Pats metas pasirinkti, ar norite matyti baltą lapą ar juodą tašką - Psichologijos namai

Pats metas pasirinkti, ar norite matyti baltą lapą ar juodą tašką

Vieną dieną profesorius įėjo į auditoriją ir paprašė savo studentų pasiruošti egzaminui su staigmena. Visi auditorijoje buvę studentai sukluso ir nekantriai laukė, kol prasidės egzaminas. Profesorius kaip įprasta perdavė egzamino lapus su užduotimi. Tačiau visų nuostabai lape nebuvo jokių klausimų – tik juodas taškas popieriaus lapo centre.
– Noriu, kad aprašytumėte tai, ką matote lape, – tarė profesorius. Studentai sutrikę pradėjo vykdyti keistą užduotį. Pasibaigus skirtam laikui profesorius surinko visų atsakymus ir pradėjo balsu skaityti kiekvieną iš jų. Visi be išimties studentai aprašė juodąjį tašką, bandydami paaiškinti jo vietą lapo centre, dydį ar dar kažką.
Viską perskaitęs ir auditorijoje tvyrant tylai profesorius pradėjo aiškinti:
– Aš nesiruošiu vertinti jūsų atsakymų, tiesiog norėjau suteikti jums galimybę pagalvoti. Apie baltąją popieriaus dalį nerašė niekas. Visi sutelkė dėmesį į juodąjį tašką. Juk tas pats nutinka ir mūsų gyvenime: mes susikoncentruojame tik į juodąjį tašką – mus kankinančias sveikatos problemas, pinigų trūkumą, sudėtingus santykius su šeimos nariais, nusivylimą draugu. Tamsios dėmės yra labai mažos, palyginti su balta lapo dalimi – viskuo, ką turime savo gyvenime, tačiau jos užteršia mūsų protus.
Pats metas išmokti matyti baltąją lapo dalį! 😉
Autorius nežinomas.
Posted in PSICHOLOGIJA GYVENIMUI, Visi PSICHOLOGIJA GYVENIMUI
Susisiekite su psichologe

Vardas

Paštas

Telefonas

Jūsų klausimai

Kontaktai:
Psichologė Dorota Oleškevič
tel.: +370 686 80288
el. paštas: psichologijosnamai@gmail.com
skype: dorota.oleskevic

Mindaugo 21, Vilnius (pilkos durys ant kampo)