Charakteris ir likimas

Charakteris ir likimas

Psichologai sako: “Pasėsi atvejį – pjausi įprotį. Pasėsi įprotį – pjausi charakterį. Pasėsi charakterį – pjausi likimą.

Nuo seniausių laikų iki pat šių dienų neslopsta susidomėjimas aiškiaregių, astrologų ir būrėjų pranašystėmis. Ir tai suprantama, nes žmogus nori žinoti, kas jo laukia ateityje, koks bus jo likimas…

Žinoma genetinį kodą nulemią tėvai, bet jame glūdi vien galimybės. Ar juos bus realizuotos, ar ne, priklauso tik nuo žmogaus.

Sveiki žmonės vysto savo dvasines ir fizines galimybes, siekia viršūnių ir net jei iki jų neužkopia, vis tiek pakyla į tam tikrą aukštį.

Neurotinės asmenybės, kaltindamos likimą, lieka apačioje ir kritikuoja tuos, kurie dar nepasiekė viršūnių. Jų mėgstamiausiais posakis būna toks: “Jei tik panorėčiau…

Vokiečių psichoanalitikė Karen Horney rašė: “Žmonėms knieti atsidurti viršūnėje, bet jie nenori ten kopti.“‘

Po gimimo vaikas dar ilgai nieko nemoka, tėvai jį maitiną, rengia, auklėja, formuoja charakterį, kitaip tariant, kaip moiros lemia jo likimą.
Likimą sąlygoja genų rinkinys ir auklėjimas, kuris yra kintamas veiksnys. Galiausiai viskas priklauso nuo jo. Auklėjimą galima palyginti su įrankiu, kuriuo apdirbama medžiaga (genų rinkinys).

Taigi charakteris – tai visuma tvarių ir esminių individualių asmenybės savybių, išreiškiančių jos požiūrį į save, kitus žmones ir aplinką. Pagrindinės charakterio savybės yra vientisumas, aktyvumas, tvirtumas, pastovumas ir plastiškumas.
Michail Litvak “Kaip sužinoti ir pakeisti likimą. Charakteris. Temperamentas. Gabumai.”

su Monika Koclajda

Posted in Straipsniai, Visi straipsniai
Susisiekite su psichologe

Vardas

Paštas

Telefonas

Jūsų klausimai

Kontaktai:
Psichologė Dorota Oleškevič
tel.: +370 686 80288
el. paštas: psichologijosnamai@gmail.com
skype: dorota.oleskevic

Mindaugo 21, Vilnius (pilkos durys ant kampo)