Burnso depresijos skalė (rezultatai) - Psichologijos namai

Burnso depresijos skalė (rezultatai)

Bendras rezultatas Depresijos lygis*
0 – 5 Depresijos nėra
6 – 10 Normos ribos, tačiau nelaimingas
11 – 25 Lengva depresija
26 – 50 Vidutinė depresija
51 – 75 Sunki depresija
76 – 100 Itin sunki depresija

* Visiems, nuolat surenkantiems daugiau nei 10 balų, praverstų profesionali pagalba.
Turintieji minčių apie savižudybę turėtų nedelsdami kreiptis į psichinės sveikatos specialistą.

BDC galite drąsiai naudoti savo būklei įvertinti periodiškai, kad ir kartą per savaitę, tarp susitikimų su psichoterapeutu ar po saviugdos pratimų. Tai padės įvertinti jūsų progresą ar tiesiog realią dabartinę padėtį.

Kai rezultatas žemesnis nei 5, jaučiatės ypač gerai.

Rezultatas tarp 6 ir 10, jis vis dar atitinka normą, bet greičiausiai jaučiatės kiek prislėgtas. Yra erdvės pokyčiams į gerą, ir nedidelis psichologinis „sureguliavimas“ jums visai praverstų.

Jei nukris žemiau 10, tarp 11 ir 25, jūsų depresija lengvos formos ir labai stipriai jaudintis dėl to nereikėtų, tačiau jei toks rezultatas išlieka daugiau nei kelias savaites, vertėtų apsvarstyti galimybę kreiptis į profesionalą. Terapeutas arba antidepresantai gali sparačiai pagerinti sveikimą.

Kai kurie žmonės apimti lengvos depresijos gyvena metų metus, kartais net didžiąją savo gyvenimo dalį ir apie tai visai nė neįtaria. Lengvos formos chroniška depresija, kuri vis tęsiasi ir tęsiasi, vadinama distimija. Išties tai reiškia, kad didžiąją laiko dalį žmogus yra paniuręs ir nusiteikęs negatyviai. Visi tikriausiai pažįsta tokių žmonių, o gal ir patys esate įklimpę į pesimizmo liūną.

Jei BDC tarp 26 ir 50 jūsų depresija vidutinio sunkumo. Tačiau neapsirikite dėl termino „vidutinis“. Toks rezultatas gali reikšti gana sunkius išgyvenimus. Daugumai iš mūsų pasitaiko trumpų laikotarpių, kai jaučiamės visai prastai, bet paprastai jie pasibaigia. Jei rezultatas toks išlieka daugiau nei dvi savaites, būtinai kreipkitės pagalbos į specialistą.

Jei rezultatas aukštesnis nei 50 balų, patiriate sunkią ar net labai sunkią depresiją. Jūsų kančia gali būti beveik nepakeliama, ypač jei surinkote daugiau nei 75 balus. Jūsų nuotaikos tikriausiai labai nemalonios, galbūt net pavojingos, nes toks sielvartas ir beviltiškumo jausmas gali kelti mintis ir apie savižudybę. laimei, sėkmingas gydymas taip pat įmanomas. Kartais sunkiausios depresijos pasiduoda greičiausiai. Kreipkitės į patikimą ir patyrusį gydytoją.

Prašome nevertinti šios skalės rezultatų vienareikšmiškai ir tiesiogiai.
Visuomet galite pasikonsultuoti su psichologu, kuris profesionaliai padės interpretuoti Burnso depresijos skalės rezultatus.

Registruokitės telefonu +370 686 80288, el.paštu: psichologijosnamai@gmail.com arba užpildykite šią formą:

Vardas

Paštas

Telefonas

Jūsų klausimai

Šaltinis: David D. Burns, M.D. (2013). Geros nuotaikos vadovas: nauja emocijų terapija. Vilnius: Žmogaus studijų centras. 36-41 p. ir www.psichika.eu.

Posted in Neviešai
Susisiekite su psichologe

Vardas

Paštas

Telefonas

Jūsų klausimai

Kontaktai:
Psichologė Dorota Oleškevič
tel.: +370 686 80288
el. paštas: psichologijosnamai@gmail.com
skype: dorota.oleskevic

Mindaugo 21, Vilnius (pilkos durys ant kampo)