Nuovargio vertinimas. Testas - Psichologijos namai

Nuovargio vertinimas. Testas

Kiekvienas žmogus susiduria su savijautos pakitimu, kurį jis apibūdina kaip nuovargį. Šis jausmas gali atsirasti dėl įvairaus pobūdžio intensyvaus darbo, mitybos sutrikimo, streso, įvairių cheminių medžiagų poveikio, radiacijos ir kitų veiksnių. Kasdienybėje dažniausi nuovargio sukėlėjai yra įvairūs fiziniai veiksniai – triukšmas, temperatūros svyravimai, nepatogi darbo vieta, didelis darbo krūvis, šviesos trūkumas ir pan. Sergantiesiems įvairiomis ligomis nuovargis yra dažnas ir nevienareikšmis. Vieni skundžiasi fiziniu nuovargiu, kiti – protiniu, dar kiti – bendru, bet jis visada pasireiškia kaip jausmas ir subjektyvus savo organizmo būklės įvertinimas.

“Nuovargis – tai viena didžiausių problemų šiuolaikinėje visuomenėje. Ekonomikos pažanga, įvairių sričių laimėjimai keičia gyvenimo tempą versdami žmogų skubėti. Toks gyvenimo tempas ir skiriamas mažas dėmesys savo sveikatai sukelia įvairius organizmo sutrikimus, įtampą, stresą, ligas, kurios, sukelia nuovargį arba pasireiškia kartu. Nuvargstama nuo ilgo, sunkaus ir įtempto fizinio arba protinio darbo, gausaus informacijos srauto, emocinės įtampos, stiprių arba monotoniškų dirgiklių. Daugeliui nuovargis išvengiamas per laiką, daugumai visiškai nepašalinamas. Tai priklauso nuo nuovargio lygio ir žmogaus dėmesio savo sveikatai.Nuovargį rodo nenoras toliau dirbti, atbukęs dėmesys, bendras silpnumas, sutrikusi judesių koordinacija, padidėjęs irzlumas, sumažėjusi raumenų jėga ir ištvermė, sutrikusi nervų, kvėpavimo, širdies ir kraujagyslių sistemų veikla.” Tai ištrauka iš doc. dr. Albino Stankaus straipsnio.  Daugiau skaitykite čia >>>.

Albinas Stankus paruošė nuovargio vertinimo testą.
Šio testo tikslas – sužinoti apie Jūsų savijautą pastaruoju metu. Prašome pažymėti langelį, kuris geriausiai nurodo jūsų savijautą pastaruoju metu. Kuo labiau Jūs nesutinkate su teiginiu, tuo labiau pažymite langelį arčiau sakinio „Ne, tai netiesa“ (dešinėn) ir atvirkščiai – jei sutinkate su teiginiu, tuo arčiau sakinio „Taip, tai tiesa“.

Lentelę, tinkamą spausdinimui ar užpildymui kompiuteriu, rasite čia. 

pn-nuovargis1-10

pn-nuovargis11-20

REZULTATŲ VERTINIMAS (spauskite čia).

 

Testo šaltinis:
Albinas Stankus
Kauno medicinos universiteto Psichofiziologijos ir reabilitacijos institutas

Posted in PSICHOLOGIJA GYVENIMUI, Psichologiniai testai, Visi PSICHOLOGIJA GYVENIMUI
Susisiekite su psichologe

Vardas

Paštas

Telefonas

Jūsų klausimai

Kontaktai:
Psichologė Dorota Oleškevič
tel.: +370 686 80288
el. paštas: psichologijosnamai@gmail.com
skype: dorota.oleskevic

Mindaugo 21, Vilnius (pilkos durys ant kampo)