Laiko bankas - tai bankas, kurį turime kiekvienas. Tik ar vertiname? - Psichologijos namai

Laiko bankas – tai bankas, kurį turime kiekvienas. Tik ar vertiname?

Įsivaizduok, kad vieną rytą nubudęs gauni laišką, kuriame yra užrašytas banko prisijungimas skirtas tau. Kas rytą jis pasipildo 86,400 Eur. Ir taip kiekvieną rytą prasidedant naujai dienai. Kiekvieną vakarą, bankas ištrina absoliučiai visus pinigus, kurių tu neišnaudojai per dieną. Ką tu darytum? Be abejonės išleistum kasdien visus pinigus, kuriuos aptiktum savo prisijungime? Nepaliktum nei cento?

Iš tiesų, tai kiekvienas iš mūsų turime šitokį banką. Ir jis vadinasi LAIKAS. Kiekvieną rytą mums pramerkus akis, mūsų diena prisipildo 86 400 sekundžių. Kiekvieną vakarą visas neišnaudotas laikas nusibraukia ir lieka neišnaudotu laiku, kurį atmintis sulanksto, įkiša į vokelį ir padeda prisiminimų stalčiuje. Šitame banke niekas nedalina paskolų.

Kasdien laiko bankas atidaro tau naują sąskaitą ir kas vakarą ištrina visą neišnaudotą laiką. Tas laikas, kurio neišnaudoji dabar/šiandien yra tavo. Kvailiausia ką gali padaryti, tai neišnaudoti šiandienos duodamo laiko ir rytoj gyventi užsimetus neišnaudotą vakarykštį laiką ant sprando.. Bandant dar ir išnaudoti šios dienos limitą.

Niekada nesusimąstei, kaip išties tai sunku? Nes viskas kraunasi ir kraunasi… O norai, darbai, siekiai ir tikslai nesikeičia. Tu velki laiką, ir viskas velkasi paskui tave, tarsi pririšti bulvių maišai prie kojų ir rankų, kurie stabdo tave, o svajonės tolsta, nes tu nebesuspėji su laiku.

Nebespėji dienoje atlikti darbų, kurie turi būti nudirbti šiandiena, nes ant kupros dar turi užsimetęs ir vakarykščius neatliktus darbus.. Išmok neatidėlioti nieko rytojui ir šiandienos planų darbus padaryti šiandien. Išnaudoto laiko vaisiai vakare atneš ramų miegą, plačią šypseną rytoj ryte ir žinojimą, kad tau iš paskos niekas nesivelka ir laikas tavęs nestabdo, nes tu išmokai su juo susidraugauti.

Laikas bėga. Nuveik kažką nepaprasto, nuveik tai, ką nori nuveikti ypatingo šiandien, kad vakare prieš užmerkiant akis nusišypsotum ir padėkotum sau, kad diena buvo pati nuostabiausia tavo gyvenime. Ir taip kasdien… Laikas tiksi – Tik… Tak… Tik… Tak… Pasirinkimas tavo…

Šaltinis: www.gyvenimoguru.lt

Posted in Straipsniai, Visi straipsniai
Susisiekite su psichologe

Vardas

Paštas

Telefonas

Jūsų klausimai

Kontaktai:
Psichologė Dorota Oleškevič
tel.: +370 686 80288
el. paštas: psichologijosnamai@gmail.com
skype: dorota.oleskevic

Mindaugo 21, Vilnius (pilkos durys ant kampo)