Psichologija filmuose 3 - Psichologijos namai

Psichologija filmuose 3

Mirusių poetų draugija / Dead Poets Society

Mokytojo vaidmuo, norint sudominti paauglius dėstomu dalyku, yra didžiulis. Pernelyg dažnai mokytojai būna tie, kurie nejaučia jokios aistros dalykams, kuriuos dėsto. Tuo tarpu tikrai geras pedagogas yra toks, kuris geba ne tik įkvėpti dėstomu dalyku, bet ir paskatinti moksleivius tobulėti kaip asmenybes. Toks veikėjas yra R.Williamso vaidinamas Johnas Keatingas – anglų kalbos ir literatūros mokytojas. Jis siekia ne tik sudominti studentus poezija, kurią jie kartu nagrinėja, tačiau ir rasti joje atsakymus į kiekvienam paaugliui kylančius egzistencinius klausimus. Tai yra vienas tų filmų, kurie įkvepia veikti ir keisti gyvenimą taip, kad kiekviena diena teiktų džiaugsmą.

Filmą galite žiūrėti čia: https://www1.filmai.in/mirusiu-poetu-draugija-lietuviu-kalba

Naujasis pasaulis / The New World

Įspūdingas nuotykių filmas, kurio veiksmas vyksta 1607 m., kai, kuriant Džeimstaun Virdžinija gyvenvietę, primą kartą susiduria atvykėlių iš Europos ir čiabuvių amerikiečių kultūros. Garsus režisierius Terrence‘as Mallickas ekranizuoja klasikinę legendą apie gražuolę Pokahontas (Pocahontas) ir jos santykius su nuotykių ieškotoju Džonu Smitu ir aristokratu Džonu Rolfu.

Brėkštant naujajai Amerikai, nepaprasta jaunos moters meilės kelionė, prasidėjusi laukinės Virdžinijos gamtos grožio užutekyje, pakylės ją iki Anglijos aukštuomenės viršūnių.

17-ojo amžiaus pradžioje Šiaurės Amerika vis dar tokia, kokia buvo tūkstančius metų – didžiulis kontinentas su neaprėpiamais tyrlaukiais ir sudėtingu gentinių bendruomenių tinklu. Nors šios tautelės gyvena visiškoje harmonijoje su gamta, jų tarpusavio santykiai nėra labai sklandūs. Nekviesti atvykėliai iš šalies padėtį tik pablogintų. O jie netruks atvykti.

Gražią 1607-ųjų pavasario dieną trys nedideli laivai su vos šimtu vyru atplaukia į šį pasaulį iš savo neįsivaizduojamai tolimos tėvynės Anglijos. Kelionės rėmėjos, karaliaus privilegijuotos Virdžinijos kompanijos, vardu jie siekia įkurti kultūrinį, religinį ir ekonominį centrą jų vadinamojo Naujojo pasaulio pakrantėje.

Mažajai flotilei vadovaujantis laivas „Susan Constant” savo triumuose gabena surakintą 27-erių maištautoją Džoną Smitą, kuris už nepaklusnumą turės būti pakartas vos tik laivas pasieks žemę. Nesuskaičiuojamų Europos karų veteranas, Smitas yra sėkmės kareivis… nors sėkmė ne kartą jam buvo atsukusi nugarą. Nepaisant įsakymo, jis yra per daug talentingas ir per daug populiarus, kad būtų pakartas saviškių. Džoną Smitą išlaisvina laivo kapitonas Kristoferis Njuportas netrukus po to, kai laivas Anglijos uoste pakelia inkarą. Kapitonas žino – netrukus tai sužinos ir kolonistai – tam, kad išgyventi nepažįstamame laukiniame krašte, prireiks stipraus ir talentingo Smito pagalbos…

Patys to nesuvokdami, Njuportas ir britų kolonistai prisišvartuoja pačiame sudėtingos čiabuvių imperijos, vadovaujamos galingo vado Pohatano (Powhatan), viduryje. Atvykėliams tai gali būti naujasis pasaulis, o Pohatanui ir jo žmonėms – tai senasis pasaulis ir vienintelis, kurį jie žino.Anglai, svetimšaliai svetimoje žemėje, visokiai būdais bando apsiginti.

Smitas, ieškodamas pagalbos tarp vietinių, netikėtai sutinka merginą, kuri iš pirmo žvilgsnio panašesnė į girių elfą nei žmogišką būtybę. Užsispyrusi ir energinga mergina, kurią draugai ir artimieji meiliai vaidina Pokahonta (čiabuvių kalba „žaismingoji”), yra mylimiausias vado Pohatano vaikas. Tarp Džono Smito ir Pokahontos užsimezga nepaprasta draugystė, kuri ne tik peraugs į meilę, bet ir taps gražiausia Amerikos legenda, iš lūpų į lūpas perduodama jau 400 metų.

Filmą galite žiūrėti čia: https://filmux.org/2946-naujasis-pasaulis-the-new-world-2005.html

500 vasaros dienų / 500 days of summer

Tai istorija apie vaikiną, kuris sutinka merginą. Vaikinas Tomas Hansenas užaugo manydamas, kad niekada nebus iš tiesų laimingas, iki tos dienos kol sutiko tą vienintelę.

Mergina Samer Fin taip nemanė. Po tėvų santuokos griūties ji mylėjo tik du dalykus. Pirma, savo ilgus juodus plaukus. Antra, kaip greitai ji galėjo juos nukirpti.

Tomas sutiko Samer sausio 8 dieną. Jis beveik iškart supranta, kad ji yra būtent tai, ko jis ieškojo. Tai istorija, kaip vaikinas sutinka merginą. Bet iškart supraskit tai – ne meilės istorija…

Filmą galite žiūrėti čia: https://moviex.org/naujausi-filmai/4060-500-meiles-dienu-500-days-of-summer-2009-online.html

Nerimo dienos / Revolutionary road

Tai neišsipildžiusių svajonių, sudaužytų vilčių ir įsivaizduojamos meilės istorija. Eipril ir Frenkas Vyleriai (akt. Kate Winslet ir Leonardo DiCaprio) – jauna šeima, su dviem vaikais gyvenanti Konektikuto priemiestyje. Laikas skaičiuoja šeštąjį XX amžiaus dešimtmetį.

Iš pažiūros ši šeima – kaip ir daugelis aplink – yra užtikrinta dėl savo ir savo vaikų ateities, puikiai jaučiasi viešumoje ir randa laimę už savo namų durų. Tačiau iš tikrųjų nugludintas fasadas slepia nesugebėjimo užauginti ir išauklėti savo vaikų baimę; neužtikrintumą dėl savo gabumų ir todėl nerimą dėl karjeros; nesugebėjimą mylėti ir nuolatinę jausmų vaidybą.

Frenkas dirba neblogai apmokamą, tačiau be galo nuobodų darbą biure, Eipril su dviem vaikais sėdi namuose ir kankinasi dėl to atsisakiusi savo galbūt daug žadėjusios aktorės karjeros. Diena po dienos rutinos pilkuma slegia sutuoktinius, kol galų gale abu nusprendžia kardinaliai keistis ir su vaikais išvažiuoti gyventi už Atlanto – į Prancūziją. Tačiau savęs dar niekam nepavyko apgauti: gyvenamosios vietos ir įpročių pakeitimas Eipril ir Frenkui atneša ne laimę, o nesiliaujančius kivirčus, nepagrįstus kaltinimus, pavydą ir dar didesnį susvetimėjimą

Filmą galite žiūrėti čia: https://filmainemokamai.lt/filmai/drama/651-nerimo-dienos-online.html

Daugiau garso ir šviesų / We are your friends

23-ejų metų didžėjus Koulas svajoja tapti garsiu muzikos prodiuseriu. Svajonės jam siekti padeda keli artimiausi draugai. Dienomis bičiuliai imasi atsitiktinių darbų, kad pragyventų, o vakarais organizuoja vakarėlius pramogų išpaikintam Holivudo jaunimui.

Viename tokių vakarėlių Koulo muzikiniai gebėjimai patraukia praeityje garsaus didžėjaus Džeimso (filmuose „Bado žaidynės“ ir „Tarp žvaigždžių“ vaidinęs aktorius Wes‘as Bentley‘is) dėmesį. Savo šlovės pradžią prisiminęs vakarėlių pasaulio veteranas greitai supranta, kad Koulas turi potencialo, tad imasi globoti jaunąjį didžėjų.

Deja, jų santykius netrukus aptemdo įsiliepsnojusi abipusė Koulo ir Džeimso merginos Sofijos (aktorė Emily Ratajkowski) simpatija. Lyg būtų maža meilės trikampio sukeltų problemų, ima didėti įtampa ir tarp Koulo bei jo draugų, kurie jaučiasi palikti nuošalyje. Bandydamas išlaviruoti susidariusioje situacijoje, Koulas supranta, kad gyvenime – ne visos svajonės pildosi taip, kaip visada įsivaizdavai. Ar jam pavyks išsaugoti santykius su artimiausiais žmonėmis?

Filmą galite žiūrėti čia: https://filmainemokamai.eu/1827-daugiau-garso-ir-sviesu-we-are-your-friends-2015-online.html

Frenki ir Alisa / Frankie & Alice

Šiame filme pasakojama apie moterį, kurioje yra apsigyvenusios net kelios asmenybės, kurios valdo bei nulemia jos santykius su kitais. Šis filmas tai praktiškai dialogas tarp dviejų žmonių (nors viename iš jų yra net 3 skirtingos asmenybės) – gydytojo ir paciento, kurių metu atskleidžiama tragiška Frenki praeities istorija. Filmas prikausto žiūrovų dėmesį iki pat filmo pabaigos. Be to, daugiau sužinosite apie daugybinį asmenybės sutrikimą.

Filmą galite žiūrėti čia: https://www.filmai.in/frankie-and-alice-anglu-kalba

Fantastiška moteris / A Fantastic Woman

„Fantastiška moteris“ pasakoja apie transmoterį Mariną, dienomis dirbančią padavėja užkandinėje, o vakarais dainuojančią sodriu balsu ir šokdinančią klubo lankytojus. Jos gyvenimas, atrodytų, klostosi puikiai, iki ištiktas širdies smūgio miršta jos mylimas vyras. Įspūdingas stiprios moters portretas atskleidžia Čilės visuomenės skaudulius, sukrečia ir įkvepia tuo pačiu metu.

Filmą galite žiūrėti čia: https://www.naujifilmai.eu/546-fantastiska-moteris-a-fantastic-woman-2017-online.html

Pavojingas metodas / A Dangerous Method

Likus maždaug dešimtmečiui iki I-ojo Pasaulinio karo saulėtekio į Carlo Gustavo Jungo (aktorius Michaelas Fassbinderis) kliniką Ciuriche atvežama isteriškai rėkianti ir neviltin puolusi rusų kilmės mergina Sabina Spielrein (aktorė Keira Knightley), kurią nuo ketverių metų seksualiai išnaudojo despotas tėvas. Gydytojui pavyksta užgniaužti trapaus ir komplikuoto charakterio pacientės blogus ir skausmingus praeities prisiminimus.

Jungas nuramina Sabiną ir psichoterapiniais metodais paskatina mąstyti, bet jam prireikia pagalbos, kad numalšintų pasikartojančius merginos manijos priepuolius. Tuo metu Sigmundą Freudą tik iš rašytinių šaltinių pažinojęs psichoterapeutas apsisprendžia nuvykti į Vieną ir pasikalbėti su didžiu psichologu, kurio taikoma taktika vis dėlto buvo laikoma pavojinga.

Išgirstus patarimus įgyvendinus praktikoje, Sabinos sveikata sparčiai taisosi, jos intelektualus protas prašviesėja, o džiaugsmą vėl atradusi mergina tiesiog pražysta akyse. Dar daugiau įkvėpimo Carlui Jungui atneša neoficialaus mokytojo Sigmundo Freudo sąmoningai atsiųstas keistuolis pacientas Otto Grossas (aktorius Vincentas Casselis). Kokainą godžiai uostantis ir jokių padorumo ribų nepaisantis ištvirkėlis provuokuoja išlaisvinti pirmapradžius seksualumo instinktus.

Filmą galite žiūrėti čia: https://filmux.org/8505-pavojingas-metodas-a-dangerous-method-2011.html

Svajonių atostogos / What we did on our holiday

Kartais atostogos – tiesiog poilsio ir atsipalaidavimo metas, o kartais tai laikas, kai netikėtai išaiškėja didžiausios šeimos paslaptys.

Dougo ir Abi santykiuose – krizė, tačiau jie stengiasi nuslėpti tai nuo savo trijų vaikų ir išsaugoti šeimą. Tačiau lankant šeimą Škotijoje, yla pradeda lįsti iš maišo – giminaičių apsuptyje vaikai nekaltai vieną po kitos atskleidžia šeimyninio gyvenimo detales, kurių niekas neturėjo žinoti.

Filmą galite žiūrėti čia: https://www.filmas.in/3032-svajoniu-atostogos-what-we-did-on-our-holiday-2014.html

Panikos ataka / Panic Attack

Šešios paprastų žmonių, atsidūrusių ribinėse situacijose ir patiriančių panikos priepuolį, istorijos. Įvykiai primena linksmuosius kalnelius: 6 kontraversiškos istorijos, kuriose galima atpažinti ir save. Debiutuojančio režisieriaus satyroje aštrus tarsi skustuvo ašmenys humoras skrodžia šiuolaikinę visuomenę.

Filmą galite žiūrėti čia: https://bmovies.co/movies/atak-paniki/

Paprasti žmonės / Ordinary People

Nors šiame filme psichiatras nėra pagrindinis herojus, nepaminėti jo šiame septintuke tiesiog neįmanoma, nes daktaras Bergeris nepaprastai padeda šios juostos centre esančiai šeimai. Kiekvienas šeimoje savaip išgyvena artimo žmogaus tragediją. Brolis bando nusižudyti, tėvas užsisklendžia savyje, motina stengiasi vaidinti, kad nieko nenutiko. Psichiatras yra tik šių įvykių liudininkas. Brolį praradęs Konradas klausia, ar sumokėjęs penkiasdešimt dolerių už valandą trunkantį seansą turėtų pasijausti geriau? Žinoma, ne, bet būtent pokalbiai su juo padeda Konradui suprasti, kad jeigu kažkas juokiasi, jam nebūtinai linksma, jeigu kažkas tyli, tai nereiškia, jog jam nėra ką pasakyti, o jeigu kažkas neverkia, jis nebūtinai yra laimingas. Išgyvenimai iš tikrųjų būna skausmingi, bet ar žmogus, nejaučiantis baimės ir skausmo, iš viso sugeba kažką jausti?

Filmą galite žiūrėti čia: https://www.popcornflix.com/movie/18-n0bt9oldoson-ordinary-people/details

Traukos dėsniai / The rules of attraction

Visi šio filmo personažai gyvena pusiau iliuzijų pasaulyje, keldami didelius reikalavimus iš kitų, bet kokia kaina trokšdami būti reikalingi ir mylimi, tačiau gyvenimas juos nuolat nuvilia. Pasitelkiamos įvairios pasitenkinimo priemonės, bet jos tėra tik terpė, kurioje auga nauja prozaiko ir nusivylusiųjų karta. Šis pasakojimas papasakotas lengvabūdiškai apie sudėtingą dvasinę tuštybę. Puikus filmas sustojimui ir pagalvojimui, kokiomis iliuzijomis esame apipynę savo gyvenimą.

Filmą galite žiūrėti čia: https://filmux.org/426-traukos-desniai-the-rules-of-attraction-2002.html

Prieš saulėlydį / Before Sunrise

Prieš devynerius metus Džesis ir Selina susipažino Vienoje. Tuomet kelios drauge praleistos valandos buvo spontaniškos, nuostabios ir lemtingos. Dabar jie vėl, kaip ir anąkart, labai netikėtai susitinka Paryžiuje ir turi tik trumpą popietę apsispręsti, ar rytojų jie pasitiks kartu.

Filmą galite žiūrėti čia: https://www.filmas.in/1585-pries-saulelydi-before-sunset-2004.html

Pasiklydę Paryžiuje / Lost in Paris

Nuotaikingoje komedijoje „Pasiklydę Paryžiuje“ bibliotekininkė Fiona iš Kanados atskuba gelbėti 88-erių metų tetos Martos. Tačiau… nepažįstamame mieste vieną nelaimę keičia kita katastrofa: ji pameta kuprinę su drabužiais, pargriūva, šlampa po lietumi, tačiau nepasiduoda. Galiausiai prie Senos susipažįsta su po tiltais snaudžiančiu klajokliu Domu. Vienišas vyrukas tampa Fionos gelbėtoju, o romantiškasis Paryžius paskleidžia savo kerus. Tie kerai tokie stiprūs, kad net senolė Marta atranda ilgai ieškotą meilę.

Filmą galite žiūrėti čia: https://ziurek.org/4343-puertorikieciai-paryziuje.html

Džiulė ir Džiulija / Julie & Julia

Filme pasakojama apie iššūkių pasiilgusią sekretorę Julie Powell iš Niujorko, kuri yra didelė virtuvės šefės Julios Child gerbėja. Moteris nusprendžia kiekvieną dieną ištisus metus pagaminti po naują patiekalą iš dievaitės knygos ir viską aprašyti savo tinklaraštyje. Nepatikėsite, kas vieną dieną jai nutiko!

Filmą galite žiūrėti čia: https://www.filmai.org/511-dziule-ir-dziulija-julie-julia-2009.html

Terapija / The Work

Filmas nukelia į Folsomo kalėjimą Kalifornijoje. Viename jo kambaryje paprasti pašaliečiai dalyvauja keturias dienas trunkančiame terapijos kurse su sunkiausiais nusikaltėliais. Terapijos metu visi kambaryje esantys vyrai vienas po kito gilinasi į savo praeitį.

Šis autentiškas ir apnuoginantis procesas viršija terapijoje dalyvaujančių laisvų žmonių lūkesčius, ištraukia juos iš komforto zonos ir priverčia ne tik kalinius, bet ir pačius save pamatyti kitaip. Filmas siūlo autentišką žvilgsnį į tai, kas vyksta už aukštų betono sienų, plieninių durų ir mūsų kultūroje egzistuojančios dehumanizacijos, kad atskleistų esminį kaltės išpirkimo ir pasikeitimo momentą.

Filmą galite žiūrėti čia: http://documentary-streaming.com/the-work/

Kol esam jauni / While we’re young

„While We’re Young“ yra amerikiečių filmas, kurio scenarijaus autorius ir režisierius yra Noah Baumbachas. Juostoje vaidina tokios žvaigždės kaip Benas Stilleris, Amanda Seyfried ir Naomi Watts.

Benas Stilleris ir Naomi Watts vaidina Joshą ir Cornelią – vyrą ir žmoną, kurie stengiasi priimti tai, kad jau suaugo. Jų gyvenimai apsiverčia aukštyn kojomis, kai susipažįsta su trečias dešimtis skaičiuojančių žmonių – juos vaidina Adamas Driveris ir Amanda Seyfried – pora, „kurios butas prigrūstas to, ką mes kažkada išmetėme“.

Kiek primenantis Henriko Ibseno 1892 metų pjesę Meistras Solnesas (norvegiškai „Bygmester Solness“), filmas atskleidžia, kaip pastarosios poros jaunatviška energija tampa iššūkiu vyresniajai.

Filmą galite žiūrėti čia: https://www.filmai.in/while-were-young-anglu-kalba

Meilės riba / The edge of love

Filmas pagrįstas tikrais ryšiais tarp Velso poeto Dilano Tomaso (akt. Matthew Rhysas), jo žmonos Ketlinos (akt. Sienna Miller), jo gyvenimo draugės Veros Filips (akt. Keira Knightley) ir jos vyro Viljamo Kiliko (akt. Cillianas Murphy’is).

Praėjus 10 metų nuo Veros ir Dilano paaugliško meilės romano, jie vėl susitinka Londone, kur Vera dirba dainininke, o Dilanas štampuoja siužetus propagandiniams vyriausybės filmams.

Du buvę įsimylėjėliai dar kartą pajunta aistrą vienas kitam, bet Dilanas yra vedęs nuotykius mėgstančią Ketliną. Nepaisant konkurencijos meilės fronte, tarp abiejų moterų užsimezga keista draugystė. Ketlina taip pat mėgaujasi meilės romanais ir pripažįsta tokią pačią nuotykių ieškančią savo vyro dvasią. Bet ji žino, kad jo ryšis su Vera yra kitoks, pavojingas. Veros gyvenime tebesitęsia romantiška suirutė. Ji išteka už savo atsidavusio gerbėjo Viljamo Kiliko, tačiau negali nugalėti tarp jos ir Dilano tebevyraujančios traukos. Kaip išsispręs ši meilės suirutė?

Filmą galite žiūrėti čia: https://www.filmai.in/meiles-riba-lietuviu-kalba

Malholando kelias / Mulholland Drive

Kaip ir dauguma Deivido Linčo filmų, taip ir „Malholando kelias“, yra nelyginant fantasmagoriškas sapnas, tarsi iliuzija, kuri ne tik sutrikdo žiūrovą, tačiau ir kviečia filmą dar sykį peržiūrėti, dar sykį pergalvoti visus kruopščiai parinktus elementus, siekiant suprasti, kas yra tikra, o kas – ne.

Filme yra pasakojama apie garbės trokštančią jauną aktorę Beti Elms (Naomi Watts), atvykstančią į Los Andželą, kur ji netikėtai, jos tetai priklausančiame bute, sutinka Ritą (Laura Elena Harring). Pastaroji po automobilio avarijos yra praradusi atmintį, o padedama Beti, Rita bando susigrąžinti prisiminimus. Šioje istorijoje netrunka įsiplieksti ir kur kas šiltesni jausmai tarp dviejų moterų.

Dažnai „Malholando kelias“ yra vadinamas ne tik klasikiniu film-noir pavyzdžiu, bet ir vienu geriausių visų laikų filmų, nagrinėjančių lesbietiškus santykius. Beti ir Ritos ryšį kino kritikai įvertino labai teigiamai, o kai kurie ryžosi pasakyti, jog tai yra turbūt patys sveikiausi, pozityviausi ir romantiškiausi dviejų žmonių santykiai kada nors sukurti Deivido Linčo filme.

Filmą galite žiūrėti čia: https://www1.filmai.in/malholando-kelias-lietuviu-kalba

Didelės akys / Big Eyes

Penkiasdešimtaisiais Margaret (akt. Amy Adams) buvo išsiskyrusi vieniša motina ir savamokslė dailininkė, įkvėpimą atradusi savo dukrelės veide. Lyg apsėsta tapydama vaikų portretus su itin išdidintomis akimis moteris, atrodo, nė nesitiki pripažinimo ir savo darbus pardavinėja pusvelčiui. Galbūt ji visą gyvenimą būtų praleidusi dirbdama baldų fabriko iliustratore, o pasaulis – pražiopsojęs japonišką animaciją menančius portretus, jei ne lemtinga Margaret pažintis su gatvės dailininku Walter Keane. Nežinia ko labiau apžavėtas – Margaret moteriškų kerų ar jos meninio talento, Walter Keane pradėjo tai, kas dabar jau vadinama „populiarumo mene fenomenu“.

Ne visai „burtoniškas“ Timo Burtono filmas paremtas dailininkės Margaret Keane biografijos motyvais. Nei fantastikos, nei specialiųjų efektų čia neišvysite, tačiau kone stebuklingas atrodo dailininkės piešiamų portretų panašumas į režisieriaus mėgiamus kurti animacinius herojus. Iš kur režisieriaus animacijai semtąsi įkvėpimo, turbūt, nepaaiškės, tačiau „Didelės akys“ filme mums bus atskleista kita, kone detektyvinė istorija.

Margaret tapybos darbų autorystė ilgą laiką laikyta paslaptyje. Visą garbę už paveikslus didelėmis akimis Walter‘is prisiima sau, tuo tarpu versdamas savo mylimąją dirbti tamsiame kambarėlyje, paslapčiomis.

Mėginant šią paslaptį išsaugoti žiūrovui visu gražumu atsiskleidžia ir penkto-šešto dešimtmečių privalomo moterų kuklumo, nuolankaus paklusimo vyrui dalia, ir nuostabiai Christoph‘o Waltz‘o įkūnytas egocentriško garbetroškos Walter Keane personažas. Margaret rūpi menas savaime – tapydama ji ieško savęs ir pamažu iš vaikiškų portretų išauga; keičiantis asmenybei kinta ir moters stilius. „Kaip man tai paaiškinti?“ klausia sunerimęs Walter‘is, besiruošdamas dar vienam apsimetėliškam interviu.

„Menas yra asmeniškas“ atšauna Margaret. Siužetas šiek tiek nuspėjamas, juk jau pats filmo sukūrimo faktas sufleruoja atomazgą – paslaptis bus atskleista. Tačiau beveik iki pat pabaigos žiūrovą kamuoja klausimas „kada?“. Ar teks Margaret pasimėgauti pelnyta šlove? O gal viskas paaiškės tik po dailininkės mirties?

Filmą galite žiūrėti čia: https://www1.filmai.in/dideles-akys-lietuviu-kalba

Netikėta meilė / Unexpected Love

Šioje sąmojingoje romantinėje komedijoje du garsiausi Lotynų Amerikos aktoriai – nuostabioji Mercedes Morán ir žavusis Ricardo Darínas – vaidina vidutinio amžiaus porą, išgyvenančią egzistencinę krizę. Po 25 metų santuokos Markosas ir Ana ima kelti klausimus apie meilę, aistros prigimtį bei ištikimybę ir priima sprendimą, kuris iš esmės pakeis jų gyvenimą. Nors iš pradžių viengungystė pasirodo viliojanti ir įdomi, jai gyvenimas netruks pavirs monotonišku, o jam – kone košmaru.

Filmą galite žiūrėti čia: https://filmai-download.fun/free-download/filmu-parsisiuntimas-nemokamai-an-unexpected-love.html

Visados kaip pirmą kartą / 50 First Dates

Kai pagrindinis filmo herojus Henris pamato kavinėje Lucy, jis iškart suvokia, jog ši mergina – ypatinga. Jis išdrįsta prie jos prieiti, susipažinti, tačiau kai kitą dieną jis vėl ją pamato, Lucy jo nebeprisimena, nes, pasirodo, ji avarijoje prarado atmintį ir jau daug mėnesių kasdien išgyvena tą pačią dieną. Ar pavyks Henriui užkariauti jos širdį kasdien?

Filmą galite žiūrėti čia: https://www1.filmai.in/visados-kaip-pirma-karta-lietuviu-kalba

Vieną karštą vasarą / One Hot Summer

Kubietė teisininkė Margarita Santos džiaugiasi savo saulėtomis gyvenimo dienomis Majamyje. Ji ištekėjusi už nuostabaus vyro, turi būrį ją palaikančių draugų, teisininkės karjeros laiptais ji kopia be jokių kliūčių. Tačiau vieną karštą vasaros dieną viskas žaibišku greičiu apvirsta aukštyn kojomis.

Netikėtai grįžta buvęs mylimasis ir pareiškia norintis ją susigrąžinti, vyras ir motina ragina kuo greičiau susilaukti vaikelio, o visi geriausi draugai kaip tyčia be galo užsiėmę savais reikalais. Lyg to dar būtų negana, Margarita netikėtai tampa televizijos žvaigžde… Kurioziškos situacijos ant jaunosios teisininkės galvos pasipila lyg lietus iš giedro dangaus karštą vasaros dieną.

Filmą galite žiūrėti čia: https://www1.filmai.in/viena-karsta-vasara-lietuviu-kalba

Paplūdimys / The Beach

Richardas (vaidina Leonardas DiCaprio) viešėdamas Tailande klaidžioja Bankoko gatvėmis, užsuka į kino teatrą, keletą naktinių barų, tačiau tikrų pramogų nesuranda. Jis grįžta į pigų apšiurusį viešbutį ir klausosi iš gretimo kambario sklindančių meilės garsų.

Po kelių akimirkų jaunuolis atkreipia dėmesį į klaikų riksmą koridoriuje. Pravėręs duris, Richardas sutinka keistą skustagalvį tipą, kuris atrodo gerokai padauginęs narkotikų ir alkoholio. Jis pradeda pasakoti apie žinomą paslaptingą paplūdimį, kuriame – daugybė tropinių augalų, skaisčiai mėlynas vanduo ir nesibaigiančios pramogos. Nukeliavęs į salą jie aptinka ten gyvenančių atsiskyrėlių buveinę ir susižavi laisvu gyvenimo būdu. Tačiau laisvė turi savo kainą…

Filmą galite žiūrėti čia: https://filmux.org/910-papludimys-the-beach-2000.html

Tai sudėtinga / It’s complicated

Džeinė (Meryl Streep) yra trijų jau beveik suaugusių vaikų mama ir sėkminga verslininkė, kuriai priklauso restoranas Santa Barbaroje. Vaikų tėvas, advokatas Džeikas (akt. Alecas Baldwinas) žmoną paliko prieš dešimt metų dėl žymiai jaunesnės moters Agnesės (akt. Lake Bell).

Po skausmingų skyrybų Džeinė ir Džeikas padorius santykius palaikė vardan vaikų. Tačiau per dešimtmetį šie santykiai virto natūraliai šiltu bendravimu ir tikru abipusiu supratimu, ko trūko jiems gyvenant santuokoje.

Vieną dieną Džeinė sugalvoja atnaujinti savo namų virtuvę ir šiam darbui atlikti pasamdo architektą Adamą (akt. Steve‘as Martinas). Adamas pats ką tik išgyvenęs gana nemalonias skyrybas, tačiau pradėjęs darbą greitai suvokia, kad jam patinka Džeinė. O netrukus – kad ima ją įsimylėti.

Džeinė taip pat pajunta simpatiją Adamui, tačiau netikėtai virpteli ir kažkada žydėję jausmai Džeikui. Žmoną kažkada dėl kitos moters palikęs Džeikas suvokia, kad dabar būtent Džeinė yra „kita moteris”.

Pagrindiniai herojai pasijunta atsidūrę banalaus meilės trikampio spąstuose…

Filmą galite žiūrėti čia: https://filmux.org/1297-tai-sudetinga-its-complicated-2009.html

Sugrįžimas / Volver

La Manča – tipiškas Ispanijos kaimelis. Raimunda baiminasi vienišos moters likimo Dievo užmirštame kaimelyje, todėl kartu su seserimi Sole pabėga į Madridą. Ji dirba valytoja oro uoste, sesuo – kirpėja. Raimunda, vis bėgdama nuo baimės likti vieniša, išteka, tačiau nelaimingai.

Solė grįžta į tetulės Paulos namus jau po jos mirties. Tačiau ją pasitinka ne tušti namai. Moterį pasitinka jos motinos vaiduoklis. Pasirodo, jog kaimo žmonės ne šiaip sau pasakojo šiurpą keliančias istorijas…

Filmą galite žiūrėti čia: http://filmai.mhost.lt/dramos-filmai/2916-sugrizimas-volver-online.html

Aleksandro baisi, negera, labai bloga diena / Alexander and the Terrible, Horrible, No Good, Very Bad Day

Visiems taip būna. Tikriausiai net šiandien gali būti tokia diena. Tai tikrai lietuviškam žiūrovui skirtas filmas. Kodėl? Juk taip gera žiūrėti, kaip kitiems nesiseka, ar ne tiesa? M? Nuotaikinga, pilna baisių gyvenimiškų akimirkų istorija apie tikrai nesėkmingą dieną. Bet atsiminkite, kai negalite pakeisti situacijos, keiskite požiūrį į ją.

Filmą galite žiūrėti čia: https://filmux.org/5271-aleksandras-ir-baisiai-labai-siaubingai-nesekminga-diena.html

Džiaze tik merginos / Some Like It Hot

Vienos geriausių visų laikų kino komedijos veiksmas nukelia į 1929 m. Šv.Valentino dieną, kai Čikagoje įvyko gangsterių žudynės. Jų liudininkais tapo du muzikantai.Kad pasislėptų nuo liudininkus persekiojančios mafijos, muzikantai apsimeta moterimis ir pradeda dirbti moterų džiazo orkestre. Čia jie sutinką žavingą dainininkę, kuri svajoja ištekėti už milijonieriaus…

 

Liūtas / Lion

Keturiems „Auksiniams gaubliams“ nominuota drama „Liūtas“ – pagal tikrą istoriją sukurtas sukrečiantis, unikalus ir neįtikėtinas pasakojimas apie žmogų, kuris ieškojo savo namų. Penkiametis indų berniukas Saroo žaisdamas traukinyje čia užmigo… Atsibudęs jis suprato, kad jį miegantį traukinys nuklaidino tūkstančius kilometrų tolyn į Indijos gilumą… Negrįžtamai toli nuo namų ir šeimos. Visiškai vienas atsidūręs milžiniškame Kalkutos mieste mažylis bus priverstas išgyventi… Alkanas ir vienišas jis galiausiai bus išgelbėtas poros iš Australijos: šie žmonės Saroo įsivaikina ir išsiveža namo. Į Australiją. Tolyn nuo jo gimtųjų namų… Mylintis įtėviai Saroo dovanojo gražią vaikystę, tačiau pirmųjų namų ilgesys niekad neapleido berniuko širdies. Prabėgus 25 metams po nelemto paklydimo traukinyje, užaugęs Saroo pasirįžta rasti prieš daugybę metų prarastą šeimą. Neturėdamas nieko daugiau, tik blankius vaikystės prisiminimus ir padedamas „Google Earth“ jis ryžtasi keliauti po visas Indijos traukinių stotis tol, kol atsidurs toje, kurioje kadaise paklydo… Tik ar jo kas nors dar laukia? Pagal tikrą istoriją sukurtame filme vaidina „Lūšnynų milijonieriaus“ žvaigždė Devas Patelis, „Oskaro“ laureatė Nicole Kidman, dviejų „Oskarų“ nominantė Rooney Mara ir kiti.

Filmą galite peržiūrėti čia: https://www.filmai.in/liutas-lietuviu-kalba

Gerumo stebuklas / Wonder

Sunku pritapti, kai esi kitoks. Jautri, sukrečianti ir pamokanti drama „Gerumo stebuklas”.

Augustas „Ogis” Pulmanas (aktorius Jacob‘as Tremblay) gimė deformuotu veidu ir didžiąją pirmųjų dešimties gyvenimo metų dalį praleido ligoninėse ir namuose. Tačiau dabar atėjo laikas pokyčiams. Bendrai berniuko sveikatai pagerėjus, jo tėvai (aktoriai Julia Roberts ir Owen‘as Wilson‘as) nutaria leisti sūnų į mokyklą.

Būsimasis penktokas labiausiai norėtų tapti nematomas, bet tai, žinoma, nepasiekiama svajonė. Išskirtinis jo veidas aplinkiniams yra tarsi žvilgsnių magnetas. Nauja mokykla apskritai bet kuriam vaikui yra išbandymas. O kai esi išskirtinis, dėmesys gali tapti tiesiog nepakeliamas. Mokyklos peštukai iš karto ima kabinėtis prie Ogio. Tačiau tarp daugybės vaikų atsiranda pora drąsuolių, kurie, nebijodami bendros nuomonės, pasiūlo savo draugystę jautriam ir geraširdžiam naujokui.

Su Ogio išskirtinumu turi susigyventi ne tik mokiniai, bet ir jų tėvai, mokytojai ir visi likusieji miestelio gyventojai. Gera, užjaučianti ir nuolat kitiems pasiruošusi padėti išskirtinio berniuko širdis galų gale nugali išankstinius nusistatymus ir parodo, kad tikrasis grožis visuomet slypi viduje.

Filmą galite žiūrėti čia: https://www.filmai.in/gerumo-stebuklas-lietuviu-kalba

Prieš saulėtekį / Before Sunrise

Ar jau suplanavote savo atostogas? Galbūt būtent šis filmas Jus įkvėps pasirinkti kelionę ne su kompanija, o su savimi.

Ir nors daugelis bandys išsiginti, kad jie nėra romantikai, po filmo Prieš saulėtekį turbūt ne vienas pagalvos, kaip šaunu būtų bekeliaujant taip gerai praleisti naktį su nepažįstamuoju.

Filmas pasakoja apie Prancūzijos aukštosios mokyklos studentę Seliną, kuri traukinyje Budapeštas-Viena sutinka amerikietį Džesį. Jie netikėtai abu išlipa Vienoje ir kartu praleidžia nuostabiausią naktį savo gyvenime. Tiesiog… bekalbėdami. Apie ką? Sužinosite filme!

Filmą galite žiūrėti čia: http://filmai.mhost.lt/dramos-filmai/2916-sugrizimas-volver-online.html

Optimisto istorija / Silver Linings Book

Buvęs mokytojas Pat‘as Solitano (aktorius Bradley‘is Cooper‘is) praranda žmoną, darbą, namus. Po aštuonių mėnesių, praleistų psichikos ligoninėje, jis sugrįžta pas tėvus, nes daugiau nebeturi kur eiti. Vyras stengiasi neprarasti pozityvumo ir siekia pamažu vėl atsistoti ant kojų, nuolat kovodamas su vis sugrįžtančia neviltimi ir depresija. Vieną dieną jis sutinka Tiffany: paslaptingą jauną merginą su savomis problemomis. Ji pasisiūlo padėti Pat‘ui susigrąžinti mylimą žmoną – su sąlyga, kad buvęs mokytojas padarys kai ką labai svarbaus dėl jos. Pat‘as sutinka. Netikėtas ir keistas tarpusavio ryšys pamažu tampa tam tikra laimės terapija jiems abiems.

Filmą galite žiūrėti čia: https://www1.filmai.in/optimisto-istorija-lietuviu-kalba

Kušetė Niujorke / A couch in New York

Jis – psichoanalitikas. Ji – rašytoja. Jis gyvena Niujorke. Ji – Paryžiuje. Ką mūsų butas gali pasakyti apie mūsų asmenybę? Šešioms savaitėms jie apsikeičia butais, siekdami pabėgti nuo savo problemų, tačiau jie net neįtaria, kad ant savo pečių užsikraus svetimas. Jai tenka klausytis jo pacientų, o jam susidurti su jos gyvenimo draugu.

Filmą galite žiūrėti čia: https://www.justwatch.com/us/movie/a-couch-in-new-york

Gerasis Vilas Huntingas / Good Will Hunting

Pietų Bostone gyvenna keturi draugai – eiliniai dvidešimtmečiai. Jų laisvalaikis nesiskiria nuo tūkstančių kitų vaikinų.

Tačiau vienas kompanijos narys – Vilas Hantingas – turi unikalią prigimtinę dovaną: jis – genijus. Kai matematikos profesorius pastebi jo gabumus, jis primygtinai reikalauja, kad Vilas liautųsi švaistyti savo talentą ir pirmiausiai nusiunčia jį pas psichologą.

Savaitiniai susitikimai su nieko nepasiekusiu, bet kadaise daug žadančiu psichoterapeutu, naudingi abiem – ir pacientui, ir psichologui.

Filmą galite žiūrėti čia: https://www1.filmai.in/gerasis-vilas-hantingas-lietuviu-kalba

Naujieji metai Niujorke / New Year’s Eve

Kalbama, kad Naujųjų metų naktį nutinka patys netikėčiausi stebuklai. Tai vienintelė naktis, kai minios žmonių visame pasaulyje nemiega, skuba grąžinti senas skolas, kuria pasižadėjimus ateinantiems metams ar bent jau ruošiasi smagiam sutiktuvių vakarėliui.

Šiemet svarbiausią Naujųjų nakties įvykį Niujorke organizuoja ir tradicinę gaublio nuleidimo ceremoniją Taimso aikštėje koordinuoja ambicingoji renginių organizatorė Klerė (akt. Hilary Swank), tad jai pačiai švęsti, ko gero, neteks. Tas pats laukia ir savo darbui atsidavusios slaugytojos Eimės (akt. Halle Berry), kuri Naujųjų naktį prižiūrės Niujorką įsimylėjusį, tačiau sunkiai sergantį vienišių Steną (akt. Robertas de Niro). Savo ruožtu Naujųjų metų stebuklais aklai įtikėjusi sekretorė Ingrid (Holivudo primadona Michelle Pfeiffer) laisvą nuo darbų dieną skuba išnaudoti asmeninės laimės paieškoms. Tuo tarpu verslininkei Kim (akt. Sarah Jessica Parker) tenka tramdyti savo 15-metę dukrą, pareiškusią, kad Naujuosius jis sutiks Times skvere, kur pagaliau tikisi išmėginti pirmojo bučinio skonį.

Populiarusis rokeris Jensenas (aktorius ir muzikantas Johnas Bon Jovi) ruošiasi svarbiam gastrolių pasirodymui Niujorke. Jis svaigsta nuo susižavėjimo egzotiška gražuole Ava (seksualioji kolumbietė Sofia Vergara), tačiau iki šventės likus kelioms valandoms bando susitaikyti su savo mylimaja Laura (akt. Katherine Heigl), kuri specialiai pasirenka dirbti Naujųjų metų naktį.

Padūkėlis individualistas Rendis (akt. Ashtonas Kutcheris) siaubingai nekenčia komerciškai išliaupsintos nakties ir neįsivaizduoja savęs švenčiančio minioje. Jis netiki jokiais magiškais stebuklais ir lyg tyčia gruodžio 31-ąją užstringa lifte su kardinaliai priešingo charakterio mergina Eliza (akt. Lea Michele) ir nuo ryšio nušokusiu mobiliuoju telefonu. Tuo tarpu patyręs mergišius Semas (akt. Joshas Duhamelis) skuba į Niujorką, kur tikisi vėl sutikti neregėtą gražuolę, su kuria susipažino lygiai prieš metus ir susitarė vėl susitikti, kai laikrodis išmuš dvyliktą.

Vienišos sielos ir mylinčios poros, išsiskyrę, pamesti ir vis dar ieškantys, vilčių nestokojantys ir menamais stebuklais tikintys – visi vienai magijos nakčiai susitinka Niujorke. O kur gi Naujuosius metus sutiksite Jūs?

Filmą galite žiūrėti čia: https://www.filmai.in/naujieji-metai-niujorke-lietuviu-kalba

Išgyventi Kalėdas / Surviving Christmas

Jaunas milijonierius Driu gyvena savo malonumui, tačiau, kad ir koks džiugus būtų jo paikas ir tuščias gyvenimas, atėjus didžiosioms metų šventėms vyruką aplanko liūdesys. Driu nusprendžia vykti į savo gimtąjį miestelį ir aplankyti savo vaikystės namus…

O kai atvažiuoja, pamato, kad vaikystės namai nebėra tokie, kokie kadaise buvę. Čia gyvena kita šeima. Nevilties apimtam Driu staiga šauna beprotiška mintis papirkti nepažįstamuosius ir bent jau atšvęsti kartu su jais Kalėdas.

Filmą galite žiūrėti čia: https://www.filmai.in/isgyventi-kaledas-lietuviu-kalba

Elfas / Elf

Elfų mokykloje tarp mažiukų, “normalių” elfukų, tokių kaip vaikai sutinka sapnuose ir realybėje, kėdėje pūpso milžiniškas žaliakelnis aukšta kepure. Kas jis toks? Kaip čia atsidūrė? Juk tokių elfų nebūna!

O istorija čia paprasta: prieš daug metų mažylis įsiropštė į Kalėdų Senelio dovanų maišą. Senelis grįžo į gimtuosius namus, priklydėlį įsivaikino elfų šeimynėlė, pavadino jį švelniu Bičiulio vardu ir augino kaip savo vaikelį. Tačiau, kai mažiukas išaugo į normalaus ūgio žmogėną, atsirado galybė problemų.

Tiesiog jis niekur nebetilpo! Miniatiūriniai elfų namai jam tapo per ankšti, jis kliūdavo visur, kur tik pasisukdavo, pridarydavo galybę nemalonumų visai pasakiškai bendruomenei. Tada Bičiulį užauginęs elfas patarė netikram sūnui keliauti pas žmones, rasti biologinius tėvus ir bandyti prisitaikyti Niujorke.

Čia ir prasideda visa komedija! Juk Bičiulis įpratęs gyventi kitaip – žmonių pasaulis jam svetimas! O dar – gyvenimas milžiniškame mieste! Ir kokių tik dalykėlių neprikrečia žalias “nykštukas”, kokiose tik situacijose jis neatsiduria! Viską turite patys pamatyti ir kitiems pasakyti!

Filmą galite žiūrėti čia: https://filmux.org/1074-elfas-elf-2003.html

Ralfas Griovėjas / Wreck-it Ralph

Ralfas Griovėjas griauna tik darbo metu – kompiuteriniame žaidime. Ir tik tol, kol žaidžia nors vienas vaikas ! Visą kitą laiką Ralfas praleidžia žiūrėdamas kaip linksminasi jo „bendradarbiai“ – didelio namo, kurį Ralfas nuolat griauna, gyventojai ir Meistras Feliksas.

Ralfui labai liūdna, kad jo pareiga – būti blogu. Griauti. Visus gąsdinti. O medalius dovanoja tik geriems žmonėms… Todėl Ralfas nusprendžia žūt būt gauti tą medalį – žvilgantį, auksinį… Su dideliu užrašu „didvyris“! Ir nors trumpam tapti geru. Mylimu. Fainu biču!

Kadangi Ralfo žaidime medalius gauna tik Meistras Feliksas, todėl Ralfas iškeliauja į kitus žaidimus – ieškoti savo medalio. Ir savo laimės. Va čia nuotykiai ir prasideda! Pokemonas, skraidantys virusai ir saldainių mergaitė… Visi jie „dirba“ savo žaidimuose, o kai žaidimų salonas užsidaro, tuomet grįžta į savo namus ir gyvena savo gyvenimus, pilnus nuotykių ir linksmybių!

52-asis kino studijos „Walt Disney Animation Studios“ filmas, prie kurio vairo stojo televizijos serialų „Simpsonai“ ir „Futurama“ kūrėjas Rich Moore, pristato intriguojančią ir nuotykiais prisodrintą kelionę kompiuterinių žaidimų pasauliuose. Juk visiems rūpi, ką žaidimo veikėjai veikia tuomet, kai jais niekas nežaidžia…


Filmą galite žiūrėti čia: https://www.filmai.in/ralfas-griovejas-anglu-kalba

Karaliaus kalba / The King’s Speech

Pirmoje XX a. pusėje Anglijos monarchiją ištinka tikras skandalas – karalius Edvardas VIII atsisako sosto, kad galėtų vesti nekilmingą ir išsituokusią moterį. Taigi, į sostą teks sėsti Edvardo VII broliui Jurgiui VI. Tačiau būsimasis karalius turi rimtą kalbos sutrikimą. Šis sutrikimas rimtai grasina jo kaip Didžiosios Britanijos monarcho įvaizdžiui, o ypač neramumų akivaizdoje: žemyninėje Europoje kyla Trečiojo reicho grėsmė.

Tokiomis sudėtingomis aplinkybėmis imperijos gyventojų žvilgsniai nukrypsta į monarchą ir jie tikisi išgirsti padrąsinančius ir viltį teikiančius žodžius. Deja, Jurgis VI viešai nepajėgia pasakyti nė trumpos kalbos: jis užsikerta ir ima mikčioti…

Prieš atsisėsdamas į sostą Jurgis VI buvo žinomas princo Alberto vardu, o jo žmona Elžbieta jį vadino tiesiog Berčiu. Berčiu monarchą vadinti užsispiria ir logopedas, į kurį kreiptis Jurgį VI po daugelio nesėkmingų bandymų įveikti kalbos sutrikimą įtikina žmona – Lajonelis Lougas. Didžiai nepatenkintas monarchas pasirodo logopedo kabinete ir iš karto susiduria su šiek tiek stačiokišku ir formalumų nepripažįstančiu australo būdu.

Vadinti karalių mažybiniu vardu – viena iš keistuolio logopedo gydymo technikų. Tačiau tik viena: gydytojas taiko daugybę neįprastų, o kartais net juoką keliančių būdų išgydyti Jurgio VI negalią. Karaliui tenka dainuoti, voliotis ant žemės ir net keiktis tarsi nepraustaburniui vežikui. Lajonelis supranta, kad karalius mikčioja dėl psichologinių priežasčių. Jis žino, kad Jurgis VI kalbos sutrikimą įveiks tik tuomet, kai įveiks psichologines problemas, tačiau jų abiejų laukia ilgas ir sunkus darbas.

Filmą galite žiūrėti čia: https://www.filmai.in/karaliaus-kalba-lietuviu-kalba

Neliečiamieji / Intouchables

Milijonierius Filipas susižeidė skraidydamas parasparniu ir tapo priklausomas nuo kitų. Polėkio nestokojantis jaunas imigrantas Drisas ką tik atliko bausmę kalėjime už smulkias vagystes ir ieško naujų nuotykių.

Dviejų skirtingų vyrų likimai susipins visam gyvenimui, kurį kiekvienas iš jų supranta savotiškai. Nuo kaklo iki kojų paralyžiuotas aristokratas pasisamdys linksmų plaučių Paryžiaus priemiesčio vaikiną, visai netinkamą būti asmeniniu slaugytoju. Prikaustytas prie invalido vežimėlio Filipas ir jo energingasis pagalbininkas Drisas iškeis Vivaldi simfonijas į hiphopo melodijas, paveikslų tapybą – į automobilių lenktynes su policija Paryžiaus gatvėmis, mandagų bendravimą – į nešvankius keiksmažodžius, prabangius kostiumus – į sportines kelnes.

Jie pereis ugnį ir vandenį, kol užsigrūdins nuoširdžiai, unikaliai, harmoningai draugystei, besitęsiančiai iki šiol.

Filmą galite žiūrėti čia: https://www.filmai.in/nelieciamieji-lietuviu-kalba

Eime su manimi / Walk with me

„Eime su manimi” – tai kino kelionė į mindfulness ir Zen budizmo meistro Thich Nhat Hanh pasaulį.

1982 metais visame pasaulyje žinomas Zen budizmo meistras Thich Nhat Hanh įkūrė Slyvų kaimelį – vienuolyną Prancūzijos kaime, skirtą gyventi vienuoliams ir vienuolėms, o pasauliečiams iš viso pasaulio atvykti ir susipažinti su mindfulness praktika.

Pastaraisiais metais mindfulness praktika tapo labai populiari, jos įtaka mažinant stresą bei nerimą pakurstė pasaulinį susidomėjimą gilesniu jos suvokimu. Kaip „ekologiškas” tapo nauja kryptimi maistui, taip mindfulness tapo nauja kryptimi protui. Plačiai žinomas 90-ties metų Zen budizmo meistras Thich Nhat Hanh milijonus žmonių Vakaruose supažindino su mindfulness praktika.

Šiandien juo uoliai seka pasaulio politikos ir verslo lyderiai. Savo draugo Martin Luther King Jr. nominuotas Nobelio taikos premijai, Thich Nhat Hanh taip pat yra žmogaus teisių aktyvistas, poetas ir puikus rašytojas. Jo knygos tapo bestseleriais visame pasaulyje, o socialiniame tinkle Facebook seka milijonai.

Filmą galite žiūrėti čia: https://www.filmai.to/dokumentika/3744-eime-su-manimi.html

Su meile, Rouzė / Love, Rousie

Rouzė (aktorė Lily Collins) ir Aleksas (aktorius Sam Claflin) yra geriausi draugai nuo pat vaikystės, kurie bijo suardyti šį juos jungiantį ryšį vienas kitam prisipažindami meilėje. Baigus mokyklą gyvenimas išskiria jaunuolius – Rouzė sužino esanti nėščia, o Aleksas išvyksta mokytis toli nuo namų. Filmas žavi netikėtais likimo vingiais, kurie pakreipia įsimylėjelių gyvenimus ne visada taip, kaip jie norėtų.

Ši romantiška komedija pastatyta pagal Sesilijos Ahern romaną. Priminsime, kad „P.S. Aš myliu tave“ – jos kūrinys.

Mums visai nesvarbu, kokia tvarka tai geriau padaryti: ar pradžioje perskaityti knygą, o gal pažiūrėti filmą. Svarbiausia – suvokti, kad reikia kalbėtis ir nesitikėti, kad būsi suprastas be žodžių.

Filmą galite žiūrėti čia: https://www.filmai.in/su-meile-rouze-lietuviu-kalba

Kivirčas / Carnage

Du berniukai, susipešę žaidimų aikštelėje, suveda draugėn savo tėvus. Skriaudiko tėvai, užsukę į svečius pas nuskriaustojo tėvus, užsibūna ten ilgiau nei turėjo; abi šeimos net neįtaria, kokia linkme viskas pasisuks.

Filme subtiliai vaizduojamas abiejų šeimų didžiulis ego, kuris neleidžia nei vieniems, nei kitiems nusileisti, todėl filmo eigoje regime, kaip malonūs tėvai virsta egocentriškais pikčiurnomis.

Dviejų šeimų susitikimas įrodo žiūrovui, kaip greitai viskas kinta, kaip žmogaus mandagumą ir vertybes griauna alkoholis.

Kiekvieną iš mūsų likimas suveda su žmonėmis, kurie yra didžiausi mūsų mokytojai. Todėl kartais gali atrodyti, kad šie žmonės kelia mums be galo daug kančių. Bet kaip yra iš tikrųjų?

Filmą galite žiūrėti čia: https://www.filmai.org/1114-kivircas-carnage-2011.html

Dar kartą, iš naujo / Begin Again

Greta (aktorė Keira Knightley) ir Deivas (grupės „Maroon 5″ lyderis Adam’as Levine’as) – pora nuo mokyklos laikų. Juos sieja ne tik šilti jausmai, bet ir bendri interesai – abu jaunuoliai yra muzikos kūrėjai ir atlikėjai. Deivui pasirašius kontraktą su stambia įrašų kompanija, porelė persikelia į Niujorką, tačiau šlovė vaikinui apsuka galvą ir jis išduoda ilgametę savo merginą.

Sudaužytą širdį Greta gydo muzika, koncertuodama Niujorko baruose. Viename iš jų merginos atliekamą dainą išgirsta savo sėkmės recepto atkakliai, tačiau nesėkmingai ieškantis muzikos prodiuseris Denas (akt. Mark’as Ruffalo).

Denas iš karto supranta, kad netyčia aptiko kai ką unikalaus. Šalia muzikos naujieji draugai sprendžia ir asmeninio gyvenimo problemas. Denas neseniai išsiskyrė su žmona, kuriai vis dar jaučia šiltus jausmus; tuo tarpu į Gretos gyvenimą sugrįžta atgailaujantis Deivas.

Filmą galite žiūrėti čia: https://www.filmai.in/dar-karta-is-naujo-lietuviu-kalba

Žaklina / Jackie

Pasauliui tai buvo tik dar vienas krauju suteptas istorijos puslapis, o jai – didžiausia asmeninė gyvenimo tragedija. Viena svarbiausių ir tragiškiausių Amerikos istorijos akimirkų – 35-ojo Amerikos prezidento Johno F. Kenedžio nužudymo drama, čia atskleidžiama artimiausio jam žmogaus – žmonos Žaklinos akimis.

Pats tragedijos įkarštis. Nuo prezidento nužudymo praėjo vos kelios dienos. Visa šalis gedi ir ruošiasi iškilmingoms laidotuvėms.

Nors prezidento žūtis sukrėtė visą pasaulį, tačiau didžiausiu sielvartu ši tragedija tapo trapiai moteriai – jo žmonai Žaklinai (akt. Natalie Portman), kuri ne tik buvo šalia vyro jo mirties akimirką, bet ir dabar, Amerikai netekus vadovo, visuomenės akyse vis dar privalo atrodyti tvirta ir stipri.

Nusivaliusi vyro kraują ir nutaisiusi akmeninį veidą, ji privalės išmokti susitaikyti su mylimojo netektimi ir ramiai gedėti, kai tavo ašaras skaičiuoja visas pasaulis. Jautri ir be gali intymi istorija atskleis nepaprastą jos tvirtybę.

Filmą galite žiūrėti čia: http://gerifilmai.net/zaklina-jackie-n13450.html

Zoja / Zoe

Įsivaizduokite, kad sėdite jaukiame restorane su savo antrąją puse. Visiška romantika. Tik viena „smulkmena“: jūsų antroji pusė – sukurta, nors ir idealiai veikianti… Jūsų partneris – humanoidas.

Šio filmo veiksmas vystosi netolimoje ateityje, kurioje žmonėms vis dar aktuali meilė. Tačiau šis gražus ir labai šiltas jausmas daugumai tėra kaip priedas prie patogaus gyvenimo.

Vienu iš tokių žmonių yra milžiniškos kompanijos „Relationist“ mokslininkas Koulas (akt. Ewanas McGregoras). Vyras dirba ties itin svarbiu projektu, kuris leis jam kaip ir daugeliui žmonių visame pasaulyje suprasti, ko reikia tobuliems santykiams tarp dviejų iki ausų įsimylėjusių žmonių.

Mokslininkų komanda sukuria Zoją (akt. žavioji Bondo mergina Léa Seydoux) – tobulos išvaizdos robotą, gebantį reaguoti į žmogaus emocijas. Bendraudamas su dirbtiniu intelektu ir nagrinėdamas kiekvieną jo žingsnį, Koulas netrukus pradeda jausti Zojai šiltus jausmus, kurie gali ne tik sugriauti jo mokslinę karjerą, bet ir sudaužyti širdį.

Ar abipusė meilė tarp žmogaus ir dirbtinio intelekto įmanoma? Kaip atrodo laboratorijoje sukurtas tobulas santykių partneris, kuris ištikimai mylės, bus jausmingesnis, emocingesnis ir niekada nenuvils? Kaip žmones paveiks sukurtos įsimylėjimo tabletės, kurių galiojimo laikas keletas valandų?

Filmą galite žiūrėti čia: https://guineas.com/node/80555

Šventa vieta / The place

„Tobuli melagiai“ režisierius Paolo Genovese netruko sukurti dar vieną įdomių psichologinių peripetijų kupiną filmą. Bet šį kartą ne sukto siužeto komediją, bet intriguojančią susipinančių likimų dramą.

Joje paslaptingas vyriškis, visada sėdintis prie to paties stalo, tame pačiame restorane „Vieta“ sako galįs išpildyti svarbiausią kiekvieno žmogaus troškimą. Tačiau už tai jis turi įvykdyti neįprastą paslaptingojo vyro užduotį.

Žmonių ryžtas padaryti bet ką dėl savo svajonės verčia susimąstyti apie žmogiškumo ribas ir humanizmo grūdą, slypintį net ir savanaudiškiausiame individe. Filmas sukurtas pagal sėkmingas „Netflix“ serijas „The Booth at the End“.

Filmą galite žiūrėti čia: https://bmoviesfree.net/movie/the-place-2017/

Šeimos savaitgalis / Family weekend

Mergaitei vardu Emili trūksta tėvų priežiūros ir dėmesio. Jos mama Samanta yra labai užsiėmusi verslininkė. Tėtis Dankanas yra laimingas menininkas, kuris nemėgsta, kai kas nors jį trukdo.

Vieną dieną tėvai visiškai pamiršo apie savo dukters svarbias šokinėjimo per gumą varžybas. Padedama brolio ir sesers mergaitė paima įkaitais savo tėvus. Emili nori, kad jie vėl taptų tikra šeima ir skirtų daugiau dėmesio vienas kitam.

Filmą galite žiūrėti čia: http://gerifilmai.net/seimos-savaitgalis-family-weekend-n8025.html

Atgal į gamtą / Into the wild

Kristoferis MakKendlesas, kurį vaidina Emilis Hiršas, pabaigė universitetą ir tėvai iš jo tikisi tradicinio gyvenimo būdo, karjeros. Tačiau jaunuolis bodisi visuomenės materializmu veidmainiškumu, kontrole. Jis sunaikina visas savo kreditines korteles, santaupas perveda labdarai ir savo senu automobiliu niekam nepranešęs iškeliauja į laukinę gamtą. Dykumoje jo automobilį apgadina potvynis ir jis, sudeginęs paskutines santaupas, toliau keliauja autostopu.

Kristoferis pasivadina Aleksandru Supertrampu, sutinka įvairių įdomių žmonių, mėgaujasi laukine gamta. Galiausiai jis pasiekia savo svajonių tikslą – Aliaską. Ten jis aptinka apleistą autobusą ir jame įsikuria – jis maitinasi sumedžiotais paukščiais ir graužikais, gėrisi gamta, rašo dienoraštį.

Kristoferis galiausiai supranta, kad tikras džiaugsmas yra tas, kuriuo gali pasidalinti su kitais, ir nusprendžia grįžti į civilizaciją. Tačiau jis atranda, kad upė, kurią kirto ateidamas, dabar smarkiai patvinusi, todėl priverstas grįžti.

Jis kenčia nuo bado, o vėliau apsinuodija uogomis ir galiausiai…

O labiausiai intriguoja tai, kad filmas paremtas tikra istorija.

Filmą galite žiūrėti čia: https://filmux.org/2834-atgal-i-gamta-into-the-wild-2007.html

50 pavasarių / Aurore

Aurorai – penkiasdešimt, tačiau moteris net nesiruošia apraudoti prabėgusių metų. Nesvarbu, kad yra išsiskyrusi, dukros pradeda gyventi savarankiškai, o karščio bangos vis primena, kad organizmas – nebe pirmos jaunystės.

Vieną dieną moteris sutinka jaunystės meilę ir jaunatviška energija, rodos, grįžta su kaupu. Bet ar tikrai įmanoma viską pradėti iš pradžių?

„50 Pavasarių“ – tai gyvenimo džiaugsmo kupina komiška prancūzų drama apie tikrąją brandą, kai laikas pamiršti darbus, nesėkmes, tuščias ambicijas ir pradėti džiaugtis svarbiausiais dalykais – šeima, draugais ir meile.

Filmą galite žiūrėti čia: https://vodlocker.nl/870-fifty-springtimes-watch-online-hd.html

Juodoji gulbė / Black Swan

Šis filmas šokiruoja. Gundo. Erzina. Skatina. Moko. Jaudina. Ir žavi.

Originalių idėjų nestokojantis Darrenas Aronofsky (“Rekvijem sapnui”, “Fontanas”, “Imtynininkas”) gundys ir šokiruos su paranojišku psichologiniu trileriu, kuriame magišką šokio grožį užgožia vaidmens trokštančių atlikėjų liguistas pasiaukojimas dėl garbės ir šlovės.

Pasaulinį pripažinimą užsitarnavusiam teatrui diriguojantis meno vadovas pradeda naują sezoną išspirdamas iš darbo senstančią primabaleriną. Šokėjų jausmais manipuliuojantis, ištvirkęs, pasileidęs, žodžių į vatą nevynojantis choreografas (fenomenalus prancūzas Vincentas Casselis) rezga ambicingą planą novatoriškai pastatyti kultinį Piotro Čaikovskio baletą “Gulbių ežeras”. Jis siekia, kad ta pati šokėja įspūdingame spektaklyje įkūnytų abu svarbiausius vaidmenis: naivią, nekaltą, pažeidžiamą Baltąją gulbių karalienę ir jausmingą, aistringą, gundančią Juodąją gulbę.

Geriausią karjeros vaidmenį sukūrusi Natalie Portman virtuoziškai transformuojasi į šokiams beprotiškai atsidavusią perfekcionalią baleriną Niną. Jos griežtoji motina ragina galvoti vien tik apie baletą, negailėti savęs, pamiršti laisvalaikį ir kopti karjeros laiptais. Ninos psichologinės problemos užgroja aukščiausia nata, kai choreografas provokatorius į repeticijas pakviečia seksualią, lanksčią ir aistringą konkurentę Lilę (už šį vaidmenį ukrainietė Mila Kunis nusipelnė Venecijos kino festivalio prizo už geriausią jauno aktoriaus vaidybą). Tarp dviejų merginų įsiplieskia nenumaldomai emocinga dvikova, kai į sceną pasipila pavydas, seksas, narkotikai, alkoholis, ištvirkavimai ir košmariški sapnai.

Filmą galite žiūrėti čia: https://filmux.org/1389-juodoji-gulbe-black-swan-2010.html

 

2:22

2 valandos 22 minutės. Giedrą popietės dangų staiga perskrodžia akinantis šviesos blyksnis. Visi navigacijos prietaisai išeina iš rikiuotės. Du keleiviniai lėktuvai neišvengamai tuoj susidurs. Paskutinį akimirksnį patyręs aviadispečeris Dilanas suspėja išskirti maršrutus, tačiau nuo šios akimirkos jo gyvenimas nebebus kaip buvęs.

Beieškodamas atsakymų į savo klausimus, Dilanas sutinka paslaptingą merginą Sarą, su kuria kartu pavyksta atskleisti kraupias likimų susikirtimo paslaptis.

Filmą galite peržiūrėti čia: https://www.filmai.in/2-22-lietuviu-kalba

Melancholija/Melancholia

Prašmatniame savo vestuvių pokylyje jaunoji nuotaka Džastina (aktorė Kirsten Dunst) jaučiasi nelaiminga. Staigi jos nuotaikų kaita ir vis gilėjanti depresija kelia didelį nerimą mylinčiam vyrui ir puotą organizavusiai rūpestingai seseriai (aktorė Charlotte Gainsbourg). Po kelių dienų horizonte pasirodo link Žemės pavojingai artėjanti naujoji planeta Melancholija. Džastina tiksliai žino, kad planetų susidūrimo nepavyks išvengti ir niekam nepavyks išgyventi. Nelaukite jokios laimingos pabaigos. Trumpai Lars von Trier „Melancholija” – nepaprastai graži apokaliptinė drama apie neišvengiamą pasaulio pabaigą ir vienas iš geriausių ir prasmingiausių 2011 metų sezono filmų.
Larsas von Trieras pirmą kartą naudoja gausybę specialųjų vaizdo ir garso efektų, dėl kurių “Melancholiją” būtina žiūrėti pačiame didžiausiame įmanomame ekrane ir tobuliausią garso sistemą turinčioje salėje. Ankstesniuose danų režisieriaus filmuose niekuomet nesigirdėjo tiek daug muzikos. “Melancholijoje” jis didingai groja Richardo Wagnerio romantiškos operos “Tristanas ir Izolda” preliudiją.
Įspūdingiausią, drąsiausią ir emociškai sudėtingiausią savo vaidmenį sukūrusi Holivudo gražuolė Kirsten Dunst absoliučiai pelnytai gavo geriausios aktorės titulą 2011 m. Kanų festivalyje.

Filmą galite peržiūrėti čia: https://www.filmai.in/melancholija-lietuviu-kalba

Mašinistas/The Machinist

Trevoras Reznikas jau ištisus metus nemiega.Virtęs gyvu skeletu jis balansuoja ant sapno ir realybės ribos. Jis jau pavargo atskirunėdamas nuolatinius bauginančių košmarus ir keistų savo kasdienio gyvenimo įvykių. Tačiau pastaruoju metu jie įgauna vis baisesnes formas. Kad neišeitų iš proto, Trevoras turi išsiaiškinti, kas su juo darosi ir kas jis iš tiesų yra…

Filmą galite peržiūrėti čia: https://www.filmai.in/masinistas-lietuviu-kalba

 

UŽSLĖPTAS GROŽIS / COLLATERAL BEAUTY

Sėkmingą Niujorko reklamos agentūros vadovą Hovardą Inletą (aktorius Will‘as Smith‘as) ištinka tragedija: žūsta jo mažametė dukra. Negalėdamas pakelti skausmo, vyras atsiriboja nuo ankstesnio savo gyvenimo. Savo skausmą jis išlieja ant popieriaus. Vyras rašo laiškus trim, jo nuomone, svarbiausiems dalykams gyvenime: Meilei, Laikui ir Mirčiai. Hovardo draugai tuo tarpu nenuleidžia rankų ir sukuria planą, kaip padėti skausmo apimtam bičiuliui. Pagalbos ranką ištiesia ir atsiliepę paslaptingi jo laiškų adresatai: Meilė, Laikas ir Mirtis. Hovardas pamažu susitaiko su savo netektimi ir suranda savuosius atsakymus apie gyvenimo prasmę.

Filmą galite peržiūrėti čia: https://www.filmai.in/?story=Collateral+Beauty&subaction=search&do=search&search_start=&result_from=&result_num=

 

Mano vaivorų naktys / My blueberry nights

Šioje juostoje kaip aktorė debiutavo aksominio balso dainininkė Norah Jones. „Mano vaivorų naktys“ – romantiškas filmas apie Elizabet, mėginančią atsitiesti po bjauraus skyrybų proceso. Jos klausytoju tampa rusų kavinėje Niujorke dirbantis Džeremis iš Mančesterio. Tačiau tam, kad Elizabet iš tiesų įvertintų vaivorų pyragu kavinėje prekiaujantį ir, paliktus lankytojų raktus renkantį Džeremį, jai teks keliauti per visą Ameriką. Iki legendinio bučinio, kuriam nufilmuoti prireikė 95 dublių.

Filmą galite žiūrėti čia: https://www.filmai.in/mano-vaivoru-naktys-lietuviu-kalba

Danų mergina / Danish girl

Trečiojo praėjusio amžiaus dešimtmečio pradžia. Kopenhagoje gyvenanti dailininkė Gerda Wegener (aktorė Alicia Vikander) paprašo savo vyro Einaro (akt. Eddie‘is Redmayne‘as) papozuoti jos tapomam moters portretui. Vyras – taip pat dailininkas – sutinka. Sesijų metu vilkėdamas moteriškais rūbais, Einaras pamažu supranta, kad gamta suklydo, leisdama jam gimti vyru. Nes jis yra moteris, įkalinta vyro kūne. Nebegalėdamas ilgiau kęsti psichologinių kančių, Einaras ryžtasi vienai pirmųjų pasaulyje lyties keitimo operacijų. Nors ir skaudančia dėl prarandamo vyro širdimi, Gerda pasiryžta visapusiškai palaikyti mylimą žmogų.

Pagal tikrą istoriją sukurtas filmas pasakoja daugybės fizinių ir psichologinių jėgų pareikalavusią Einaro Wegener‘io transformaciją į moterį, istorijoje žinomą Lilės Elbe vardu.

Filmą galite žiūrėti čia: https://filmux.org/xfsearch/actor/Eddie+Redmayne/

 

Mano geriausio draugo vestuvės / My best friend’s wedding

Pamokanti, linksma ir liūdna istorija apie meilės trikampį. Tokia, kokių pasitaiko gyvenime. Kai myli tą, kuris myli tave, bet… dar labiau myli kitą.

Filmą galite žiūrėti čia: https://www.filmai.in/mano-geriausio-draugo-vestuves-lietuviu-kalba

Mes iškeliaujame / Away we go

Trisdešimtmečių pora pagaliau sulaukė didžiojo stebuklo. Netrukus jiems gims vaikas. Todėl tėvai iškeliauja ieškoti naujo namo, kuriame galėtų apsigyventi po kūdikio gimimo. Šioje kelionėje jie sutinka daugybę keisčiausių žmonių.

Poros sutikti (ne)pažįstami vienaip ar kaip nesusitvarko su tėvyste, tačiau ne dėl vaikų kaltės. Mažieji yra tiesiog mediumas, per kurį pasireiškia įvairiausios (ir labai gilios) asmenybės problemos.

Filmas paskatina susimąstyti, kad visų problemos yra skirtingos, bet nereikia jų išsigąsti, nukeldinėti ar lengva ranka numoti. Tuo labiau kelti klausimą, kam tie vaikai, kai turi karjerą? Reikia tiesiog išdrįsti žengti pirmą žingsnį ir nebijoti gyvenimo pokyčių, kurie tik padės jums augti.

Filmą galite žiūrėti čia: https://filmux.org/8170-mes-iskeliaujame-away-we-go-2009.html

Niujorko šešėlyje/The Place Beyond the Pines

Naujojoje Dereko Cianfrance‘o kriminalinėje dramoje pagrindinius vaidmenis atlieka Ryanas Goslingas, Bradley Cooperis ir Eva Mendes. Pirmoje filmo dalyje pasakojama apie motociklininką kaskadininką Liuką (R. Goslingas), kuris dėl bandymo apiplėšti banką papuola į ambicingo policininko nemalonę. Liukas susitaiko su buvusia mergina Romina (Eva Mendes) ir sužino, kad tapo tėvu. Norėdamas išlaikyti naują šeimą, vaikinas baigia kaskadininko karjerą ir pradeda plėšti bankus, tačiau kelią jam pastoja policininkas (Bradley Cooperis). Filmo istorija apima penkiolika metų, o šiomis dienomis gyvenančius du jaunuolius persekioja jų tėvų padarytos nuodėmės. Tai istorija su netikėtais posūkiais, kurios svarbiausios temos – kerštas, prisiminimai ir likimas.

Filmą galite peržiūrėti čia: https://www.filmai.in/niujorko-seselyje-lietuviu-kalba

Kelionė/The Way

Nuostabi istorija apie šeimą, draugus ir iššūkius, su kuriais susiduriame nuolatos kintančiame ir sudėtingame pasaulyje. Amerikiečių gydytojas Tomas atvyksta į Prancūziją pasiimti sūnaus palaikų. Jis žuvo piligrimų žygyje per audrą. Užuot grįžęs namo, Tomas nusprendžia tęsti sūnaus kelionę ir netikėtai atranda skirtumą tarp gyvenimo, kurį pasirenkame, ir gyvenimo, kurį iš tiesų reikia gyventi…

Filmą galite peržiūrėti čia: https://www.filmai.in/kelione-lietuviu-kalba

 

Vaikystė/Boyhood

Nebanalių romantinių pasakojimų mėgėjai neabejotinai žino unikalų du dešimtmečius besitęsiantį projektą, kuriame vaidina Julie Delpy ir Ethan‘as Hawke‘as: 1995 m. filmą „Prieš saulėtekį“, 2004-ųjų „Prieš saulėlydį“ ir 2013 m. „Prieš vidurnaktį“. Šiose trijose juostose pasakojama dviejų netikėtai susitikusių įsimylėjėlių gyvenimo istorija. Natūraliai sendami aktoriai istorijai suteikia nepakartojamo autentiškumo.

Šios trilogijos režisierius Richard‘as Linklater‘is su nauju savo filmu „Vaikystė“ žengia dar toliau. Juosta pasakoja Meisono istoriją – nuo penkerių iki 18 metų. Pradėtas filmuoti 2002-aisiais, filmas seka tų pačių veikėjų gyvenimus ištisus vienuolika metų. Pagrindinio vaidmens atlikėjas aktorius Ellar‘as Coltrane‘as tiesiogine prasme užaugo priešais kino kamerą. Kai filmas buvo pradėtas kurti, jam buvo septyneri, dabar – devyniolika. Atitinkamai auga bei sensta ir visi kiti filmo aktoriai.

Unikalus kino projektas leidžia visiškai kitu žvilgsniu pamatyti kiekvienam įprastą ir, atrodytų, paprastą (ar net nuobodų) šeimos gyvenimą.

Filmą galite peržiūrėti čia: https://www.filmai.in/vaikyste-lietuviu-kalba

 

Švyturys tarp dviejų vandenynų/The Light Between Oceans

Pasibaigus Pirmajam pasauliniam karui, nuo mūšių žiaurumo pavargęs Tomas (aktorius Michael‘as Fassbender‘is) įsidarbina nuošalioje Australijos saloje, švyturio prižiūrėtoju. Atšiaurios vandenyno bangos ir visiška vienatvė guodžia apmirusią Tomo sielą, kuri, kaip jam rodos, niekuomet nebeatsigaus. Tačiau vieną dieną, nuplaukęs į žemyną su reikalais, Tomas sutinka gražuolę Izabelę (akt. Alicia Vikander) ir vėl pajunta gyvenimo džiaugsmą.

Po netrukus iškeltų vestuvių laimingi jaunieji vienui vieni gyvena saloje, o iki pilnos laimės jiems trūksta tik kūdikio. Deja, šis palieka savo tėvus per anksti. Gedulo bedugnėje, pasisukus vėjams, į salos pakrantę vandenyno bangų atplukdytoje valtyje sutuoktiniai randa verkiantį kūdikį – nuostabaus grožio mergaitę. Tomas pasiryžęs susisiekti su policija, kad ši imtų ieškoti mergaitės tėvų, tačiau motinystės instinkto užvaldyta Izabelė įtikina vyrą, kad tai – dangaus dovana jiems, atsakymas į visas jų maldas ir troškimus. Beprotiškai mylėdamas savo žmoną, Tomas nusileidžia ir priima svetimą kūdikį į savo šeimą. Tačiau nė vienas jų net neįtaria, kokios bus šio sprendimo pasekmės.

Filmą galite peržiūrėti čia: https://www.filmai.in/svyturys-tarp-dvieju-vandenynu-lietuviu-kalba

 

Tortas/Cake

Klerė Simons – nemaloni, bet žavi paramos grupės narė. Dėl padidėjusių jos lėtinių skausmų po nelaimės ir dar vienos narės savižudybės ji tampa tiesiog nepakenčiama, todėl yra išmetama iš grupės. Po šio įvykio ji bando atskleisti Ninos (buvusios grupės narės) savvižudybės detales, pradeda plėtoti skaudžius santykius su jos vyru, pati kovodama su savo asmenine šeimos tragedija.

Filmą galite peržiūrėti čia: https://www.filmai.in/tortas-lietuviu-kalba

Paslėptos figūros/Hidden Figures

Filmas paremtas tikra istorija! Apie mažai žinomą JAV istorijos dalį pasakojantis filmas, kuriame rodoma, kaip juodaodė mokslininkė (akt. Taraji P. Henson) ir jos kolegos apskaičiavo skrydžio trajektoriją, leidusią JAV apskraidinti pirmąjį savo astronautą aplink Žemę.

Filmą galite peržiūrėti čia: https://www.filmai.in/pasleptos-figuros-lietuviu-kalba

Nepaisant nieko/Mein Blind Date mit dem Leben

Istorija, pagrįsta realiais įvykiais, apie talentingą jauną žmogų, kuris svajoja apie stažuotę labiausiai prestižiniame Miuncheno viešbutyje. Niekas, net staigaus regėjimo susilpnėjimas, kurį jis saugo slaptai, neužkirs jam kelio. Šiek tiek sėkmės, draugų pagalbos ir tikėjimas savimi – tai jo sėkmės receptas.

Filmą galite peržiūrėti čia: http://gidonline.club/2017/06/nesmotrya-ni-na-chto/

 

Skilimas/Split

Kevinas (aktorius James‘as McAvoy‘us) pagrobia ir savo namo rūsyje įkalina tris jaunas merginas. Belaisvės pamažu sužino siaubingą tiesą: jos susipažįsta su skirtingomis Kevino kūne gyvenančiomis asmenybėmis. O jų yra net 23: nuo savim pasitikinčio vyro iki geraširdžio berniuko, nuo naivios merginos iki sofistikuotos moters. Tikrasis siaubas prasideda, kai iš jų visų ima formuotis 24-oji, save įvardijanti „Žvėrimi“. Tačiau net ir kiekvienas netikėtas Kevino asmenybės virsmas žiūrovo neparuoš kvapą gniaužiančiam galutiniam siužeto posūkiui.

Filmą galite peržiūrėti čia:  https://www.filmai.in/skilimas-lietuviu-kalba

Gražuolė ir Pabaisa/Beauty and the Beast

1740-aisias prancūzų rašytoja Gabrielle-Suzanne de Villeneuve parašiusi pasaką „Gražuolė ir pabaisa“ turbūt net nesvajojo, kad ši istorija gyvuos šimtmečius.
Bela (akt. Emma Watson) – miela ir kilniaširdė mergina, kuriai brangiausias pasaulyje yra jos tėtis. Šiam pakliuvus į bėdą, mergina nė nesusimąsčiusi ryžtasi pasiaukoti ir tapti Pabaisos (akt. Dan Stevens) įkaite prabangiuose jo rūmuose.
Nepaisant iš pradžių tarp jų tvyrojusio nepasitikėjimo ir baimės, Bela pamažu pradeda pažinti tikrąjį Pabaisos grožį – po siaubinga išore slypinčią didžiulę ir mylinčią jo širdį.
Tačiau vos tik jiems susidraugavus, Pabaisai iškyla mirtinas pavojus – gražuolės Belos gelbėti atvyksta medžiotojas Gastonas (akt. Luke Evans), kuris gailesčio nejaučia niekam…
Naujojoje „Disney“ studijos ekranizacijoje šįkart susipina klasikinė istorija ir pažangiausios šiuolaikinės technologijos, tad kompiuteriu sukurti magiški personažai atrodys tarsi gyvi.
Nuostabūs kostiumai, kerinti muzika, kurią sukūrė net aštuonių „Oskarų“ laureatas, kompozitorius Alanas Menkenas, ir nemari tikrosios meilės istorija užburs ir didelius, ir mažus.

Filmą galite peržiūrėti čia: https://www.filmai.in/grazuole-ir-pabaisa-lietuviu-kalba/27555

Apdovanotasis/Gifted

Frenkas Adleris vienišas vyras, auginantis savo dukterėčią Merę. Merei pradėjus lankyti mokyklą išryškėja jos neįtikėtini gabumai matematikai. Frenkas trokšta, kad jo dukterėčia gyventų normalų gyvenimą, tačiau pasirodžius jos močiutei viskas apsiverčia aukštyn kojomis. Frenkas stoja prieš Merės močiutę, kad mergaite gyventų normalų gyvenimą, kokio neturėjo jos mama.

Filmą galite peržiūrėti čia: https://www.filmai.in/apdovanotasis-lietuviu-kalba

Zoologijos sodo prižiūrėtojo žmona/The Zookeeper’s Wife

Varšuvos zoologijos sodo užuomazgų galima atrasti dar XVII amžiuje, kuomet paprastiems žmonėms būdavo atveriamos didikų privačių žvėrynų durys. Oficialiai zoologijos sodas Lenkijos sostinėje buvo atidarytas 1928 m. kovo 11 dieną ir tų pačių metų pabaigoje jo direktoriumi tapo Janas Žabinskis. Tačiau tikrąja sodo siela, gyvūnus mylėjusia kaip savo pačios vaikus, buvo jo žmona Antonina.

Visą ketvirtąjį praėjusio amžiaus dešimtmetį Antonina ir Janas (aktoriai Jessica Chastain ir Johan‘as Heldenbergh‘as) puoselėjo zoologijos sodą, augino savo pačių sūnų ir mėgavosi gyvenimu. Svajonė į šipulius sudužo 1939-ųjų rugsėjo 1-ąją, Vokietijai įsiveržus į Lenkiją ir pradėjus Antrąjį pasaulinį karą. Tačiau tikrasis siaubas buvo dar prieš akis. Netrukus prasidėjus žydų areštams, geraširdė Antonina daugybę savo namų užkaborių pavertė patikima slėptuve areštuotųjų vaikams. Slepiamųjų skaičiui artėjant prie 300, išgyventi darėsi vis sunkiau. Kiekvienas garsas, kiekvienas krepštelėjimas, kostelėjimas ar verksmas galėjo atkreipti nuolat aplink marširuojančių nacių dėmesį.

Ypatingą pavojų kėlė nuolat Žabinskių namuose laiką leidžiantis Berlyno zoologijos sodo vadovas Lucas Hekas (akt. Daniel‘ius Brühl‘is). Tikėdamasis su nacių pagalba pasigrobti Varšuvoje gyvenančių gyvūnų, jis atrado kur kas labiau geidžiamą grobį – Antoniną. Sulig kiekviena diena įtampa vis labiau augo, tačiau dariusi tai, ką reikėjo daryti, Antonina Žabinska sugebėjo išgyventi ir pasirūpinti visais, kurie glaudėsi jos namuose – zoologijos sode.

Filmą galite peržiūrėti čia: https://www.filmai.in/zoologijos-sodo-priziuretojo-zmona-lietuviu-kalba

Šilkas / Silk

1862 metais Prancūzijos kaimo mero sūnui Herve, verslininkas Baldabiou pasiūlo važiuoti į Afriką, kad atneštų sveikus šilkaverpių vikšro kiaušinius jo gamyklai. Herve iš pradžių susituokia su mylima nuotaka Helena ir tik tada išvyksta į ilgą kelionę. Vyrui pasiseka, randa tai, ko jo buvo prašyta ir tada jis (Herve) vėl pakviečiamas važiuoti, tik jau į kitą kelionę. Ši kelionė pakeičia jo gyvenimą. Jis įsimyli…

Filmą galite peržiūrėti čia: https://www.filmai.in/silkas-lietuviu-kalba

Zils Marijos debesys / Clouds of Sils Maria (2014)

Marija Enders pradėjo sėkmingą teatro aktorės karjerą būdama aštuoniolikos. Milžiniško dėmesio sulaukusioje pjesėje ji suvaidino Sigridą – jauną, ambicingą ir žavią merginą, privedančią gerokai vyresnę savo darbdavę Heleną prie savižudybės. Praėjus dvidešimčiai metų Marija gauna pasiūlymą dar kartą vaidinti šiame spektaklyje, tik šįkart jai tenka kitas – Helenos – vaidmuo, o naująja Sigrida tampa skandalingoji Holivudo žvaigždė Džoana. Zils Marijoje, Alpių miestelyje, aktorė pradeda ruoštis spektakliui, tačiau, susitikusi Džoaną, netikėtai pasijaučia taip, lyg prieš akis matytų kerintį savo pačios jaunystės atspindį…

Filmą galite peržiūrėti čia: http://filmux.eu/filmai/7784-zils-marijos-debesys-clouds-of-sils-maria-2014-online.html

Pasivaikščiojimas debesyse / A Walk in the Cloud

Viktorija ir Polas (akt. Keanu Reeves) susitinka autobuse. Ką tik iš karo grįžęs vaikinas apgina žavią merginą nuo dviejų įkyruolių. Už tai jį išlaipina. Pasirodo, kad visai netoli Viktorijos namų. Kaip tik ją, eidamas takeliu, ir susitinka Polas.
Viktorija prisipažįsta bijanti eiti namo, nes po romano su savo mokytoju ji pastojo, o jos tėvas už tai dabar gali ją net užmušti. Tačiau abu netikėtai susitikę jaunuoliai suranda išeitį. Polas turi apsimesti Viktorijos vyru, kiek su ja pagyventi, o po to neva išsiskirti.
Tačiau jų tokius praktiškus planus netikėtai sugriauna meilė…

Filmą galite peržiūrėti čia: https://www.filmai.in/pasivaiksciojimas-debesyse-lietuviu-kalba

 

Tarnaitės istorija / The Handmaid’s Tale

Veiksmas vyksta Gilejade – totalitarinėje bendruomenėje, anksčiau buvusioje Jungtinių Amerikos Valstijų dalimi. Gilejadą valdo fundamentalistinis režimas, moteris laikantis valstijos nuosavybe bei išgyvenantis aplinkosauginę krizę ir smarkiai krentantį gimstamumą. Beviltiškai bandant padidinti nuniokoto pasaulio populiaciją, kelios likusios vaisingos moterys yra laikomos seksualinėje vergovėje. Viena iš šių moterų, Ofreda, yra pasiryžusi išgyventi siaubingame pasaulyje ir surasti iš jos atimtą dukrą.

Filmą galite peržiūrėti čia: https://www.filmai.in/tarnaites-istorija-pirmas-sezonas-lietuviu-kalba

Pašiūrė / The Shack

Gedintis vyras gauna paslaptingą asmeninį pakvietimą susitikti su Dievu vietoje, pavadintoje “Pašiūrė”.

Filmą galite peržiūrėti čia: https://www.filmai.in/pasiure-lietuviu-kalba

Memento

“Memento” – tai išskirtinis filmas, kokio dar niekas niekuomet nebuvo sukūręs. Visas šio filmo unikalumas pasižymi tuo, kad jis prasideda pačioje pabaigoje (finale) ir režisierius pasuka tolesnius įvykius atgal, t.y. į pradžią – pagrindinis herojus stengiasi prisiminti netolimą praeitį ir išsiaiškinti, kas, kaip, kodėl, už ką nužudė jo žmoną ir nuo ko prasidėjo visas šis konfliktas. Jis mažais žingsneliais artėja į visų įvykių, kurių pabaiga jau yra aiški, pradžią (užuomazgą). Kiekvienas jo atsimintas faktas parodomas 3-8 min. trukmės segmentais, iš kurių yra sudėliotas visas filmas (kiekvienas segmentas prasideda tuo, kuo baigėsi ankstesnis).

Filmą galite peržiūrėti čia: https://www.filmai.in/memento-lietuviu-kalba

Šindlerio sąrašas / Schindler’s List

Septyniais “Oskarais” įvertintas kino meistro Stiveno Spilbergo filmas, jau tapęs legenda. Oskaras Šindleris tikėjo esąs gudrus ir apsukrus verslininkas, todėl Antrasis pasaulinis karas jam turėjo suteikti galimybių praturtėti. Jo fabrikuose dirbo tik žydai – pigi darbo jėga, su kuria galima daryti ką tik nori. Tačiau netikėtai Oskaras visiškai pasikeitė – tūkstančiams žydų išgelbėjo gyvybę…

Filmą galite peržiūrėti čia: https://www.filmai.in/sindlerio-sarasas-lietuviu-kalba

Mommy / Mamytė

Keturiasdešimt šešerių motina Diana, vadinama Di (tai – ketvirtasis aktorės Anne Dorval vaidmuo Xavier Dolano filmuose), jau trejus metus našlė. Ji nusprendžia pati rūpintis sūnumi Styviu, kuris kenčia nuo dėmesio trūkumo ir hiperaktyvumo sutrikimo sindromo (ADHD).

Anksčiau vaikinas leido laiką specialiose įstaigose. Po kiekvieno incidento Di skuba numalšinti kilusį chaosą ir užglaistyti nesklandumus. Bet jos kantrybė taip pat ne geležinė. Būtent tokiu sunkiu momentu Diana sutinka drovią ir iš depresijos išsikapsčiusią kaimynę Kailą (tai – trečiasis aktorės Suzanne Clement vaidmuo Xavier Dolano filmuose).

Dėl nervų išsekimo atostogų išleista mokytoja mielai priima pasiūlymą prižiūrėti Styvį. Keistoji trijulė susidraugauja ir pamažu atranda harmoniją bendrame naujame gyvenime.

Filmą galite žiūrėti čia: https://www.filmai.in/mamyte-lietuviu-kalbahttps://www.filmai.in/mamyte-lietuviu-kalba

Viki, Kristina, Barselona / Vicky Cristina Barcelona 

Neabejotinai smagiausias ir erotiškiausias kino veterano iš Niujorko Woody Allen filmas. Nuostabaus grožio Barselonoje kultinis režisierius sukūrė teisingą ir lengvą komediją, kurią sušildo romantiška aplinka, meilės daugiakampiai, atsipalaidavusios merginos, viliojimo lovon meną įvaldęs dailininkas, karšti bučiniai, linksmi nesusipratimai ir ironiškas moralas.

Seksualioji gundytoja Scarlett Johansson, pragmatiškoji britė Rebecca Hall, elegantiškasis ispanas Javieras Bardemas ir nevaržomą chaosą provokuojanti Penelope Cruz dovanoja nepamirštamą ir iš tiesų juokingą aistringiausių jausmų fiestą, kurioje intrigą palaiko meistriškai parašyti taiklūs Woody Allen dialogai. Jis padovanojo tikrą meilės giesmę Katalonijos sostinei Barselonai ir kino juostoje šį miestą pristatė tokiais meniškais vaizdais, kad iš karto po seanso gimsta neišvengiamas noras ten apsilankyti.

Aukščiausios klasės vaidmenimis tiesiog neįmanoma nesižavėti, o patyrusio scenaristo tekstai kaip visuomet spinduliuoja įžvalga, gyvenimo ironija ir dviejų skirtingų kultūrų išmanymu. Režisierius leidžia improvizuoti 14 metų kartu nedirbusiam geidžiamiausių ispanų duetui, o Javieras Bardemas ir Penelopė Cruz atsilygina pasakišku išradingumu. Netikėčiausiais momentais jie pamiršta anglų kalbą ir prabyla ispaniškai, taip sukurdami puikiai suveikiantį pokštą. „O dabar pakartok visa tai angliškai… ”

Filmą galite žiūrėti čia: https://filmux.org/4821-viki-kristina-barselona-vicky-cristina-barcelona-2008.html

Tobuli melagiai / Perfect strangers

Šis filmas nepalieka abejingų. Nacionaliniu fenomenu vadinama ir gausybę bilietų Italijos kino teatruose pardavęs filmas užduoda paprastą klausimą: kaip gerai pažįstate savo geriausią draugą ar vyrą (žmoną)?

Eva ir Roko ruošia vakarienę, į kurią pakviečia rūšinio vyno ekspertus Lele ir Karlotą bei neseniai susituokusius Bianką (viena garsiausių italų aktorių Alba Rohrwacher) ir Kosimo. Jų vienišius bičiulis Bepė buvo pasižadėjęs pagaliau pristatyti šį vakarą savo sužadėtinę, bet paskutinę minutę atšaukia ketinimus dėl mylimąją užklupusios ligos.

Tam, kad vakaras neprailgtų, Eva pasiūlo žaidimą: visi mobilieji telefonai sugula ant vaišių stalo, kiekviena SMS žinutė perskaitoma girdint kompanijai, į kiekvieną skambutį atsiliepiama įjungus garsiakalbį. Paprasta ir aišku.

Intriguojančio žaidimo tikslas – įrodyti, kad nė vienas neturi ko slėpti. Tačiau argi taip būna?

„Mobilusis telefonas yra tarsi mūsų „juodoji dėžė“, – intriguoja filmo režisierius.

Filmą galite žiūrėti čia: https://www.filmai.in/tobuli-melagiai-lietuviu-kalba

Pėdsakai / Tracks

Filmas paremtas tikra Robyn Davidson istorija. Ši moteris kartu su šuneliu ir keturiais kupranugariais nukeliavo 2700 km Australijos dykuma iki Indijos vandenyno.

Charizmatiškas „New Yorker“ bei „National Geographic“ fotografas Rikas atvyksta iš kito pasaulio krašto, kad užfiksuotų šią išskirtinę kelionę laukine gamta. Robyn (Mia Wasikowska) tik dėl kelionei reikalingų pinigų sutinka, jog jaunas vyriškis ją fotografuotų.

Moteriai nepatinka, jog Rikas kišasi į jos atsiskyrėlišką gyvenimą, tačiau ilgainiui šių skirtingų žmonių komplikuoti santykiai perauga į stiprią draugystę.

Kelionė buvo tikras Robyn fizinių ir emocinių galių išbandymas. Moteris suvokė, jog norėdama sugrįžti į gyvenimą kartais turi visiškai nuo jo atitrūkti.

Filmą galite žiūrėti čia: http://moviex.org/filmai/3907-pedsakai-tracks-2013-online.html

Kalnas tarp mūsų / The mountain between us

Kas būtų, jei tavo gyvenimas priklausytų nuo nepažįstamojo?

Nepavykus gauti bilietų į skrydį, du labai skubantys, bet vienas kito visiškai nepažįstantys žmonės sumano gudrybę – kartu išsinuomoti mažytį lėktuvėlį. Planas pavyksta – jiedu jau skrenda virš vaizdingų kalnų ir, staiga lėktuvas it akmuo sminga žemyn.

Lėktuvo pilotas žūsta, tačiau abu keleiviai lieka gyvi. Gyvi, bet vienui vieni snieguotojoje ir atšiaurioje kalnų apsuptyje.

Supratę, kad niekas nežino, kur jiedu pradingo ir, kad pagalbos jie nesulauks, du nepažįstamieji – vyras ir moteris, leidžiasi į sudėtingą kelionę speigo kaustomais kalno pakraščiais. Nepakeliamas šaltis, avarijos traumos, laukiniai žvėrys ir senkančios jėgos – kova už išlikimą bus itin nuožmi.

Tai kraują stingdanti išlikimo atšiaurioje gamtoje istorija, kurioje susipina dviejų vienas kito nepažįstančių žmonių likimai.

Filmas sukurtas pagal rašytojo Charles Martin to paties pavadinimo romaną. Nuotykių ir snieguotų kalnų kupinoje dramoje vaidina Holivudo žvaigždės – „Oskaro” laureatė Kate Winslet ir „Auksinio gaublio” laimėtojas Idris Elba.

Filmą galite žiūrėti čia: https://www.filmai.in/kalnas-tarp-musu-lietuviu-kalba

Pasiklydę vertime / Lost in translation

Ar jums pažįstamas jausmas, kad esate visiškai vieniši dideliame margame mieste, kad esate pavargę net nuo savo draugų, viskuo nusivylę ir vienintelis dalykas, kurio norite – kad jus kas nors surastų…

Holivudo aktorius veteranas Bobas (akt. Bill Murray) atvyksta į Japonijos sostinę Tokiją filmuotis viskio reklaminiame klipe. Jis to daryti nelabai nori, tačiau honoraras išties per solidus, kad atsisakytum. Tolimoji kelionė vyriškiui bus naudinga dar ir tuo, kad jis senokai norėjo pailsėti nuo savo šeimos. Bobas išgyvena didžiulę krizę – jis pats nežino ko nori, pamiršta net beprotiškai mylimų vaikų gimtadienius, jaučiasi pavargęs nuo žmonos, negali užmigti ir yra labai nusivylęs gyvenimu.

Tame pačiame Tokijaus viešbutyje apsistojusi ir jauna mergina Šarlotė (akt. Scarlett Johansson), kuri čia atvyko palaikyti kompaniją komandiruotėje esančiam vyrui Džonui (akt. Giovanni Ribisi). Šis dirba fotografu ir visą laiką leidžia nesibaigiančiose fotosesijose.

Šarlotė dažniausiai lieka ištisas dienas visiškai viena viešbutyje. Kalbėdama telefonu draugei ji prisipažįsta nieko nebejaučianti savo sutuoktiniui ir abejojanti ar tik nepadarė lemtingos klaidos. Ji ką tik baigusi studijas universitete, tačiau nežino, ko nori iš gyvenimo. Gyvenimo prasmės ji ieško nagrinėdama ikebanas, klausydamasi kompaktinių plokštelių su patarimais, kaip gyventi ar tiesiog stebėdama žmones gatvėje.

Bobas ir Šarlotė vis atsitiktinai susitinka viešbučio lifte, bare, fojė, koridoriuose. Nepaisydami solidaus amžių skirtumo, jie stengiasi pamiršti asmenines problemas, pradeda bendrauti, aptarinėti pačius įvairiausius dalykus, tokius kaip meilė, laimė ar gyvenimo prasmė. Tarp vyro ir merginos užsimezga stiprus dvasinis ryšys.

Dviems vienišiems, bet ne laisviems žmonėms, ši platoniška draugystė, ilgi pokalbiai vakarais, karaokė, vaikštinėjimas po nepažįstamą didžiulį miestą, kuriame beveik niekas nekalba angliškai, padeda pabėgti nuo gyvenimo beprasmybės jausmo.

Dvi šiame gyvenime pasiklydusios ir pasimetusios sielos suranda viena kitą. Bet jie abu Tokijuje apsistoję tik trumpam…

Filmą galite žiūrėti čia: http://moviex.org/filmai/7415-pasiklyde-vertime-lost-in-translation-2003-online.html

Monako Princesė/Grace of Monaco

Monako Princesė/Grace of Monaco
Tai biografinė istorija apie garsios Holivudo žvaigždės Greisės Kelly gyvenimą. Ši moteris buvo tapusi Monako kunigaikštystės princese. Filme pasakojama apie jos nelaimingą santuoką su Monako princu Raineriu III. Tuo metu tarp Prancūzijos ir Monako buvo labai įtempti santykiai. Dėl šių dviejų šalių nesutarimų 1960 metais Prancūzijos karinės pajėgos įsiveržė į kunigaikštystės valdas.

Filmą galite peržiūrėti čia: https://www.filmai.in/monako-princese-lietuviu-kalba

 

Twice Born/Gimę mylėti

Emocingos, romantiškos, sentimentalios melodramos veiksmas apjungia du laikotarpius – laisvą, saulėtą šiandieną Italijoje ir buvusią Jugoslaviją išskaidžiusį siaubingą karą Balkanų regione.
Romoje gyvenančiai ir laimingai ištekėjusiai Gemai (aktorė Penelope Cruz) ramybės neduoda nuolat sugrįžtantys išgyventos praeities prisiminimai. Juos dar sykį atnaujina telefono skambutis iš Sarajevo. Senas jaunystės draugas Gojko (aktorius Adnanas Haskovičius) pakviečia aplankyti į Bosnijos sostinę ir sudalyvauti parodos atidaryme. Gema išvyksta į kelionę su paaugliu sūnumi, kuriam ilgai kaupėsi papasakoti visą tiesą apie tėvą. Buvusio meilužio užfiksuotos nuotraukos iš karo zonos ir Sarajevo apgulties kaip tik eksponuojamos parodoje.
Prieš pat 1984 m. Žiemos Olimpines žaidynes Sarajeve italų studentė Gema atsitiktinai susipažino su jaunu, energingu, nenustygstančiu vietoje ir aplink pasaulį keliaujančiu amerikiečiu fotografu Diego (aktorius Emilis Hirchas). Nuo pat pirmo žvilgsnio jie pajuto abipusę simpatiją, kuri greitai peraugo į aistringą, magišką ir tobulą visais atžvilgiais meilę. Gema ir Diego jautėsi nepaprastai laimingi, kol graži moteris užsimanė susieti gilius santykius ir susilaukti vaikelio. Atvykėlis iš užjūrio dar nebuvo pasiruošęs įsipareigoti, nes pirmiausiai svajojo daug ką išbandyti. Jų ryšys pasisuko neįtikėtina ir nenuspėjama kryptimi, o kaip tik tuo momentu prasidėjo karas. Siaubingi, tragiški ir absurdiški incidentai blaškė, vėl sujungdavo ir išskirdavo nepasiruošius rimtiems išbandymams įsimylėjėlius, kurie nuolat susitikdavo žaismingai nusiteikusių Bosnijos menininkų, filosofų, poetų bendruomenėje.Dabar Gema apkabina į glėbį nepamirštamos meilės vaisių jau 16-metį Pietro (vaidina režisieriaus ir scenarijaus autorės sūnus Pietro Castellitto), stengiasi kuo greičiau užtrenkti praeities duris ir paleisti prisiminimus apie buvusį mylimąjį, kad nerami ir deganti širdis atsivertų naujam gyvenimo etapui. Be Diego.

Filmą galite peržiūrėti čia: https://filmux.org/3882-gime-myleti-twice-born-venuto-al-mondo-2012.html

Mergina, verta milijono / Million Dollar Baby

31-erių metų Megė Fitdžerald (akt. Hilary Swank) svajoja tapti boksininke ir dalyvauti profesionalių varžybose. Misūrio valstijoje gyvenanti mergina nuo 13-os metų pradėjo dirbti padavėja, kad galėtų išlaikyti turtų niekuomet neturėjusią šeimą. Ji galvoja, kad tik kovos bokso ringe pakeis gyvenimo būdą, ir yra tvirtai įsitikinusi, kad gali būti gera boksininke.

Megė kreipiasi pagalbos į žinomą Los Andželo trenerį Frenkį Duną (akt. Clint Eastwood), kuris turi nuosavą sporto salę, mėgsta cituoti poeziją, kiekvieną rytą dalyvauja šventose mišios, o kiekvieną vakarą meldžiasi Dievui. Tokiu būdu jis net 23 metus atgailauja, kad nepavyksta surasti bendros kalbos su kadaise atstumta dukterimi.

Tačiau Frenkis kategoriškai atsisako konsultuoti ir ruošti svarbioms varžyboms Megę, nes ji pasirodo pernelyg mergaitiška. Patyrusio trenerio manymu, ši mergina tiesiog netinka sudėtingiems išbandymams bokso ringe ir negalės apsaugoti savęs.

Šiuo metu bokso specialistas išgyvena ne pačius geriausius laikus, nes jo prižiūrimi sportininkai Šarelis (akt. Anthony Mackie) ir Deindžeris (akt. Jay Baruchel) nepasižymi ypatingu talentu, o daugiausiai laiko skiria abipusių santykių aiškinimuisi. Tuo tarpu, perspektyvusis sunkiasvoris boksininkas Didysis Vilis (akt. Mike Colter) prieš prasidedant lemiamoms dvikovoms nusprendžia atsisakyti Frenkio paslaugų ir pasirenka kitą trenerį.

Ne vieną kartą atstumta Megė pradeda vis dažniau susitikinėti su buvusiu boksininku Edžiu Duprisu (akt. Morgan Freeman), kuris geriausiais karjeros metais buvo žinomas Skrapo pravarde. Bokso ringe sunkiai susižeidusiam vyrui dabar belieka tik dirbti savo geriausio draugo Frenkio sporto salės prižiūrėtoju.

Kai Megė vis dėlto įrodo, kad jai užteks noro, užsispyrimo ir talento tapti čempione, Frenkis ryžtasi dirbti jos treneriu ir vadybininku. Mergina pradeda kaupti jėgas, tobulinti bokso techniką ir lieti prakaitą alinančiose treniruotėse. Netrukus sunkus darbas atneša gerų rezultatų, nes Megė iškovoja vieną pergalę po kitos. Ji tikisi bokso ringe suremti kumščius su vokiečių kilmės sportininke Bile (akt. Lucia Rijker), kuri garsėja pravardė “Mėlynasis lokys” ir nešvaria taktika dvikovų metu.

Bendras tikslas nepaprastai suvienija trenerį veteraną Frenkį ir vis labiau tobulėjančią boksininkę Megę. Tačiau pačiu netikėčiausiu momentu džiaugsmą ir gražius planus nutraukia nelaukta tragedija, kuriai niekas nebuvo pasiruošęs…

Režisierius Clintas Eastwoodas labai tiksliai pastebėjo smulkmenas, o aktoriai viduje išgyveno ir mums perteikė visas emocijas. Galbūt kažkam filmas pasirodys pernelyg žiaurus, bet jei mergina ar kažkas kitas svajoja tapti bokso čempionu, vargu ar galima tikėtis lengvo ašarojimo ir laimingos pabaigos. Tai filmas, kurį turi pamatyti kiekviena tikslo siekianti moteris.

Filmą galite žiūrėti čia: http://moviex.org/naujausi-filmai/5732-mergina-verta-milijono-million-dollar-baby-2004-online.html

Vidurnaktis Paryžiuje / Midnight in Paris

„Vidurnaktis Paryžiuje” – 41-asis talentingojo W. Alleno filmas. Ši neprilygstama lyrinė komedija, tapusi Kanų festivalio numylėtine ir sužavėjusi net visko mačiusius veteranus, pasakoja apie žmonių svajones ir troškimus, skirtumus ir panašumus, praeitį ir dabartį…

Atostogų Paryžiuje metu rašytojas patenka į stebuklingąjį naktinio Paryžiaus pasaulį. Jis persikelia laiku ir sutinka visus garbinamus herojus: E. Hemingvėjų, S. Dali, S. Fitdžeraldą, P. Pikaso… visą XX a. pradžios genijų kompaniją.

Jauna pora – Džilas (akt. Owen Wilson) ir Inesa (akt. Rachel McAdams) – išvyksta atostogų į Paryžių drauge su Inesos tėvais. Džilas rašo scenarijus Holivudui, tačiau tylomis svajoja parašyti romaną. Tad jam šios atostogos galimybė pasisemti įkvėpimo tiesiai iš versmės: Paryžiuje gyveno ir kūrė daugybė menininkų ir rašytojų. Tuo tarpu Inesa – tipiška turistė amerikietė. Jai Paryžius tarsi didelis muziejus, kurį privalu aplankyti, ir egzotiška parduotuvė.

Džilas norėtų gyventi Paryžiuje. Inesa – tipiškame Amerikos pasiturinčiųjų priemiestyje. Jis kiekvienoje romantiškoje kavinukėje bando įsivaizduoti E. Hemingvėjų, geriantį vyną, ji – nori nusiaubti visus boutique.

Vieną vakarą Džilas pasivaikščiojimo po naktinį Paryžių metu pasiklysta. Jis prisėda ant laiptelių laikrodžiui mušant dvyliktą. Tą pačią akimirką prie Džilo sustoja senas Pegeot automobilis ir linksma kompanija pakviečia Džilą važiuoti kartu. Įsėdęs į automobilį, Džilas net nustėrsta iš netikėtumo: naujieji jo draugai – Skotas ir Zelda Fitdžeraldai (akt. Tom Hiddleston ir Alison Pill).

Nakties staigmenos neleidžia Džilui atsitokėti. XX a. pradžios įžymybės keičia viena kitą, o aplink liejasi džiazas ir vynas… Kitą naktį Džilas nusprendžia kartu pasiimti ir Inesą, parodyti jai „savo” Paryžių.

Tačiau Inesa įsitikinusi, jog sužadėtiniui pasimaišė protelis ir palieka jį vieną slampinėti po naktinį Paryžių. Kai laikrodis išmuša dvyliktą, vėl pasirodo senas Pegeot automobilis ir Džilas vėl atsiduria 1920-ųjų Paryžiuje.

Kaip ir naktį prieš tai, įžymybės keičia viena kitą: E. Hemingvėjus (akt. Corey Stoll), P. Pikaso (akt. Marcial Di Fonzo Bo), G. Štain (akt. Kathy Bates), S. Dali (akt. Adrien Brody)…

Džilas visa galva pasineria į magišką pasaulį – naktinis 1920-ųjų Paryžius atvėrė jam tikrą lobyną. Tuo tarpu realiame gyvenime Inesa ir būsimieji Džilo uošviai tampa vis irzlesni dėl naktinių Džilo klajonių: Inesos tėvas net nusamdo privatų detektyvą. Tačiau Džilas nė nemano atsisakyti naktinių pasivaikščiojimų. Jis jaučiasi atradęs tai, apie ką visuomet svajojo.

Romanas, kurį jis norėjo parašyti, turėjo būti apie vyrą, dirbantį „nostalgijos krautuvėlėje”, tuo tarpu jis pats pateko į pasaulį, kurio taip ilgėjosi… Kaip viskas susidėlios? Ar Džilas ryšis pradėti gyventi savo svajonių gyvenimą realybėje?

Filmą galite žiūrėti čia: http://gerifilmai.net/vidurnaktis-paryziuje-midnight-in-paris-n3035.html

Frida

Polo Leduko režisuota biografinė drama apie turbūt žymiausią Meksikos menininkę – Frida Kahlo (isp. Frida naturaleza viva). Filme galima išvysti skausmingą ir įspūdingą dailininkės gyvenimo istoriją.

Moteris jaunystėje pateko į avariją, dėl kurios visą gyvenimą ją persekiojo sveikatos problemos. Dėl nuolat varginančio skausmo Frida susikoncentravo į kūrybą ir padovanojo pasauliui beribį savo talentą, taip pat mėgo linksmintis ir nevaržomai reiškė savo politines pažiūras, kas tuo metu moteriai nebuvo visai įprasta.

Lotynų Amerikos ritmai ir spalvos – terpė, kurioje atsiskleidė Fridos asmenybė. Talento nepalaužė ir mylimųjų išdavystės, kūdikio netektis ir net iki kelio amputuota koja. Lotynų Amerikos karščiu alsuojanti drama nepaliks abejingų, ypač besidominčių XX amžiaus pradžios meno klasika.

Filmą galite žiūrėti čia: https://www.filmai.in/frida-lietuviu-kalba

Laukinė / Wild

1991 m. nuo vėžio mirus Šeril motinai, dvidešimt dvejų metų mergina nugrimzta į depresiją ir narkotikus. Maža to, išyra ir moters santuoka. Po ketverių metų, norėdama palikti tamsias šmėklas praeity ir išsivalyti, Šeril viena išsiruošia į 1 tūkst. mylių kelionę pėsčiomis palei Ramiojo vandenyno pakrantę.

Filmas – tai istorija apie gyvenimą keičiančią kelionę. Save mėgstanti žaloti moteris kelionės metu bando pamiršti narkotikus, neatsargų seksą ir svarbiausia – labiau suprasti save. Ji pagaliau stoja į akistatą su savo vaikyste ir dabartimi. Tai Cheryl Strayed bestselerio tuo pačiu pavadinimu adaptacija.

Filmą galite žiūrėti čia: https://filmainemokamai.eu/1319-laukine-wild-2014-online.html

Nuostabus protas / A Beautiful Mind

Tikrais faktais paremta matematikos genijaus Džono Forbso Nešo jaunesniojo gyvenimo drama, skausmingas savęs pažinimas ir vos vienas žingsnis, skyręs nuo didelės šlovės ir negailestingos ligos.

Neturtingoje šeimoje gimęs Džonas dega vienu noru – atrasti tai, ko niekas dar nėra atradęs. Talentingas ir ekscentriškas jaunuolis ieško, kas galėtų pakeisti ne tik jo, bet ir visos žmonijos, istorijos, mokslo raidą. Tvirto charakterio, kartais stačiokiškas ir arogantiškas jaunuolis skinasi kelią į mokslo elitą ir pagaliau atranda tai, ko garsiausi matematikai ieškojo šimtą metų.

Įgijęs tarptautinį mokslininkų pripažinimą, matematikas Džonas gauna finansavimą tolesnėms studijoms ir tampa dėstytoju. Tuo metu Džonui pasireiškia negailestingos ligos – paranojinės šizofrenijos simptomai. Sudėtingame ir painiame gyvenimo etape Džonas atranda meilę. Tai žavi fizikos studentė Alicija, kuri netrukus tampa Džono žmona ir ištikimiausia gyvenimo palydove.

Tik 1994 metais, po dešimtmečius trukusios kovos su liga, Džono Forbso Nešo matematiniai atradimai buvo įvertinti Nobelio premija.

Keletas įdomybių apie filmą:

  • Džonas Nešas iš tiesų gavo Nobelio premiją, tačiau ne vienas pats, o su kolegomis Reinhardu Seltenu ir vengru John Harsanyi. Žaidimų teorijos kūrėjo tapo kitas vengras – John von Neumann. Dž. Nešas išsiskyrė tuo, jog sugebėjo žaidimų teoriją pritaikyti versle.
  • Filmo scenarijaus autorius Akiva Goldsman turi nemažai patirties dirbant su žmonėmis, sergančiais psichikos ligomis: būdamas gydytoju jis kūrė sergančių vaikų ir suaugusių gydymo metodikas.
  • Filmas apdovanotas keturiais „Oskarais“.


Filmą galite žiūrėti čia: https://www.filmai.in/nuostabus-protas-lietuviu-kalba

Valgyk, melskis, mylėk / Eat Pray Love

„Valgyk, melskis, mylėk“ (filmas) – 2010 m. amerikiečių režisieriaus Ryano Murphy sukurta drama. 2006 m. amerikiečių žurnalistės Elizabetos išleista knyga „Valgyk, melskis, mylėk“ greitai išpopuliarėjo visame pasaulyje ir tapo bestseleriu.

Filme sėkmingai interpretuota tai, kaip autorė nuoširdžiai ir atvirai aprašė bandymą pabėgti nuo nelaimingos santuokos. Po trumpo meilės romano su jaunesniu aktoriumi Niujorke ji ištisus metus praleido kelionėse ir gyveno Italijoje, Indijoje bei Indonezijoje. Moteris mokėsi gaminti gurmanišką maistą, stebėjo ekspresyvias aplinkinių žmonių reakcijas, kaupė dvasinius patyrimus vienuolyne ir ieškojo naujos meilės egzotiškuose kraštuose.

Moteris kaupė naujas patirtis ir išgyvenimus… Kol galų gale ji atrado tai, ko ieškojo.

Vaidina: Julia Roberts, I.Gusti Ayu Puspawati, Hadi Subiyanto, Billy Crudup, Viola Davis ir kiti.

Filmą galite žiūrėti čia: http://gerifilmai.net/valgyk-melskis-mylek-eat-pray-love-n1606.html

Maištingoji Džeinė / Becoming Jane

1795 metai. 20-metė rašytoja Džeinė Ostin svajoja ištekėti už mylimo žmogaus. Tačiau to meto Anglijoje moterys taip negalėjo rinktis. Tėvai Džeinei surado puikų jaunikį, kuris rašytojai garantuos turtingą gyvenimą ir gerą socialinę padėtį.

Tačiau Džeinė susipažįsta su jaunu airiu Tomu Lefrojumi, kuris ją patraukia savo protu bei įžūlumu, ir visas pasaulis virsta aukštyn kojom.

Ar sugebės Džeinė atstumti kilmingą jaunikį, pasipriešinti tėvų valiai ir mesti iššūkį nusistovėjusioms visuomenės normoms? Šioje maištingai romantiškoje istorijoje pagrindinius vaidmenis atlieka filme „Ir velnias dėvi „Prada“ išgarsėjusi aktorė Anne Hathaway bei už vaidmenį filme „Atpirkimas“ Geriausio aktoriaus kategorijoje Auksiniam gaubliui nominuotas James McAvoy.

Filmą galite žiūrėti čia: https://www.filmai.in/maistingoji-dzeine-lietuviu-kalba

Gyveno kartą Uvė / A man called Ove

Uvei 59-eri. Žmonės jį laiko senu bambekliu ir „piktu kaimynu iš pragaro“. Bet Uvė kitos nuomonės: jei žmogus nevaikšto su kvaila šypsena, tai dar nereiškia, kad jis yra piktas.

Labiau už viską Uvei patinka tvarka ir pastovumas – kai niekas nesikeičia ir visi laikosi nusistovėjusių taisyklių. Todėl visą gyvenimą jis vairuoja tik SAAB markės automobilius ir kiekvieną rytą pradeda tikrindamas kvartalą: apeina aplinkines gatves, sustato į vietą paliktus dviračius, apžiūri, ar kaimynai tinkamai rūšiuoja atliekas. Ir visai nesvarbu, kad jau keleri metai, kai jis nebe bendrijos pirmininkas. Kas nors juk turi rūpintis tvarka!

Uvės gyvenimas ramiai teka pagal griežtai nusibrėžtą planą. Kol vieną lapkričio rytą jis… sulaukia naujų kaimynų. Šie įsikelia su didžiausiu triukšmu ir net aplanksto Uvės pašto dėžutę – mat naujasis kaimynas nemoka važiuoti atbulas su priekaba. Ką jau kalbėti, kad kvartale apskritai draudžiamas eismas! Negana to, kieme įjunksta lankytis nususęs katinas apkandžiota ausimi…

Netikėti įvykiai ir neprašyti dvikojai bei keturkojai įsibrovėliai pradeda versti vyro gyvenimą aukštyn kojom, ir pamažu ima aiškėti, kad už pavyzdingai nešiojamos bambeklio ir pagiežingo pedanto kaukės slepiasi kitas Uvė bei niekam nežinoma jo istorija.

Filmą galite žiūrėti čia: http://www.epasaka.lt/lt/home-cinema/movies/en-man-som-heter-ove

Aš esu legenda / I am legend

Garsaus rašytojo Richardo Mathesono siaubo romano „Aš esu legenda“ ekranizacija. Intriguojanti režisieriaus Franciso Lawrence‘o postapokaliptinė istorija.

Dirbtinai sukurtas negailestingas virusas išplito visoje planetoje, sunaikindamas viską. Jis neišgydomas ir nesulaikomas…

Viruso nepajėgė sustabdyti net garsus mokslininkas Robertas Nevilis (Willas Smithas), nepaaiškinamomis aplinkybėmis vienintelis likęs neužkrėstas. Jis – ko gera, vienintelis išgyvenęs žmogus visoje planetoje. Klajodamas tarp Niujorko griuvėsių jis ieško kitų išlikusių.

Pasirodo, Robertas Nevilis nėra vienintelis gyvenojas planetoje, tik nuo to jam ne geriau. Kiti išgyvenusieji virto siaubingais kraugeriais mutantais ir stebi kiekvieną Nevilo žingsnį. Vampyrai laukia, kol mokslininkas padarys lemtingą klaidą – kad galėtų jį sunaikinti. Robertas supranta, kad žmonijos ateitis – jo rankose, todėl atkakliai bando virusą įveikti, imuninei sistemai panaudodamas savo kraują. Tik nelengva vienam atlaikyti griūvantį pasaulį: naktį vienišam grumtis dėl savo gyvybės, o dieną ieškoti paslaptingo viruso šaknų.

Filmą galite peržiūrėti čia: www.filmai.org/367-as-esu-legenda-i-am-legend-2007.html

DŽIULJETA IR DVASIOS  / GIULIETTA DEGLI SPIRITI

Pirmajame spalvotame filme Federico Fellini paleido sapnų, svajonių ir prisiminimų kaleidoskopą, o pagrindinį vaidmenį pirmą kartą po 7 metų pertraukos parašė savo žmonai Giuliettai Masinai. Ji meistriškai įkūnyja vidutinio amžiaus namų šeimininkę Džiuljetą, kuri pradeda įtarti sutuoktinį neištikimybe. Jos vyras Džiordžio velniškai mėgsta leisti laiką patrauklių ir išradingų žmonių draugijoje, o kai kuriuos bičiulius nuolat kviečia pratęsti vakarėlį namuose. Moteris ruošiasi atšvęsti 15-ąjį judviejų vedybų jubiliejų ir planuoja ypatingą vakarienę. Tik štai Džiordžio ne tik pamiršo apie proginę vakarienę, bet eilinį kartą atsivedė būrelį keistų draugų, kurie pasisiūlo surengti spiritizmo seansą. Čia ir prasideda mistiniai stebuklai, kai eksperimentuotojai užmezga kontaktą su nerimstančia dvasia Iris, kurią vis persekioja vaiduoklis Olafas. Jau kitą rytą po neįprasto ritualo Džiuljeta įsitikina, kad vartai į pomirtinį pasaulį liko atviri. Moterį kamuoja pasikartojantys ryškūs sapnai ir seksualiai jaudinančios haliucinacijos. Apie pasikeitusią savijautą ji informuoja gydytojus ir būrėjus, bet Iris balsas vis tiek neduoda ramybės, trimituoja apie Džiordžio nelegalius meilės romanus, ragina pasekti seksualine laisve besimėgaujančios ir tuo patenkintos kaimynės Siuzi pavyzdžiu.

Filmą galite peržiūrėti čia: http://baskino.co/films/dramy/3245-dzhuletta-i-duhi.html

VOLTERIO MIČIO SLAPTAS GYVENIMAS / THE SECRET LIFE OF WALTER MITTY

Iš pirmo žvilgsnio Volteris Mitis (akt. Ben Stiller) yra eilinis biuro darbuotojas – užguitas bendradarbių ir nuobodžios kasdienybės, įsispraudęs į pilką kostiumą ir dienas leidžiantis nykiame kabinete.

Slegiančias valandas darbe Volteris praskaidrina pabėgdamas į nepaprastą fantazijų pasaulį, kupiną nuotykių, romantikos ir veiksmo. Tame pasaulyje Volteris yra bebaimis ir ryžtingas vyras, galintis įveikti bet kokias kliūtis – visiška priešingybė tikrajam Volteriui.

Viskas pasikeičia, kai kyla reali grėsmė Volterio ir jo žavios bendradarbės (akt. Kristen Wiig) darbui. Kuklus ir nedrąsus vyrukas, padrąsintas savo fantazijų, jis pagaliau ryžtasi leistis į nepaprastą kelionę, kurioje jo laukia slapčiausiose svajonėse įsivaizduoti nuotykiai.

Šis filmas yra tarsi priminimas, kad gyvenimas yra nuotykis, kuris prasideda tik tada, kai paliekame komforto zoną. Tiesa, dažnai iš jos išeiti tenka privertus aplinkybėms, kaip nutiko ir filmo herojui, tačiau galiausiai tai virsta supratimu, kad žmogaus galimybės yra beribės – tereikia šiek tiek ryžto.

Filmą galite peržiūrėti čia: https://www.filmai.in/volterio-micio-slaptas-gyvenimas-lietuviu-kalba

Lemtingas atsitiktinumas / Serendipity

Komiška drama, kurioje dviejų žmonių – Džonatano ir Saros susitikimas prekybos centre baigėsi visai keistai – jie išsiskyrė, savo likimus atiduodami… pačiam likimui. Jis užrašo savo telefono numerį ant banknoto, ji – knygoje. Kupiūrą iškeičia, o knygą atiduoda bukinistui.
Džonatanas ir Sara įsitikinę, kad greitai vėl pasimatys, bet ar likimas suves šiuos du skirtingus žmones, kuriuos skiria laikas ir atstumas?

Filmą galite peržiūrėti čia:  https://filmux.org/2967-lemtingas-atsitiktinumas-serendipity-2001.html

Linksmų Kalėdų / Joyeux Noel / Merry Christmas

“Oskarui” ir “Auksiniam gaubliui” geriausio užsienio filmo nominacijose pretendavusioje dramoje atskleidžiama precedento neturintį ir mažai kam žinomą įvykį iš I-ojo pasaulinio karo istorijos. 1914-ųjų gruodį Vokietijos, D.Britanijos ir Prancūzijos kariuomenių vadai nusprendė laikinai nutraukti kruviną mūšį ir šv. Kalėdų naktį praleisti draugiškoje kompanijoje. Vos prieš kelias akimirkas buvę mirtinais priešais skirtingų tautų kareiviai susėdo prie bendro vaišių stalo ir labai greitai įsitikino, kad visą laiką jie visi buvo tapę negailestingos karo propagandos įkaitais. Mūšio lauke pasigirdo universalių kalėdinių dainų ir melodijų garsai, kareiviai dalijosi nuoširdžiais palinkėjimais ir sveikinimais, o ryte draugiškai žaidė futbolą, laidojo žuvusius draugus ir negalvojo apie galimas pasėkmes. Vos per 100 metrų įrengtuose apkasuose karinius manevrus planuoja prancūzai ir britai, kurie suvienyja jėgas bendram puolimui prieš vokiečius. Prancūzijos kariuomenei vadovaujančiam leitenantui Odeberui šis karas kelia baimę. Jis pergyvena dėl savų jaunuolių ir dėl seniai nematytos žmonos, gyvenančios vokiečių jau okupuotoje teritorijoje. D.Britanijos pajėgoms atstovauja škotai, o tarp jų labiausiai išsiskiria kunigas Palmeris, kuris savanoriškai dirba gydytoju ir stengiasi prižiūrėti du tautiečius brolius, nes jie iki šiol buvo įsitikinę, kad karas yra tik labai geras nuotykis. Vokietijos pusėje yra priverstas kovoti patirties neturintis žymusis tenoras Sprinkas, kuris mėgina įtikti nepatenkintam ir ambicingam vadui Horsmajeriui. Šv. Kalėdų išvakarėse į mūšio vietą atvyksta išskirtinį karinės vadovybės leidimą gavusi Sprinko mylimoji danų kilmės dainininkė Ana, kuri įkvepia jį neįtikėtinam žygdarbiui. Virš Vokietijos kariuomenės bunkerių iškyla papuošta eglutė ir pasigirsta visiems gerai pažįstama kalėdinė daina, kurios melodiją išgirdę škotai užgroja tautiniais muzikiniais instrumentais. Netrukus trejų valstybių kareiviai susitinka niekieno žemėje ir nutaria šv. Kalėdų proga paskelbti laikinas paliaubas. Tačiau toks sprendimas įsiutina mūšiuose niekuomet nedalyvaujančius ir kabinetuose kariaujančius generolus.

Filmą galite peržiūrėti čia:  https://filmux.org/2026-linksmu-kaledu-joyeux-noel-merry-christmas-2005.html

Moteris, kuri dainuoja/Incendies

„Oskarui“ nominuota, Roterdamo kino festivalio publikos simpatijų prizą nustvėrusi ir nenuspėjamais siužeto posūkiais sukrečianti drama drama apie skausmingas vienos šeimos paslaptis ir šokiruojantį likimą pagal Wajdi Mouawado pjesę populiariam spektakliui. Geriausias 2010 m. Kanados filmas.
Mirus motinai, jau suaugę sesuo ir brolis apsilanko pas teisininką išklausyti jos palikimo ir paskutinio noro. Dvynius šokiruoja motinos laiškų turinys: ji atsisako būti palaidota, kol vaikai nesuras jų brolio, apie kurį nieko nežinojo, ir tėvo, kurį manė esant mirusį. Brolis ir sesuo iš Kanados leidžiasi į ilgą kelionę po pilietinio karo nuniokotą Libaną. Klausydamiesi vietinių žmonių prisiminimų ir liudijimų, jie susipažįsta su tragiška mamos praeitimi ir sužino netikėtų staigmenų apie save.

Filmą galite peržiūrėti čia: https://www.filmai.in/moteris-kuri-dainuoja-lietuviu-kalba

Posted in Neviešai
Susisiekite su psichologe

Vardas

Paštas

Telefonas

Jūsų klausimai

Kontaktai:
Psichologė Dorota Oleškevič
tel.: +370 686 80288
el. paštas: psichologijosnamai@gmail.com
skype: dorota.oleskevic

Mindaugo 21, Vilnius (pilkos durys ant kampo)