Bendravimas tylint - Psichologijos namai

Bendravimas tylint

Plepio priešingybė yra tylenis. Tačiau norėtume paklausti, ar tylėjimo komunikacija apskritai gali būti komunikacija? Argi galima bendrauti be žodžių? O taip! Tylėjimu galime labai daug pasakyti, nes ir jis gali labai daug ką reikšti.

Žmogus gali tylėti, jei jis neturi ko pasakyti arba jei jis mato, kad situacija tokia kebli, kad kiekvienas ištartas žodis viską dar labiau sukomplikuos. Tačiau tokiu atveju šis tylėjimas turi išlikti tik tos konkrečios temos rėmuose, ta prasme turėtų būti sudarytos “paliaubos”, kad ši tema kurį laiką nusistovėtų, kol kiekvienas dar kartą apgalvos savo skirtingą poziciją. O vėliau, galbūt po kelių savaičių, viskas atrodys kitaip. Tuomet, esant kitoms sąlygoms, galima dar kartą bandyti pasiaiškinti.

Taigi toks tylėjimas konkrečioje situacijoje pasireiškia kaip išminties požymis.

Kartais dar neatėjęs laikas vienam ar kitam žodžiui. Kartais žmogus nepasiruošęs išgirsti tiesos. Arba jis tiesiog nenori, nes toliau laikosi triuškinančio kurso…

Be to, tylėjimas gali reikšti panieką ir ignoravimą arba kategorišką atstūmimą. Toks žmogaus niekinimas rodo begalinį pasipūtimą. Kitas žmogus yra vertas to, kad būčiau su juo atviras ir išsakyčiau jam savo mintis, net jeigu jis man ir nepatinka. Jis turi teisę su manim bendrauti.

Tylėjimas gali būti ir strateginis žaidimas. Jei žmogus tyli, jis gali tai daryti iš sumišimo. Žmogus yra be žado, jis neranda žodžių. Tuomet šis sumišimas yra bejėgiškumo požymis.

M. ir H. Horie

Posted in Kolegų straipsniai, Straipsniai
Susisiekite su psichologe

Vardas

Paštas

Telefonas

Jūsų klausimai

Kontaktai:
Psichologė Dorota Oleškevič
tel.: +370 686 80288
el. paštas: psichologijosnamai@gmail.com
skype: dorota.oleskevic

Mindaugo 21, Vilnius (pilkos durys ant kampo)