai-tracks-2013-online.html

Kalnas tarp mūsų / The mountain between us

Kas būtų, jei tavo gyvenimas priklausytų nuo nepažįstamojo?

Nepavykus gauti bilietų į skrydį, du labai skubantys, bet vienas kito visiškai nepažįstantys žmonės sumano gudrybę – kartu išsinuomoti mažytį lėktuvėlį. Planas pavyksta – jiedu jau skrenda virš vaizdingų kalnų ir, staiga lėktuvas it akmuo sminga žemyn.

Lėktuvo pilotas žūsta, tačiau abu keleiviai lieka gyvi. Gyvi, bet vienui vieni snieguotojoje ir atšiaurioje kalnų apsuptyje.

Supratę, kad niekas nežino, kur jiedu pradingo ir, kad pagalbos jie nesulauks, du nepažįstamieji – vyras ir moteris, leidžiasi į sudėtingą kelionę speigo kaustomais kalno pakraščiais. Nepakeliamas šaltis, avarijos traumos, laukiniai žvėrys ir senkančios jėgos – kova už išlikimą bus itin nuožmi.

Tai kraują stingdanti išlikimo atšiaurioje gamtoje istorija, kurioje susipina dviejų vienas kito nepažįstančių žmonių likimai.

Filmas sukurtas pagal rašytojo Charles Martin to paties pavadinimo romaną. Nuotykių ir snieguotų kalnų kupinoje dramoje vaidina Holivudo žvaigždės – „Oskaro” laureatė Kate Winslet ir „Auksinio gaublio” laimėtojas Idris Elba.

Filmą galite žiūrėti čia: https://www.filmai.in/kalnas-tarp-musu-lietuviu-kalba

Pasiklydę vertime / Lost in translation

Ar jums pažįstamas jausmas, kad esate visiškai vieniši dideliame margame mieste, kad esate pavargę net nuo savo draugų, viskuo nusivylę ir vienintelis dalykas, kurio norite – kad jus kas nors surastų…

Holivudo aktorius veteranas Bobas (akt. Bill Murray) atvyksta į Japonijos sostinę Tokiją filmuotis viskio reklaminiame klipe. Jis to daryti nelabai nori, tačiau honoraras išties per solidus, kad atsisakytum. Tolimoji kelionė vyriškiui bus naudinga dar ir tuo, kad jis senokai norėjo pailsėti nuo savo šeimos. Bobas išgyvena didžiulę krizę – jis pats nežino ko nori, pamiršta net beprotiškai mylimų vaikų gimtadienius, jaučiasi pavargęs nuo žmonos, negali užmigti ir yra labai nusivylęs gyvenimu.

Tame pačiame Tokijaus viešbutyje apsistojusi ir jauna mergina Šarlotė (akt. Scarlett Johansson), kuri čia atvyko palaikyti kompaniją komandiruotėje esančiam vyrui Džonui (akt. Giovanni Ribisi). Šis dirba fotografu ir visą laiką leidžia nesibaigiančiose fotosesijose.

Šarlotė dažniausiai lieka ištisas dienas visiškai viena viešbutyje. Kalbėdama telefonu draugei ji prisipažįsta nieko nebejaučianti savo sutuoktiniui ir abejojanti ar tik nepadarė lemtingos klaidos. Ji ką tik baigusi studijas universitete, tačiau nežino, ko nori iš gyvenimo. Gyvenimo prasmės ji ieško nagrinėdama ikebanas, klausydamasi kompaktinių plokštelių su patarimais, kaip gyventi ar tiesiog stebėdama žmones gatvėje.

Bobas ir Šarlotė vis atsitiktinai susitinka viešbučio lifte, bare, fojė, koridoriuose. Nepaisydami solidaus amžių skirtumo, jie stengiasi pamiršti asmenines problemas, pradeda bendrauti, aptarinėti pačius įvairiausius dalykus, tokius kaip meilė, laimė ar gyvenimo prasmė. Tarp vyro ir merginos užsimezga stiprus dvasinis ryšys.

Dviems vienišiems, bet ne laisviems žmonėms, ši platoniška draugystė, ilgi pokalbiai vakarais, karaokė, vaikštinėjimas po nepažįstamą didžiulį miestą, kuriame beveik niekas nekalba angliškai, padeda pabėgti nuo gyvenimo beprasmybės jausmo.

Dvi šiame gyvenime pasiklydusios ir pasimetusios sielos suranda viena kitą. Bet jie abu Tokijuje apsistoję tik trumpam…

Filmą galite žiūrėti čia: http://moviex.org/filmai/7415-pasiklyde-vertime-lost-in-translation-2003-online.html

Monako Princesė/Grace of Monaco

Monako Princesė/Grace of Monaco
Tai biografinė istorija apie garsios Holivudo žvaigždės Greisės Kelly gyvenimą. Ši moteris buvo tapusi Monako kunigaikštystės princese. Filme pasakojama apie jos nelaimingą santuoką su Monako princu Raineriu III. Tuo metu tarp Prancūzijos ir Monako buvo labai įtempti santykiai. Dėl šių dviejų šalių nesutarimų 1960 metais Prancūzijos karinės pajėgos įsiveržė į kunigaikštystės valdas.

Filmą galite peržiūrėti čia: https://www.filmai.in/monako-princese-lietuviu-kalba

 

Twice Born/Gimę mylėti

Emocingos, romantiškos, sentimentalios melodramos veiksmas apjungia du laikotarpius – laisvą, saulėtą šiandieną Italijoje ir buvusią Jugoslaviją išskaidžiusį siaubingą karą Balkanų regione.
Romoje gyvenančiai ir laimingai ištekėjusiai Gemai (aktorė Penelope Cruz) ramybės neduoda nuolat sugrįžtantys išgyventos praeities prisiminimai. Juos dar sykį atnaujina telefono skambutis iš Sarajevo. Senas jaunystės draugas Gojko (aktorius Adnanas Haskovičius) pakviečia aplankyti į Bosnijos sostinę ir sudalyvauti parodos atidaryme. Gema išvyksta į kelionę su paaugliu sūnumi, kuriam ilgai kaupėsi papasakoti visą tiesą apie tėvą. Buvusio meilužio užfiksuotos nuotraukos iš karo zonos ir Sarajevo apgulties kaip tik eksponuojamos parodoje.
Prieš pat 1984 m. Žiemos Olimpines žaidynes Sarajeve italų studentė Gema atsitiktinai susipažino su jaunu, energingu, nenustygstančiu vietoje ir aplink pasaulį keliaujančiu amerikiečiu fotografu Diego (aktorius Emilis Hirchas). Nuo pat pirmo žvilgsnio jie pajuto abipusę simpatiją, kuri greitai peraugo į aistringą, magišką ir tobulą visais atžvilgiais meilę. Gema ir Diego jautėsi nepaprastai laimingi, kol graži moteris užsimanė susieti gilius santykius ir susilaukti vaikelio. Atvykėlis iš užjūrio dar nebuvo pasiruošęs įsipareigoti, nes pirmiausiai svajojo daug ką išbandyti. Jų ryšys pasisuko neįtikėtina ir nenuspėjama kryptimi, o kaip tik tuo momentu prasidėjo karas. Siaubingi, tragiški ir absurdiški incidentai blaškė, vėl sujungdavo ir išskirdavo nepasiruošius rimtiems išbandymams įsimylėjėlius, kurie nuolat susitikdavo žaismingai nusiteikusių Bosnijos menininkų, filosofų, poetų bendruomenėje.Dabar Gema apkabina į glėbį nepamirštamos meilės vaisių jau 16-metį Pietro (vaidina režisieriaus ir scenarijaus autorės sūnus Pietro Castellitto), stengiasi kuo greičiau užtrenkti praeities duris ir paleisti prisiminimus apie buvusį mylimąjį, kad nerami ir deganti širdis atsivertų naujam gyvenimo etapui. Be Diego.

Filmą galite peržiūrėti čia: https://filmux.org/3882-gime-myleti-twice-born-venuto-al-mondo-2012.html

Mergina, verta milijono / Million Dollar Baby

31-erių metų Megė Fitdžerald (akt. Hilary Swank) svajoja tapti boksininke ir dalyvauti profesionalių varžybose. Misūrio valstijoje gyvenanti mergina nuo 13-os metų pradėjo dirbti padavėja, kad galėtų išlaikyti turtų niekuomet neturėjusią šeimą. Ji galvoja, kad tik kovos bokso ringe pakeis gyvenimo būdą, ir yra tvirtai įsitikinusi, kad gali būti gera boksininke.

Megė kreipiasi pagalbos į žinomą Los Andželo trenerį Frenkį Duną (akt. Clint Eastwood), kuris turi nuosavą sporto salę, mėgsta cituoti poeziją, kiekvieną rytą dalyvauja šventose mišios, o kiekvieną vakarą meldžiasi Dievui. Tokiu būdu jis net 23 metus atgailauja, kad nepavyksta surasti bendros kalbos su kadaise atstumta dukterimi.

Tačiau Frenkis kategoriškai atsisako konsultuoti ir ruošti svarbioms varžyboms Megę, nes ji pasirodo pernelyg mergaitiška. Patyrusio trenerio manymu, ši mergina tiesiog netinka sudėtingiems išbandymams bokso ringe ir negalės apsaugoti savęs.

Šiuo metu bokso specialistas išgyvena ne pačius geriausius laikus, nes jo prižiūrimi sportininkai Šarelis (akt. Anthony Mackie) ir Deindžeris (akt. Jay Baruchel) nepasižymi ypatingu talentu, o daugiausiai laiko skiria abipusių santykių aiškinimuisi. Tuo tarpu, perspektyvusis sunkiasvoris boksininkas Didysis Vilis (akt. Mike Colter) prieš prasidedant lemiamoms dvikovoms nusprendžia atsisakyti Frenkio paslaugų ir pasirenka kitą trenerį.

Ne vieną kartą atstumta Megė pradeda vis dažniau susitikinėti su buvusiu boksininku Edžiu Duprisu (akt. Morgan Freeman), kuris geriausiais karjeros metais buvo žinomas Skrapo pravarde. Bokso ringe sunkiai susižeidusiam vyrui dabar belieka tik dirbti savo geriausio draugo Frenkio sporto salės prižiūrėtoju.

Kai Megė vis dėlto įrodo, kad jai užteks noro, užsispyrimo ir talento tapti čempione, Frenkis ryžtasi dirbti jos treneriu ir vadybininku. Mergina pradeda kaupti jėgas, tobulinti bokso techniką ir lieti prakaitą alinančiose treniruotėse. Netrukus sunkus darbas atneša gerų rezultatų, nes Megė iškovoja vieną pergalę po kitos. Ji tikisi bokso ringe suremti kumščius su vokiečių kilmės sportininke Bile (akt. Lucia Rijker), kuri garsėja pravardė “Mėlynasis lokys” ir nešvaria taktika dvikovų metu.

Bendras tikslas nepaprastai suvienija trenerį veteraną Frenkį ir vis labiau tobulėjančią boksininkę Megę. Tačiau pačiu netikėčiausiu momentu džiaugsmą ir gražius planus nutraukia nelaukta tragedija, kuriai niekas nebuvo pasiruošęs…

Režisierius Clintas Eastwoodas labai tiksliai pastebėjo smulkmenas, o aktoriai viduje išgyveno ir mums perteikė visas emocijas. Galbūt kažkam filmas pasirodys pernelyg žiaurus, bet jei mergina ar kažkas kitas svajoja tapti bokso čempionu, vargu ar galima tikėtis lengvo ašarojimo ir laimingos pabaigos. Tai filmas, kurį turi pamatyti kiekviena tikslo siekianti moteris.

Filmą galite žiūrėti čia: http://moviex.org/naujausi-filmai/5732-mergina-verta-milijono-million-dollar-baby-2004-online.html

Vidurnaktis Paryžiuje / Midnight in Paris

„Vidurnaktis Paryžiuje” – 41-asis talentingojo W. Alleno filmas. Ši neprilygstama lyrinė komedija, tapusi Kanų festivalio numylėtine ir sužavėjusi net visko mačiusius veteranus, pasakoja apie žmonių svajones ir troškimus, skirtumus ir panašumus, praeitį ir dabartį…

Atostogų Paryžiuje metu rašytojas patenka į stebuklingąjį naktinio Paryžiaus pasaulį. Jis persikelia laiku ir sutinka visus garbinamus herojus: E. Hemingvėjų, S. Dali, S. Fitdžeraldą, P. Pikaso… visą XX a. pradžios genijų kompaniją.

Jauna pora – Džilas (akt. Owen Wilson) ir Inesa (akt. Rachel McAdams) – išvyksta atostogų į Paryžių drauge su Inesos tėvais. Džilas rašo scenarijus Holivudui, tačiau tylomis svajoja parašyti romaną. Tad jam šios atostogos galimybė pasisemti įkvėpimo tiesiai iš versmės: Paryžiuje gyveno ir kūrė daugybė menininkų ir rašytojų. Tuo tarpu Inesa – tipiška turistė amerikietė. Jai Paryžius tarsi didelis muziejus, kurį privalu aplankyti, ir egzotiška parduotuvė.

Džilas norėtų gyventi Paryžiuje. Inesa – tipiškame Amerikos pasiturinčiųjų priemiestyje. Jis kiekvienoje romantiškoje kavinukėje bando įsivaizduoti E. Hemingvėjų, geriantį vyną, ji – nori nusiaubti visus boutique.

Vieną vakarą Džilas pasivaikščiojimo po naktinį Paryžių metu pasiklysta. Jis prisėda ant laiptelių laikrodžiui mušant dvyliktą. Tą pačią akimirką prie Džilo sustoja senas Pegeot automobilis ir linksma kompanija pakviečia Džilą važiuoti kartu. Įsėdęs į automobilį, Džilas net nustėrsta iš netikėtumo: naujieji jo draugai – Skotas ir Zelda Fitdžeraldai (akt. Tom Hiddleston ir Alison Pill).

Nakties staigmenos neleidžia Džilui atsitokėti. XX a. pradžios įžymybės keičia viena kitą, o aplink liejasi džiazas ir vynas… Kitą naktį Džilas nusprendžia kartu pasiimti ir Inesą, parodyti jai „savo” Paryžių.

Tačiau Inesa įsitikinusi, jog sužadėtiniui pasimaišė protelis ir palieka jį vieną slampinėti po naktinį Paryžių. Kai laikrodis išmuša dvyliktą, vėl pasirodo senas Pegeot automobilis ir Džilas vėl atsiduria 1920-ųjų Paryžiuje.

Kaip ir naktį prieš tai, įžymybės keičia viena kitą: E. Hemingvėjus (akt. Corey Stoll), P. Pikaso (akt. Marcial Di Fonzo Bo), G. Štain (akt. Kathy Bates), S. Dali (akt. Adrien Brody)…

Džilas visa galva pasineria į magišką pasaulį – naktinis 1920-ųjų Paryžius atvėrė jam tikrą lobyną. Tuo tarpu realiame gyvenime Inesa ir būsimieji Džilo uošviai tampa vis irzlesni dėl naktinių Džilo klajonių: Inesos tėvas net nusamdo privatų detektyvą. Tačiau Džilas nė nemano atsisakyti naktinių pasivaikščiojimų. Jis jaučiasi atradęs tai, apie ką visuomet svajojo.

Romanas, kurį jis norėjo parašyti, turėjo būti apie vyrą, dirbantį „nostalgijos krautuvėlėje”, tuo tarpu jis pats pateko į pasaulį, kurio taip ilgėjosi… Kaip viskas susidėlios? Ar Džilas ryšis pradėti gyventi savo svajonių gyvenimą realybėje?

Filmą galite žiūrėti čia: http://gerifilmai.net/vidurnaktis-paryziuje-midnight-in-paris-n3035.html

Frida

Polo Leduko režisuota biografinė drama apie turbūt žymiausią Meksikos menininkę – Frida Kahlo (isp. Frida naturaleza viva). Filme galima išvysti skausmingą ir įspūdingą dailininkės gyvenimo istoriją.

Moteris jaunystėje pateko į avariją, dėl kurios visą gyvenimą ją persekiojo sveikatos problemos. Dėl nuolat varginančio skausmo Frida susikoncentravo į kūrybą ir padovanojo pasauliui beribį savo talentą, taip pat mėgo linksmintis ir nevaržomai reiškė savo politines pažiūras, kas tuo metu moteriai nebuvo visai įprasta.

Lotynų Amerikos ritmai ir spalvos – terpė, kurioje atsiskleidė Fridos asmenybė. Talento nepalaužė ir mylimųjų išdavystės, kūdikio netektis ir net iki kelio amputuota koja. Lotynų Amerikos karščiu alsuojanti drama nepaliks abejingų, ypač besidominčių XX amžiaus pradžios meno klasika.

Filmą galite žiūrėti čia: https://www.filmai.in/frida-lietuviu-kalba

Laukinė / Wild

1991 m. nuo vėžio mirus Šeril motinai, dvidešimt dvejų metų mergina nugrimzta į depresiją ir narkotikus. Maža to, išyra ir moters santuoka. Po ketverių metų, norėdama palikti tamsias šmėklas praeity ir išsivalyti, Šeril viena išsiruošia į 1 tūkst. mylių kelionę pėsčiomis palei Ramiojo vandenyno pakrantę.

Filmas – tai istorija apie gyvenimą keičiančią kelionę. Save mėgstanti žaloti moteris kelionės metu bando pamiršti narkotikus, neatsargų seksą ir svarbiausia – labiau suprasti save. Ji pagaliau stoja į akistatą su savo vaikyste ir dabartimi. Tai Cheryl Strayed bestselerio tuo pačiu pavadinimu adaptacija.

Filmą galite žiūrėti čia: https://filmainemokamai.eu/1319-laukine-wild-2014-online.html

Nuostabus protas / A Beautiful Mind

Tikrais faktais paremta matematikos genijaus Džono Forbso Nešo jaunesniojo gyvenimo drama, skausmingas savęs pažinimas ir vos vienas žingsnis, skyręs nuo didelės šlovės ir negailestingos ligos.

Neturtingoje šeimoje gimęs Džonas dega vienu noru – atrasti tai, ko niekas dar nėra atradęs. Talentingas ir ekscentriškas jaunuolis ieško, kas galėtų pakeisti ne tik jo, bet ir visos žmonijos, istorijos, mokslo raidą. Tvirto charakterio, kartais stačiokiškas ir arogantiškas jaunuolis skinasi kelią į mokslo elitą ir pagaliau atranda tai, ko garsiausi matematikai ieškojo šimtą metų.

Įgijęs tarptautinį mokslininkų pripažinimą, matematikas Džonas gauna finansavimą tolesnėms studijoms ir tampa dėstytoju. Tuo metu Džonui pasireiškia negailestingos ligos – paranojinės šizofrenijos simptomai. Sudėtingame ir painiame gyvenimo etape Džonas atranda meilę. Tai žavi fizikos studentė Alicija, kuri netrukus tampa Džono žmona ir ištikimiausia gyvenimo palydove.

Tik 1994 metais, po dešimtmečius trukusios kovos su liga, Džono Forbso Nešo matematiniai atradimai buvo įvertinti Nobelio premija.

Keletas įdomybių apie filmą:

  • Džonas Nešas iš tiesų gavo Nobelio premiją, tačiau ne vienas pats, o su kolegomis Reinhardu Seltenu ir vengru John Harsanyi. Žaidimų teorijos kūrėjo tapo kitas vengras – John von Neumann. Dž. Nešas išsiskyrė tuo, jog sugebėjo žaidimų teoriją pritaikyti versle.
  • Filmo scenarijaus autorius Akiva Goldsman turi nemažai patirties dirbant su žmonėmis, sergančiais psichikos ligomis: būdamas gydytoju jis kūrė sergančių vaikų ir suaugusių gydymo metodikas.
  • Filmas apdovanotas keturiais „Oskarais“.


Filmą galite žiūrėti čia: https://www.filmai.in/nuostabus-protas-lietuviu-kalba

Valgyk, melskis, mylėk / Eat Pray Love

„Valgyk, melskis, mylėk“ (filmas) – 2010 m. amerikiečių režisieriaus Ryano Murphy sukurta drama. 2006 m. amerikiečių žurnalistės Elizabetos išleista knyga „Valgyk, melskis, mylėk“ greitai išpopuliarėjo visame pasaulyje ir tapo bestseleriu.

Filme sėkmingai interpretuota tai, kaip autorė nuoširdžiai ir atvirai aprašė bandymą pabėgti nuo nelaimingos santuokos. Po trumpo meilės romano su jaunesniu aktoriumi Niujorke ji ištisus metus praleido kelionėse ir gyveno Italijoje, Indijoje bei Indonezijoje. Moteris mokėsi gaminti gurmanišką maistą, stebėjo ekspresyvias aplinkinių žmonių reakcijas, kaupė dvasinius patyrimus vienuolyne ir ieškojo naujos meilės egzotiškuose kraštuose.

Moteris kaupė naujas patirtis ir išgyvenimus… Kol galų gale ji atrado tai, ko ieškojo.

Vaidina: Julia Roberts, I.Gusti Ayu Puspawati, Hadi Subiyanto, Billy Crudup, Viola Davis ir kiti.

Filmą galite žiūrėti čia: http://gerifilmai.net/valgyk-melskis-mylek-eat-pray-love-n1606.html

Maištingoji Džeinė / Becoming Jane

1795 metai. 20-metė rašytoja Džeinė Ostin svajoja ištekėti už mylimo žmogaus. Tačiau to meto Anglijoje moterys taip negalėjo rinktis. Tėvai Džeinei surado puikų jaunikį, kuris rašytojai garantuos turtingą gyvenimą ir gerą socialinę padėtį.

Tačiau Džeinė susipažįsta su jaunu airiu Tomu Lefrojumi, kuris ją patraukia savo protu bei įžūlumu, ir visas pasaulis virsta aukštyn kojom.

Ar sugebės Džeinė atstumti kilmingą jaunikį, pasipriešinti tėvų valiai ir mesti iššūkį nusistovėjusioms visuomenės normoms? Šioje maištingai romantiškoje istorijoje pagrindinius vaidmenis atlieka filme „Ir velnias dėvi „Prada“ išgarsėjusi aktorė Anne Hathaway bei už vaidmenį filme „Atpirkimas“ Geriausio aktoriaus kategorijoje Auksiniam gaubliui nominuotas James McAvoy.

Filmą galite žiūrėti čia: https://www.filmai.in/maistingoji-dzeine-lietuviu-kalba

Gyveno kartą Uvė / A man called Ove

Uvei 59-eri. Žmonės jį laiko senu bambekliu ir „piktu kaimynu iš pragaro“. Bet Uvė kitos nuomonės: jei žmogus nevaikšto su kvaila šypsena, tai dar nereiškia, kad jis yra piktas.

Labiau už viską Uvei patinka tvarka ir pastovumas – kai niekas nesikeičia ir visi laikosi nusistovėjusių taisyklių. Todėl visą gyvenimą jis vairuoja tik SAAB markės automobilius ir kiekvieną rytą pradeda tikrindamas kvartalą: apeina aplinkines gatves, sustato į vietą paliktus dviračius, apžiūri, ar kaimynai tinkamai rūšiuoja atliekas. Ir visai nesvarbu, kad jau keleri metai, kai jis nebe bendrijos pirmininkas. Kas nors juk turi rūpintis tvarka!

Uvės gyvenimas ramiai teka pagal griežtai nusibrėžtą planą. Kol vieną lapkričio rytą jis… sulaukia naujų kaimynų. Šie įsikelia su didžiausiu triukšmu ir net aplanksto Uvės pašto dėžutę – mat naujasis kaimynas nemoka važiuoti atbulas su priekaba. Ką jau kalbėti, kad kvartale apskritai draudžiamas eismas! Negana to, kieme įjunksta lankytis nususęs katinas apkandžiota ausimi…

Netikėti įvykiai ir neprašyti dvikojai bei keturkojai įsibrovėliai pradeda versti vyro gyvenimą aukštyn kojom, ir pamažu ima aiškėti, kad už pavyzdingai nešiojamos bambeklio ir pagiežingo pedanto kaukės slepiasi kitas Uvė bei niekam nežinoma jo istorija.

Filmą galite žiūrėti čia: http://www.epasaka.lt/lt/home-cinema/movies/en-man-som-heter-ove

Aš esu legenda / I am legend

Garsaus rašytojo Richardo Mathesono siaubo romano „Aš esu legenda“ ekranizacija. Intriguojanti režisieriaus Franciso Lawrence‘o postapokaliptinė istorija.

Dirbtinai sukurtas negailestingas virusas išplito visoje planetoje, sunaikindamas viską. Jis neišgydomas ir nesulaikomas…

Viruso nepajėgė sustabdyti net garsus mokslininkas Robertas Nevilis (Willas Smithas), nepaaiškinamomis aplinkybėmis vienintelis likęs neužkrėstas. Jis – ko gera, vienintelis išgyvenęs žmogus visoje planetoje. Klajodamas tarp Niujorko griuvėsių jis ieško kitų išlikusių.

Pasirodo, Robertas Nevilis nėra vienintelis gyvenojas planetoje, tik nuo to jam ne geriau. Kiti išgyvenusieji virto siaubingais kraugeriais mutantais ir stebi kiekvieną Nevilo žingsnį. Vampyrai laukia, kol mokslininkas padarys lemtingą klaidą – kad galėtų jį sunaikinti. Robertas supranta, kad žmonijos ateitis – jo rankose, todėl atkakliai bando virusą įveikti, imuninei sistemai panaudodamas savo kraują. Tik nelengva vienam atlaikyti griūvantį pasaulį: naktį vienišam grumtis dėl savo gyvybės, o dieną ieškoti paslaptingo viruso šaknų.

Filmą galite peržiūrėti čia: www.filmai.org/367-as-esu-legenda-i-am-legend-2007.html

DŽIULJETA IR DVASIOS  / GIULIETTA DEGLI SPIRITI

Pirmajame spalvotame filme Federico Fellini paleido sapnų, svajonių ir prisiminimų kaleidoskopą, o pagrindinį vaidmenį pirmą kartą po 7 metų pertraukos parašė savo žmonai Giuliettai Masinai. Ji meistriškai įkūnyja vidutinio amžiaus namų šeimininkę Džiuljetą, kuri pradeda įtarti sutuoktinį neištikimybe. Jos vyras Džiordžio velniškai mėgsta leisti laiką patrauklių ir išradingų žmonių draugijoje, o kai kuriuos bičiulius nuolat kviečia pratęsti vakarėlį namuose. Moteris ruošiasi atšvęsti 15-ąjį judviejų vedybų jubiliejų ir planuoja ypatingą vakarienę. Tik štai Džiordžio ne tik pamiršo apie proginę vakarienę, bet eilinį kartą atsivedė būrelį keistų draugų, kurie pasisiūlo surengti spiritizmo seansą. Čia ir prasideda mistiniai stebuklai, kai eksperimentuotojai užmezga kontaktą su nerimstančia dvasia Iris, kurią vis persekioja vaiduoklis Olafas. Jau kitą rytą po neįprasto ritualo Džiuljeta įsitikina, kad vartai į pomirtinį pasaulį liko atviri. Moterį kamuoja pasikartojantys ryškūs sapnai ir seksualiai jaudinančios haliucinacijos. Apie pasikeitusią savijautą ji informuoja gydytojus ir būrėjus, bet Iris balsas vis tiek neduoda ramybės, trimituoja apie Džiordžio nelegalius meilės romanus, ragina pasekti seksualine laisve besimėgaujančios ir tuo patenkintos kaimynės Siuzi pavyzdžiu.

Filmą galite peržiūrėti čia: http://baskino.co/films/dramy/3245-dzhuletta-i-duhi.html

VOLTERIO MIČIO SLAPTAS GYVENIMAS / THE SECRET LIFE OF WALTER MITTY

Iš pirmo žvilgsnio Volteris Mitis (akt. Ben Stiller) yra eilinis biuro darbuotojas – užguitas bendradarbių ir nuobodžios kasdienybės, įsispraudęs į pilką kostiumą ir dienas leidžiantis nykiame kabinete.

Slegiančias valandas darbe Volteris praskaidrina pabėgdamas į nepaprastą fantazijų pasaulį, kupiną nuotykių, romantikos ir veiksmo. Tame pasaulyje Volteris yra bebaimis ir ryžtingas vyras, galintis įveikti bet kokias kliūtis – visiška priešingybė tikrajam Volteriui.

Viskas pasikeičia, kai kyla reali grėsmė Volterio ir jo žavios bendradarbės (akt. Kristen Wiig) darbui. Kuklus ir nedrąsus vyrukas, padrąsintas savo fantazijų, jis pagaliau ryžtasi leistis į nepaprastą kelionę, kurioje jo laukia slapčiausiose svajonėse įsivaizduoti nuotykiai.

Šis filmas yra tarsi priminimas, kad gyvenimas yra nuotykis, kuris prasideda tik tada, kai paliekame komforto zoną. Tiesa, dažnai iš jos išeiti tenka privertus aplinkybėms, kaip nutiko ir filmo herojui, tačiau galiausiai tai virsta supratimu, kad žmogaus galimybės yra beribės – tereikia šiek tiek ryžto.

Filmą galite peržiūrėti čia: https://www.filmai.in/volterio-micio-slaptas-gyvenimas-lietuviu-kalba

Lemtingas atsitiktinumas / Serendipity

Komiška drama, kurioje dviejų žmonių – Džonatano ir Saros susitikimas prekybos centre baigėsi visai keistai – jie išsiskyrė, savo likimus atiduodami… pačiam likimui. Jis užrašo savo telefono numerį ant banknoto, ji – knygoje. Kupiūrą iškeičia, o knygą atiduoda bukinistui.
Džonatanas ir Sara įsitikinę, kad greitai vėl pasimatys, bet ar likimas suves šiuos du skirtingus žmones, kuriuos skiria laikas ir atstumas?

Filmą galite peržiūrėti čia:  https://filmux.org/2967-lemtingas-atsitiktinumas-serendipity-2001.html

Linksmų Kalėdų / Joyeux Noel / Merry Christmas

“Oskarui” ir “Auksiniam gaubliui” geriausio užsienio filmo nominacijose pretendavusioje dramoje atskleidžiama precedento neturintį ir mažai kam žinomą įvykį iš I-ojo pasaulinio karo istorijos. 1914-ųjų gruodį Vokietijos, D.Britanijos ir Prancūzijos kariuomenių vadai nusprendė laikinai nutraukti kruviną mūšį ir šv. Kalėdų naktį praleisti draugiškoje kompanijoje. Vos prieš kelias akimirkas buvę mirtinais priešais skirtingų tautų kareiviai susėdo prie bendro vaišių stalo ir labai greitai įsitikino, kad visą laiką jie visi buvo tapę negailestingos karo propagandos įkaitais. Mūšio lauke pasigirdo universalių kalėdinių dainų ir melodijų garsai, kareiviai dalijosi nuoširdžiais palinkėjimais ir sveikinimais, o ryte draugiškai žaidė futbolą, laidojo žuvusius draugus ir negalvojo apie galimas pasėkmes. Vos per 100 metrų įrengtuose apkasuose karinius manevrus planuoja prancūzai ir britai, kurie suvienyja jėgas bendram puolimui prieš vokiečius. Prancūzijos kariuomenei vadovaujančiam leitenantui Odeberui šis karas kelia baimę. Jis pergyvena dėl savų jaunuolių ir dėl seniai nematytos žmonos, gyvenančios vokiečių jau okupuotoje teritorijoje. D.Britanijos pajėgoms atstovauja škotai, o tarp jų labiausiai išsiskiria kunigas Palmeris, kuris savanoriškai dirba gydytoju ir stengiasi prižiūrėti du tautiečius brolius, nes jie iki šiol buvo įsitikinę, kad karas yra tik labai geras nuotykis. Vokietijos pusėje yra priverstas kovoti patirties neturintis žymusis tenoras Sprinkas, kuris mėgina įtikti nepatenkintam ir ambicingam vadui Horsmajeriui. Šv. Kalėdų išvakarėse į mūšio vietą atvyksta išskirtinį karinės vadovybės leidimą gavusi Sprinko mylimoji danų kilmės dainininkė Ana, kuri įkvepia jį neįtikėtinam žygdarbiui. Virš Vokietijos kariuomenės bunkerių iškyla papuošta eglutė ir pasigirsta visiems gerai pažįstama kalėdinė daina, kurios melodiją išgirdę škotai užgroja tautiniais muzikiniais instrumentais. Netrukus trejų valstybių kareiviai susitinka niekieno žemėje ir nutaria šv. Kalėdų proga paskelbti laikinas paliaubas. Tačiau toks sprendimas įsiutina mūšiuose niekuomet nedalyvaujančius ir kabinetuose kariaujančius generolus.

Filmą galite peržiūrėti čia:  https://filmux.org/2026-linksmu-kaledu-joyeux-noel-merry-christmas-2005.html

Moteris, kuri dainuoja/Incendies

„Oskarui“ nominuota, Roterdamo kino festivalio publikos simpatijų prizą nustvėrusi ir nenuspėjamais siužeto posūkiais sukrečianti drama drama apie skausmingas vienos šeimos paslaptis ir šokiruojantį likimą pagal Wajdi Mouawado pjesę populiariam spektakliui. Geriausias 2010 m. Kanados filmas.
Mirus motinai, jau suaugę sesuo ir brolis apsilanko pas teisininką išklausyti jos palikimo ir paskutinio noro. Dvynius šokiruoja motinos laiškų turinys: ji atsisako būti palaidota, kol vaikai nesuras jų brolio, apie kurį nieko nežinojo, ir tėvo, kurį manė esant mirusį. Brolis ir sesuo iš Kanados leidžiasi į ilgą kelionę po pilietinio karo nuniokotą Libaną. Klausydamiesi vietinių žmonių prisiminimų ir liudijimų, jie susipažįsta su tragiška mamos praeitimi ir sužino netikėtų staigmenų apie save.

Filmą galite peržiūrėti čia: https://www.filmai.in/moteris-kuri-dainuoja-lietuviu-kalba

Posted in Neviešai
Susisiekite su psichologe

Vardas

Paštas

Telefonas

Jūsų klausimai

Kontaktai:
Psichologė Dorota Oleškevič
tel.: +370 686 80288
el. paštas: psichologijosnamai@gmail.com
skype: dorota.oleskevic

Mindaugo 21, Vilnius (pilkos durys ant kampo)