Gerai tai ar blogai, kas galėtų pasakyti. Kiniečių pasakėčia - Psichologijos namai

Gerai tai ar blogai, kas galėtų pasakyti. Kiniečių pasakėčia

pn-kinieciu-patarlePrieš daugybę metų Kinijoje gyveno išmintingas valstietis. Jis turėjo sūnų bei arkliuką, kuriuo žavėjosi visas kaimas. Kartą tas arkliukas nuo jo pabėgo.

Kaimo žmonės vienas po kito pradėjo užjausti valstietį: “Tu toks nelaimingas žmogus. Kokia nesėkmė, kad tavo arkliukas pabėgo.”

Valstietis atsakė: “Gerai tai ar blogai, kas galėtų pasakyti.”

Kitą dieną arkliukas sugrįžo paskui save atsivesdamas kitus 12 laukinių arklių. Kaimynai vėl aplankė valstietį, norėdami jį pasveikinti, tačiau jo atsakymas buvo toks pats: “Gerai tai ar blogai, kas galėtų pasakyti”.

Sekančią dieną jo sūnus mėgino suvaldyti vieną iš laukinių arklių, bet nukrito ir susilaužė koją. Vėl susirinko žmonių, norinčių pareikšti savo užuojautą: “Tai siaubinga.”

Vėl gi valstietis atsakė: “Gerai tai ar blogai, kas galėtų pasakyti.”

Po kelių dienų jo sūnus su sulūžusia koja šlubavo po kaimą, kai pasirodė imperatoriaus armija ir pareiškė, jog prasidėjo karas. Dėl šios priežasties jie šaukia į kariuomenę visus jaunus kaimo vyrus. Kaip bebūtų, valstiečio sūnus liko namie, nes dėl sulūžusios kojos buvo netinkamas tarnybai. Visi pavydėjo laimės valstiečiui. Jie kalbėjo apie didelę laimę, bet senasis žmogus tik tarė: “Gerai tai ar blogai, kas galėtų pasakyti.”

Kiniečių pasakėčia

Posted in Istorijos, Visi straipsniai
Susisiekite su psichologe

Vardas

Paštas

Telefonas

Jūsų klausimai

Kontaktai:
Psichologė Dorota Oleškevič
tel.: +370 686 80288
el. paštas: psichologijosnamai@gmail.com
skype: dorota.oleskevic

Mindaugo 21, Vilnius (pilkos durys ant kampo)