Mieloji, gal laikas sustoti ir pailsėti? - Psichologijos namai

Mieloji, gal laikas sustoti ir pailsėti?

 

Kūrybinga moteris privalo ilsėtis tada, kai pavargsta, ir grįžti prie savo kūrybos jau atsigavusi… nederėtų panikuoti, kai trumpam išleidžiame iš akių tikslą ar prarandame pagreitį. Tokiais atvejais turime elgtis kaip Laukinė Moteris – palaikyti glėbyje savo idėją, ramiai su ja pabūti.

Nesvarbu, kas yra pagrindinis mūsų tikslas – ar rūpinamės savo asmenybės raida, pasaulio problemomis ar žmonių tarpusavio santykiais, vidinė energija vis vien anksčiau ar vėliau ima slopti. Klausimas tiktai – kada.

Dideli ir svarbūs dalykai – mokyklos užbaigimas, knygos rankraštis, kūrinio pastatymas, sunkaus ligonio slaugymas – paprastai pareikalauja iš mūsų tiek jėgų, kad kadaise jauna ir kunkuliuojanti mūsų energija išsenka, pasensta, ir mes nė kojų nebepavelkame.

…jei moterys iš anksto žinotų, prieš imdamosi svarbių projektų, antraip užgriuvus begaliniam nuovargiui jos nustemba. O paskui pradeda inkšti, skųstis, dejuoti esančios nevykėlės, niekam tikusios ir pan. Ne, ne, jokiu būdu! Šis energijos praradimas – visiškai natūralus. Tai gamtos dėsnis…

Geriausiais būdas atnaujinti bei sustiprinti savo išsikvėpusius kėtinimus ar veiksmus – tai dalį idėjų išmesti, o į likusias kuo labiau sutelkti dėmesį…

Išpeškite tris savo sumanymo plaukelius ir meskite žemėn. Jie suskambės kaip žadintuvo skambutis. Šis dvasinis triukšmas, skambesys aidu atsilieps moters dvasioje, pažadindamas ją iš stingulio ir priversdamas vėl imtis veiklos.

Skimbtelėjimas, kai kuri nors mūsų idėja krinta ant žemės, yra tarsi signalas, pranešantis apie naujos eros pradžią ir atsivėrusias naujas galimybes.

Clarissa Pinkola Estes, Ph.D ,,Bėgančios su vilkais”

Posted in Istorijos, Straipsniai, Visi straipsniai
Susisiekite su psichologe

Vardas

Paštas

Telefonas

Jūsų klausimai

Kontaktai:
Psichologė Dorota Oleškevič
tel.: +370 686 80288
el. paštas: psichologijosnamai@gmail.com
skype: dorota.oleskevic

Mindaugo 21, Vilnius (pilkos durys ant kampo)